fbpx

Julia Raczko „Julia jest w Australii” – nowość

Nie masz pomysłu na jesienną lekturę? Pragniesz zanurzyć się w świecie dalekich krajów, nieprzebytych lądów i tajemniczych zakątków? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Poznaj najnowszą książkę Julii Raczko „Julia jest w Australii”!

Julia jest w Australii

Julia Raczko

Wydawnictwo: Pascal

Premiera: 26 października 2016 roku

Książkę możesz kupić TUTAJ

Subiektywny przewodnik po Australii – ciekawych miejscach, nieznanej historii i pokręconej codzienności.

Wszyscy pytali „Gdzie jest Julia?” – my mamy odpowiedź – Julia jest w Australii! Przygody szalonej producentki telewizyjnej czytelnicy mogli poznać w jej debiutanckiej beletryzowanej opowieści o podróży dookoła świata „Gdzie jest Julia?”. Druga książka autorki bloga Where is Juli + Sam mówi o życiu na antypodach, o podróżach, tęsknocie za domem i o… miłości.

„Zawsze jest ryzyko, że słów jest więcej niż treści – ale nie u Julii. Pisze konkretnie, dziennikarsko, ale jednocześnie przepełnia wszystko emocjami. Lubię to!”

Jarosław Kuźniar

julia-jest-w-australii-blog

W trakcie całorocznej wyprawy wokół globu spotkała Sama i… zakochała się. Miłość do polskiego emigranta spowodowała, że Julia zmieniła warszawski Milanówek na Brisbane. Po przeprowadzce musi poradzić sobie z nową australijską rzeczywistością: filozofią no worries, uzależnieniem od kawy, wszędobylskimi gadami, nieznanymi zwyczajami tuziemców oraz najgorszym – narastającą tęsknotą za bliskimi. Tę codzienność uzupełnia podróżami – w końcu Australia kryje tyle niezwykłych miejsc… Razem z Julią odwiedzimy Sydney, Melbourne, Adelajdę, Darwin i odległy Outback. Przejedziemy najbardziej spektakularną drogę wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Zwiedzimy dziewiczą Wyżynę Kimberley. Spotkamy kazuary, koale, krokodyle i… pająki. Zanurkujemy na Wielkiej Rafie. Usiądziemy pod sławną Operą. I posłuchamy aborygeńskich historii pod Uluru.

„To niesamowita opowieść, bo Julia zakochała się w Australii dosłownie. Byłam w Australii kilka razy i mogę powiedzieć, że ją znam, ale Julia pisze o niej tak intrygująco, zaskakująco i wyjątkowo oraz robi tak przepiękne zdjęcia, że chciałabym tam wracać jeszcze raz i jeszcze raz. Nawet do miejsc, w których już byłam.”

Ewa Wachowicz

Polecamy: www.pascal.pl

1422024502-6245

Tagged with:     , , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor prowadząca: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Uwielbia poznawać świat przez obiektyw swojego aparatu. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami? Zapisz się do naszego newslettera. Czeka Cię wiele niespodzianek!

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook