fbpx

Olivia i Mia Flores „Żony kartelu” – nowość

Tego, co przeżyły nie wymyśliłby żaden autor… Serial „Narcos” produkcji HBO zrobił niemałą karierę, nagłaśniając działania Pablo Escobara. Mia i Olivia Flores opowiadają historię, w której główną rolę gra jeszcze bardziej niebezpieczny przestępca – El Chapo. To opowieść niczym z bajki i koszmaru zarazem. Żony kartelu” w księgarniach od 20 czerwca.

Rok 2015. Spektakularna ucieczka z więzienia meksykańskiego barona narkotykowego El Chapo wstrząsa opinią publiczną, kompromitując prezydenta Meksyku, i ukazuje poziom korupcji meksykańskiej policji. Mia i Olivia to żony okrytych złą sławą bliźniaków Pedro i Jaya Floresów, podwójnej prawej ręki niebezpiecznego kryminalisty, którzy zostali informatorami amerykańskich władz. Szczegółowe zeznania braci umożliwiają zatrzymanie czołowych postaci kartelu narkotykowego. Drżące o życie Floresów żony oddychają z ulgą dopiero wówczas, gdy szef ich mężów ląduje w więzieniu. Na jedenaście miesięcy, po których to ucieka, by ponownie wpaść pół roku później… Relacja Mii i Oliwi stanowiła istotny dowód w spawie.

“Żony kartelu” to książka ukazująca fakty z życia El Chapo, osadzonego w amerykańskim więzieniu za morderstwa, korupcję, handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy. Opis przerażających kartelu. Autorki, opływające w tym przestępczym świecie w luksusy: posiadały niebotycznie drogie samochody, wielkie domy i kosztowną biżuterię, postanowiły zrezygnować z tego wszystkiego, idąc na współpracę z wymiarem sprawiedliwości. Uznały, że w życiu ważny jest nie tylko majątek; liczy się miłość, rodzina i robienie tego, co słuszne.

Nasze życie jest splamione i utajnione, nasza przeszłość wstydliwa, ale mamy coś, co warto opowiedzieć. Niewielu obywateli USA miało tak duży dostęp do karteli jak my, możemy zatem dostarczyć informacji bezprecedensowych o tym, jak funkcjonują, jakie wyrządzają krzywdy i dlaczego zmuszenie ich do zaprzestania działalności okazuje się tak trudne. – fragment książki

Olivia Flores (1975) – wychowała się w amerykańskiej rodzinie meksykańskiego pochodzenia. W wieku piętnastu lat, prosto z katolickiej podstawówki, trafiła w bardzo złe towarzystwo początkujących gangsterów, dealerów narkotyków i obwieszonych złotem chłopaków w luksusowych samochodach. Zyskała przydomek „Million dollar bitch” – nie sposób było nie zauważyć pierwszej w okolicy operacji plastycznej biustu, ubrań od Armaniego, złota i torebek od Luis Vuittona. Jay Flores zwrócił na nią uwagę, kiedy była już wdową po innym gangsterze.

Mia Flores (1980) – wychowana w rodzinie o meksykańsko-brazylijskich korzeniach. Córka policjanta, skromna, drobna, wpatrzona w ojca jak w obrazek i szukająca jego podobizny w licealnych sympatiach. Los jednak ironicznie podsuwa jej pod nos Pedro Floresa, który ma za sobą pół kartelu Sinaloa. Ich miłość rośnie w siłę na równi z lokalnym biznesem przemytniczym braci, który prowadzą w Meksyku.

Autor:  Mia Flores i Olivia Flores

Tytuł: „ Żony kartelu”

Tłumaczenie: Jolanta Sawicka

Data premiery:  20.06.2018

Wydawnictwo:  MUZA SA

Liczba stron: 480

Cena: 39,90

About the author /


KAROLINA — redaktor prowadząca: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Uwielbia poznawać świat przez obiektyw swojego aparatu. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami? Zapisz się do naszego newslettera. Czeka Cię wiele niespodzianek!

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook