fbpx

Raphaëlle Giordano „Dzień, w którym lwy zaczną jeść sałatę” – nowość

Afirmacja, umiejętność słuchania, szacunek do innych, tworzenie zdrowych harmonijnych relacji często tłumione są przez egoistyczne skłonności, których nie dostrzega się u siebie, ale krytykuje u innych. Raphaëlle Giordano, francuska terapeutka i bestsellerowa autorka powieści na temat rozwoju osobistego, skłania do pozytywnego odkrywania i otwierania siebie. „Dzień, w którym lwy zaczną jeść sałatę” to przewrotna, dowcipna i romantyczna opowieść i zarazem poradnik na temat tego, jak rozwijać w sobie wrażliwość i empatię. Książka już w księgarniach.

Romane Gardener prowadzi szkolenia terapeutyczne dla osób odbieranych jako egocentryczne, pozbawione empatii i patrzące na innych z góry. Jej klienci to często właściciele albo dyrektorzy firm – osoby kreatywne, przekonane o swej doskonałości. Uważają, że dają światu dużo więcej i należy im się posłuch i respekt. Na jedno ze szkoleń Romane trafia znany biznesmen, dyrektor naczelny dużego koncernu kosmetycznego, przystojny i bogaty Maximilien Vogue. Robi to wbrew własnej woli, zmuszony przez siostrę bliźniaczkę i asystentkę. Wychowany przez ojca na twardziela, skutecznie kieruje firmą, a w życiu prywatnym oddaje się rozrywce i niezobowiązującym znajomościom. Nie potrafi okazywać uczuć, jest wciąż zajęty pracą i w końcu zaczyna zaniedbywać nawet ukochaną siostrę, Julie.

Ostatecznie opornego Vogue’a do udziału w szkoleniu przekonuje urocza prowadząca. Romane wydaje mu się nie lada wyzwaniem. Sarkastyczny i pewny siebie kursant zaczyna prowadzić grę z fascynującą go terapeutką, torpedując jej pracę. Ale okazuje się, że Romane nie tak łatwo zbić z tropu. W końcu Vogue zostaje wyrzucony z grupy. Z czasem pewnie oboje zapomnieliby o sobie, gdyby nie pewne wydarzenie, które przewraca życie  Maximiliena do góry nogami. Sam z własnej woli zgłasza się o pomoc do Romane. Na skutek terapii stopniowo uwalnia zamkniętego w sobie człowieka – inteligentnego, wrażliwego, umiejącego dostrzegać potrzeby innych.

„Dzień, w którym lwy zaczną jeść sałatę” to nowatorskie połączenie powieści obyczajowej oraz poradnika. Książka jest przewodnikiem radzenia sobie z egotyzmem. Autorka dokładnie opisuje poszczególne sesje i metody, które rozwijają autentyczną empatię. Prezentuje galerię typów ludzkich i zachowań, które niszczą życie i relacje z otoczeniem: zbyt dominująca i nadopiekuńcza matka, mąż, który nie szanuje uczuć żony, chociaż bardzo ją kocha, kreatywna pracownica, która nie umie pracować w zespole… Pokazuje jak stopniowo wsłuchiwać się w innych, myśleć pozytywnie, motywować siebie i otoczenie.

Maximilien dostrzegł u Romane odrobinę bucowatości, pasję, nieustępliwość. Jednak za silnym charakterem, który okazywała, kryły się delikatność i wrażliwość, których próbowała nie okazywać. Wszystko to wydawało mu się… wzruszające. Ale musiał pogodzić się z rzeczywistością – mężczyzna, taki jak on i taka kobieta… to nie mogło się udać.  
– fragment książki

Raphaëlle Giordano – trenerka rozwoju osobistego, propagatorka kreatywności. Jest autorką książek z dziedziny rozwoju osobistego, w których łączy elementy psychologii i coachingu oraz prekursorką nowego gatunku – poradnika w formie powieści. Jej pierwsza powieść „Życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno” stała się światowym bestsellerem. Raphaëlle Giordano z wykształcenia jest grafikiem i psychologiem, a obecnie pisarką, malarką i trenerką kreatywności.

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor prowadząca: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Uwielbia poznawać świat przez obiektyw swojego aparatu. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

1 komentarz

  1. julka.co.czyta

    Świetna i inspirująca książka. Takie nietypowe poradniki to ja mogę czytać i czytać 🙂

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Inspiracje:

    Facebook