fbpx

Jak odmówić partnerowi seksu?

Seks jest dla każdego z nas bardzo ważny. Jest nieodłącznym elementem naszego życia. Według naukowców mężczyźni myślą o seksie 19 razy na dobę. My, drogie Panie, wcale tak bardzo nie różnimy się od facetów. Równie często fantazjujemy. Czasem zdarzają się takie dni, kiedy z różnych przyczyn nie mamy ochoty na seks. Jak powiedzieć swojemu mężczyźnie „nie mam ochoty na seks”?

1. Kochanie, boli mnie głowa. Wymówka stara jak świat, która stała się nawet grafiką umieszczaną na pościeli czy koszulkach. Jeden z najbardziej popularnych wykrętów, do którego uciekają się kobiety, aby odmówić facetom seksu. Jednak, drogie Panie, neurolodzy z Uniwersytetu w Münsterze dowiedli, że uprawianie seksu może być lepsze niż zażywanie tabletek na ból głowy. Panowie już o tym wiedzą i tak łatwo nie dadzą się zbyć 😉

couple-arguing-in-the-bed

2. Prawda. Czasem zamiast owijać w bawełnę, warto po prostu powiedzieć, że nie mamy ochoty na figle. Dojrzały i kochający Cię partner na pewno zrozumie Twoją potrzebę. Seks z negatywnym nastawieniem nie przyniesie wam rozkoszy. Wręcz przeciwnie – sprawi, że jedna ze stron będzie czuła się winna lub zmuszana do czegoś, czego nie chce robić. Zatem odważ się powiedzieć prawdę, Twój partner na pewno to doceni.

high angle view of a couple hugging in bed

3. Nastawienie. Zastanów się, co jest powodem Twojego braku chęci na seks. Zmęczenie? Stres? Nie potrafisz zaakceptować swojego ciała? Jeżeli nie masz ochoty, a Twój partner z miną maleńkiego szczeniaczka odwraca się skulony na drugi koniec łóżka – pomyśl chwilę, czemu nie chcesz pofiglować. Być może długa i subtelna gra wstępna pomoże Ci wrócić ochotę na seks 😉 Jeśli jednak nic i nikt nie jest w stanie tego zmienić – nie obarczaj się winą za nieudaną noc. Porozmawiaj spokojnie z partnerem i wytłumacz mu, dlaczego nie masz ochoty na figle.
4. Alternatywa. Nie każda noc musi być uwieńczona orgazmem. Dlatego zaproponuj swojemu partnerowi, że zamiast seksu możecie robić razem mnóstwo innych rzeczy, które równie silnie wpłyną na wzmocnienie waszych relacji. Maraton filmowy z ulubionymi komediami? Noc gier planszowych? Wieczór przy świecach i nastrojowej muzyce? Wspólne gotowanie? Możesz też spełnić inne potrzeby partnera. Pomysłów na alternatywne spędzenie wieczoru jest bardzo dużo. To od Was zależy, jak wypełnicie ten czas. Najważniejsze, aby to, co robicie razem wpływało na budowanie Waszych relacji.

couple-bed-pillow-fight
5. Śpiąca Królewna. Przebieg wieczoru wskazuje na to, że partner ma co do Ciebie „niecne” plany, a ty nie masz ochoty na baraszkowanie? Szybki prysznic, sus do łóżka i udajesz, że śpisz. Który z facetów ulegnie pokusie obudzenia swojej ukochanej kobiety, która zasnęła z błogim wyrazem twarzy? 😉 Choć zdarzają się i tacy, którzy są bardziej zdeterminowani 🙂
6. Babcine pantalony. Co rozgrzewa mężczyzn do czerwoności? Seksowna, zmysłowa bielizna! Wyobraź sobie minę faceta, który dobierając się do Ciebie odkryje na Tobie majtki, wyglądające jak pas cnoty? Spadek libido gwarantowany. Dodatkowo taki dowcip pomoże Ci rozładować atmosferę „kochanie, dziś nie mam ochoty na seks” 😉

Oto kilka pomysłów na to, jak odmówić facetowi seksu. Jednak najważniejszą zasadą jest: nie wstydź się swoich uczuć. Masz prawo nie mieć ochoty na seks. Nikt nie może Cię do tego zmuszać. Czasem bywa jednak tak, że nie wiemy, jak odmówić seksu swojemu partnerowi. Dzieje się tak zwykle dlatego, bo boimy się, że on to źle odbierze. Najlepszy sposób – bądź szczera a przy okazji wskaż na to, co jest powodem Twojej niechęci. Spokojnie wyjaśnij na czym polega problem. Gwarantujemy, że spotkasz się ze zrozumieniem ze strony partnera.

Tagged with:     , ,

About the author /


MALWINA — redaktor prowadząca: Nieuleczalna romantyczka z wiecznie optymistycznym podejściem do życia. Uwielbia zarażać swoim humorem wszystkich dookoła tak samo, jak gotować i pisać. Jej sposób na życie? Głowa do góry, pierś do przodu i uśmiech na twarzy!

1 komentarz

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Inspiracje:

    Facebook