fbpx

Magnesium Plus – płynny magnez od NoblePharma

Magnez jest jednym z najczęściej występujących w organizmie ludzkim pierwiastków. Dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na ten pierwiastek to 300-400 mg. Niestety szybkie tempo życia, zła dieta a także… obróbka termiczna produktów spożywczych to jedne z wielu czynników wywołujących jego niedobory u coraz większej liczby osób. Właśnie dlatego powstał Magnesium Plus łączący mleczan i cytrynian magnezu z witaminą C.

Magnez to jeden z kluczowych dla naszego organizmu pierwiastków, którego większość zlokalizowana jest w tkance kostnej. Bierze on udział w wielu procesach zachodzących w organizmie – między innymi uczestniczy w replikacji DNA, syntezie białek czy procesie transportu przez błony komórkowe. Niestety stres, nieodpowiednia dieta, w której pojawia się nadmierna ilość tłuszczy, picie kawy czy alkoholu oraz wysiłek fizyczny – to jedne z wielu czynników, które przyczyniają się do zwiększonej utraty magnezu z organizmu. Mimo, iż pierwiastek ten dostępny jest w wielu pokarmach to z każdym rokiem liczba osób narażonych na jego niedobór rośnie. Dzieje się tak między innymi poprzez stosowanie chemicznych nawozów, które coraz bardziej wyjaławiają produkty spożywcze. Dodatkowo spore ilości magnezu tracone są podczas obróbki termicznej pożywienia m.in gotowania czy pieczenia.

Niedobory magnezu mogą prowadzić do niegroźnych dla zdrowia przypadłości jak np: drganie powiek lub nerwowość, bóle głowy czy drżenie mięśni. Mogą także skutkować poważnymi konsekwencjami takimi jak nadciśnienie tętnicze, insulinoodporność prowadząca do cukrzycy czy… depresja.

NoblePharma proponuje rozwiązanie w postaci preparatu Magnesium Plus stanowiącego połączenie mleczanu i cytrynianu magnezu. Ze względu na podobną strukturę względem magnezu występującego w pożywieniu, cytrynian posiada wysoką, bo aż 90% przyswajalność. Z kolei mleczan warunkuje prawidłowy cykl komórkowy, odpowiadając za stężenie potasu w komórkach organizmu. Dodatkowo dostępna w preparacie witamina C, poza silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi, wpływa także na syntezę kolagenu.

Opakowanie zawiera 20 płynnych porcji produktu. Jedna porcja (25 ml) produktu zawiera 250 mg magnezu w postaci mleczanu i cytrynianu oraz 125 mg witaminy C w postaci kwasu L-askorbinowego. Preparat posiada smak malinowy.

Sugerowana cena: 99 pln

Więcej na www.noblepharma.pl  

Tagged with:     , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor prowadząca: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Uwielbia poznawać świat przez obiektyw swojego aparatu. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Inspiracje:

    Facebook