fbpx

M. Maj „Jak spełniać marzenia” – recenzja

Każdy z nas ma marzenia, do których spełnienia dąży. Jedni pragną przeżyć wielką miłość, inni założyć rodzinę, a jeszcze inni podróżować. Do tej ostatniej grupy zaliczyć można Michała Maja – blogera, marzyciela i podróżnika, którego najnowszą książkę miałyśmy okazję przeczytać. Czy warto po nią sięgnąć?

Kilka słów od wydawcy:

Jak spełniać marzenia? Według Michała Maja trzeba zrobić listę i… po prostu je spełniać. Nie analizować, nie myśleć za wiele. Działać. Kiedy sam, kilka lat temu spisał swoją listę marzeń, nie sądził, że tak szybko zacznie je realizować. Od tamtego momentu m.in. mieszkał kilka tygodni z Eskimosami na Alasce, stanął na dachu wieżowca w Czarnobylu, jeździł na nartach na Saharze, przebiegł ultramaraton i… napisał książkę. To, co miało być zabawą – stało się planem na życie. Dziś Michał prowadzi popularnego bloga, podróżuje, realizuje swoje pasje. Skreśla kolejne pozycje na liście marzeń, robiąc miejsce na nowe.

jak_spelniac_marzenia_5cm

JAK SPEŁNIAĆ MARZENIA?
Spróbuj niemożliwego
Michał Maj

Premiera: 09.11.2016
Wydawnictwo Pascal

Książkę możesz kupić TUTAJ

Najnowsza książka Michała Maja JAK SPEŁNIAĆ MARZENIA? Spróbuj niemożliwego jest swego rodzaju pamiętnikiem – zbiorem zapisków i przemyśleń nie tylko z podróży po świecie, ale także z podróży w głąb siebie. Autor zdradza czytelnikom, w jaki sposób otworzył się na przygodę i podaje wiele istotnych wskazówek, które pomogą nam nie bać się żyć pełną piersią.

Konstrukcja książki bazuje na liście marzeń Michała Maja i odwiedzaniu niektórych z miejsc, które się na niej znalazły. Każdy rozdział przedstawia inne zakątek świata: wraz z autorem przejedziemy się taksówką w Nowym Jorku, zobaczymy misia na Alasce, założymy narty na Saharze czy wychylimy głowę z okna kolei transsyberyjskiej. Michał Maj nie jest jednak autorem “przewodnika” w tradycyjnym tego słowa znaczeniu – jego książka to niebanalny opis wrażeń z podróży, zbiór osobistych wspomnień i zabawnych anegdot, których zadaniem jest motywowanie i inspirowanie innych do ruszenia się z kanapy i walki o własne (podróżnicze) marzenia!

(…) Lista marzeń to taki mój drogowskaz przypominający o tym, że warto podążać własną drogą. Ale jednego jestem pewien – od momentu jej powstania podjąłem decyzję o tym, że najwyższy czas wstać z kanapy i się ruszyć. Od tamtej chwili bardzo przyspieszyłem, a moje życie nabrało barw. Chce mi się działać i mam mnóstwo energii. Po prostu życie stało się piękne! (…)

Piękna, kolorowa okładka – to właśnie od niej rozpoczynamy podróż i walkę o spełnianie własnych marzeń. JAK SPEŁNIAĆ MARZENIA? Spróbuj niemożliwego już od pierwszego kontaktu z czytelnikiem motywuje i zachęca do porzucenia niepotrzebnego strachu przed swoimi najskrytszymi pragnieniami. Pomaga nam w tym nie tylko sama zawartość książki, ale także wewnętrzne strony jej okładki – sami możemy zaplanować swoje życiowe cele! Książka uzupełniona została także o nietuzinkowe fotografie, które potęgują chęć ruszenia na kraniec świata.

Prosty język, humor i dialog to elementy, które niewątpliwie wpływają na pozytywną ocenę książki. Michał Maj jest jak nasz przyjaciel, który stoi tuż obok i podpowiada jak podróżować tak, by przeżyć przygodę swojego życia. Autor niewątpliwie ma dar przekonywania – my już tworzymy własną LISTĘ MARZEŃ, a Wy? 😉

Michał Maj – Bloger, podróżnik, marzyciel

Kilka lat temu stworzył listę marzeń, którą skutecznie realizuje. Jej większą część stanowią podróże. Opisuje je na blogu Życie jest piękne. Podpowiada tam, jak prowadzić ciekawe i pełne pasji życie oraz pokazuje, że podróżowanie można bez przeszkód łączyć z pracą. Na co dzień mieszka w Krakowie. Jeśli akurat nie odbywa kolejnej podróży życia.

„Mieć marzenia to nie sztuka. Kto ich nie ma? Ale marzenia nie są po to, żeby je mieć. Są po to, żeby je spełniać. Michał doskonale o tym wie – jego wytrwałość w dążeniu do celu jest imponująca. A życie – piękne!”

Julia Raczko, autorka książek i bloga „Gdzie jest Julia”

Polecamy: www.pascal.pl

1422024502-6245

Tagged with:     , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor prowadząca: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Uwielbia poznawać świat przez obiektyw swojego aparatu. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami? Zapisz się do naszego newslettera. Czeka Cię wiele niespodzianek!

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook