fbpx

59 urodziny Studenckiego Radio Żak Politechniki Łódzkiej – patronat medialny JestemKobieta.com

Miło nam ogłosić, że Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej kończy 59 lat, a nasz portal objął patronat medialny nad tym wydarzeniem! Na przestrzeni tego półwiecza rozgłośnia przeżywała lata tłuste i lata chude. Jednak mimo cięższych okresów, czy to przez akademickie głośniki, czy w radioodbiornikach w całej Łodzi i komputerach na całym globie, aż po dzień dzisiejszy nieustannie nadaje solidną porcję merytoryki. Świętowanie rozpocznie się już 12 maja. Tego wyjątkowego dnia będziemy w klubie Żarty Żartami od godz. 20.00 razem z wami i muzyką, którą radio emituje na co dzień w eterze, ale tym razem na żywo. Zagrają dla was:

Rycerzyki

Reprezentują krakowską scenę gitarowych sennych marzeń. W tym roku przedstawili swój drugi album, który na lata zapisze ich jako wirtuozów baśniowego popu. Niczym chmurka zasiądą na scenie łódzkiego klubu Żarty Żartami i opowiedzą wam parę dobrych historyjek, które mimo delikatności nie wyślą was w objęcia Morfeusza. Mają bowiem solidne zaplecze instrumentalne sprawiające, że ich muzyka nabiera sztormowego rozpędu.

MIN T

Tak naprawdę nazywa się Martyna Kubicz i jej serce bije teraz w Berlinie. Tam zdobywa wykształcenie muzyczne i pełen bagaż doświadczeń związanych z klubowymi brzmieniami. Do Łodzi przybędzie mając za sobą swój debiut Assemblage, który stanowi przemyślaną układankę rozmaitych tropów związanych z tanecznymi rytmami. Wszystko to wsparte jej wyraziście zaakcentowanym wokalem.

Pensjonat

Poznańska nowa fala letnich przebojów, którą niesie za sobą ta grupa potrafi osiągnąć zawrotne rozmiary. Pokazali światu jak na razie tylko jedną epkę w poprzednie lato, jednak jej wakacyjna aura powinna zapewnić jej drugie życie. Jeśli z jednej strony twoje serce jest oddane gitarowemu hałasowi, a z drugiej masz ochotę stanąć dwiema nogami na desce i ruszyć na wojaże przez pieniste morskie pagórki, to ten zespół zagra specjalnie dla Ciebie.

Parkietowe szaleństwo i wspólne, wielogłosowe wykrzykiwanie kultowych refrenów – afterparty po koncertach zapewnią prowadzący audycji Dyskoteka Młodego Człowieka, która gości na 88,8 MHz w każdą sobotę między 19:00 a 20:00. Przez całą noc będą grane szlagiery polskiej piosenki. Bajm, Papa Dance, Lady Pank, Kombi, Oddział Zamknięty, czy Piasek, to tylko kilku wykonawców, których możecie się spodziewać. Jak zwykle o północy usłyszycie „hymn” audycji, czyli „Byłaś Serca Biciem” Andrzeja Zauchy. Radiowcy będą pytać jak minął dzień, jak dziś się wam pożyło, szukać kryzysowych narzeczonych i malować kroplą deszczu na jednej z dzikich plaż. Impreza potrwa do białego rana.

Urodziny Radia Żak to nie tylko koncerty i imprezy, ale też specjalna ramówka, która rozpocznie się w piątek 18 maja o godzinie 15:00. Zgodnie z tradycją będziemy razem przy radioodbiornikach lub na www.zak.lodz.pl przez tyle godzin ile lat ma nasze radio, w tym roku będzie 59 godzin różnorodnych audycji i najlepszej muzyki.

Będą też goście specjalni! Dawni członkowie Studenckiego Radia ŻAK Politechniki Łódzkiej znów usiądą za mikrofonami i spędzą z wami te godziny. Nie możecie przegapić tego dnia!

Słuchajcie radia na 88,8 MHz, aby przeżyć te godziny z różnorodną muzyką!

Tagged with:     , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor prowadząca: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Uwielbia poznawać świat przez obiektyw swojego aparatu. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami? Zapisz się do naszego newslettera. Czeka Cię wiele niespodzianek!

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook