Wygraj książkę „Zbrodnie i skandale na królewskich dworach”!

Postępowanie członków rodzin królewskich z uwagi na ich wysoką pozycję społeczną było sprawą nie tyle prywatną, co wagi państwowej. Właściwe zachowanie stanowiło monarszy obowiązek. W świecie gdzie rywalizacja między rodzeństwem nie znała granic, a zazdrość, żądza i zdrada popychały krewnych do walki o najwyższe stawki, arystokratyczne komnaty zamieszkiwali najzuchwalsi i najokrutniejsi szubrawcy. 

Zdobądź swój egzemplarz i dowiedz się, jakie zbrodnie miały miejsce na królewskich dworach!

Aby wygrać jedną z czterech książek:

  • polub na Facebooku portal JestemKobietą.com TUTAJ;
  • polub post konkursowy i skomentuj go na Facebooku, poprzez dokończenie zdania: Moim największym marzeniem jest…
  • będzie nam bardzo miło, jeśli udostępnisz post na swojej tablicy i zaprosisz znajomego do wspólnej zabawy;
  • udział w konkursie oznacza akceptację Regulaminu dostępnego TUTAJ.

Odpowiedzi można udzielać w komentarzach pod postem konkursowym na Facebooku i na portalu. Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy cztery osoby, do których powędrują egzemplarze najnowszej książki Pauliny Świst. Konkurs trwa od 13.04.2018 do 27.04.2018 roku (włącznie). Wyniki opublikujemy do 29.04.2018 roku.

Na dworach największych dynastii świata zbrodnie i występki były na porządku dziennym. Królewskie komnaty zamieszkiwali mordercy, psychopaci, sadyści i ludzie o wątpliwej moralności. Księżniczka Małgorzata Windsor, siostra królowej Elżbiety II, od młodości uchodziła za jej przeciwieństwo. Młodsza siostra monarchini zyskała sławę skandalistki i czarnej owcy na królewskim dworze. Była znana przede wszystkim z rozrywkowego stylu życia, burzliwych romansów, wybuchowego temperamentu i niewywiązywania się odpowiednio z obowiązków dworskich. Jako siedemnastolatka wdała się w romans z dwa razy starszym, a na dodatek żonatym, pilotem Peterem Townsendem. O bulwersującym romansie mówiła cała Wielka Brytania. Zgodnie z najwyższymi wartościami rodziny królewskiej, która potępiała związki z rozwodnikami, Małgorzata zdecydowała się rozstać z ukochanym. Swoje smutki topiła na zakrapianych imprezach, eksperymentując z różnego rodzaju używkami w towarzystwie samego Micka Jaggera. Brytyjczycy do dziś uważają ją za jedną z najbardziej kontrowersyjnych księżniczek wszech czasów. Małgorzata to tylko jedna z bohaterek książki „Zbrodnie i skandale na królewskich dworach”, która przedstawia dwanaście szokujących a zarazem wciągających opowieści o królach i członkach rodzin królewskich, których uważano za czarne owce swoich wybitnych rodów. Wśród przywoływanych w niej postaci znajdują się m.in. okrutny Wład III Palownik, znany lepiej jako Drakula, bezwzględny car Rosji Ivan IV Groźny, rozpustna siostra Napoleona Bonaparte – Paulina, sadystyczna węgierska hrabina – Elżbieta Batory, czy król dzieciobójca Ryszard III. Leslie Carroll przedstawia barwne grono skandalistów, którzy wsławili się niechlubnie swoim rozwiązłym stylem życia i makabrycznymi czynami.

„Zbrodnie i skandale na królewskich dworach” ukazują monarsze występki od średniowiecza do współczesności. Fascynujące relacje, wzbogacone pikantnymi i wstrząsającymi szczegółami, wprawią w zdumienie niejednego czytelnika, ale także sprawią ogromną przyjemność odkrywania  niewygodnych faktów. Lektura ukazuje pozornie wyidealizowany świat pełen niewybrednych intryg i romansów, nieskrępowanego seksu, chorobliwej zazdrości i zbrodni popełnianych z zimną krwią. Leslie Carroll przywiązuje ogromną wagę do badań źródłowych, pisze stylowo i dowcipnie.

Leslie Carroll to amerykańska pisarka, która ma na swoim koncie kilkanaście komedii romantycznych i powieści historycznych. Carroll wraz z mężem Scottem dzieli swój czas pomiędzy Nowy Jork a południowy Vermont. Autorka bestsellerowych „Królewskich romansów”.

Tagged with:     , , , ,

About the author /


MALWINA — redaktor prowadząca: Nieuleczalna romantyczka z wiecznie optymistycznym podejściem do życia. Uwielbia zarażać swoim humorem wszystkich dookoła tak samo, jak gotować i pisać. Jej sposób na życie? Głowa do góry, pierś do przodu i uśmiech na twarzy!

Inspiracje:

    Facebook