fbpx

Anty-poradnik od światowej sławy anty-guru

Sarah Knight, autorka kultowej „Magii olewania”, w niepowtarzalnym stylu rozprawia się z życiowymi obawami i zbędnymi obowiązkami, które unieszczęśliwiają. Tylko ona potrafi z taką szczerością, dowcipem i znawstwem powiedzieć: „Ogarnij się!”. Premiera książki już 18 kwietnia.

Sarah Knight przez lata żyła życiem, które większość ludzi zna aż za dobrze. Dzień spędzała w pracy, która ją unieszczęśliwiała, pnąc się po drabinie kariery, która zupełnie jej nie interesowała. Zaliczyła epizod depresji, gdy nawet wstanie z łóżka jawiło się jako wyzwanie na miarę wyprawy polarnej. Udało jej się jednak wyrwać ze spirali apatii, a swoje doświadczenie przekuła w unikatową strategię samopomocy.

„Ogarnij się!” to przewrotny, bezkompromisowy i przezabawny anty-poradnik, który przyda się każdemu, kto potrzebuje więcej kontroli nad swoim życiem. Sarah Knight w przystępny i przyjazny sposób przedstawia, jak wprowadzać wielkie życiowe zmiany i jednocześnie nie zaniedbać tych malutkich, decydujących o naszej codzienności. Bez względu na to, czy chodzi o drobne niepowodzenia w pracy, czy też o poważne problemy zdrowotne, bardzo wiele zależy od odpowiedniej postawy człowieka. Autorka pokazuje, jak wziąć sprawy w swoje ręce, kontrolując priorytety i przyjęte strategie działania. Jednak, jak sama zauważa, nie należy traktować jej książki jako zestawu kategorycznych reguł, których trzeba się ślepo trzymać. „Ogarnij się!” ma pomóc, a nie wyręczać w dokonywaniu wyborów. Nikt przecież za nas się nie ogarnie.

Opinie o twórczości Sarah Knight:

[…] jeśli kiedykolwiek próbowałaś zrezygnować z czegoś, co uważałaś za swój obowiązek, doskonale wiesz, jakie to trudne. I tu potrzebne jest wsparcie i fantastyczne poczucie humoru Knight. – Shape

Pomyśl – o ile twoje życie byłoby piękniejsze, gdybyś przestała się tak wszystkim przejmować? Jeśli ta wizja się podoba, zrób następny krok: posprzątaj… swój umysł. Taki mały remanent nauczy cię oddzielać sprawy ważne od tych mniej istotnych i sprawi, że będziesz szczęśliwsza! – VITA

Sarah Knight dokłada swoje: jej zdaniem ludzi, którzy się nie przejmują, można przydzielić do jednej z trzech kategorii: dzieci, zołzy i dupki, oświeceni. Pierwsza z oczywistych względów jest dla nas nieosiągalna, druga raczej nam się nie podoba. Zatem pozostaje się oświecić. – Sens

Sarah Knight – amerykańska pisarka przez lata związana z Nowym Jorkiem. W  2000 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Harvardzie. Kolejne piętnaście lat spędziła, pracując jako redaktor dla największych nowojorskich domów wydawniczych. Po zakończeniu kariery korporacyjnej w 2015 roku postanowiła napisać „Magię olewania”, która od razu uplasowała się na szczycie amerykańskich list sprzedaży. Nie mniejszy sukces odniosła w Polsce, gdzie książka stała się jednym z największych sukcesów wydawniczych 2017 roku. Obecnie Sarah pracuje jako wolny strzelec, redagując  teksty dla autorów oraz wydawnictw. Mieszka z mężem w domu na Dominikanie. Ogarnęła się.

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor prowadząca: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Uwielbia poznawać świat przez obiektyw swojego aparatu. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami? Zapisz się do naszego newslettera. Czeka Cię wiele niespodzianek!

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook