fbpx

M. Dunin „Miłość i inne deliria”

Kobieta, alkohol, seks… katastrofa. Miłość i inne deliria” to historia kilku kobiet i ich zabójczego związku z mężczyznami i alkoholem – opowieść o tym, czego kobiety nie mówią nawet swoim psychoterapeutom. Premiera wstrząsającego literackiego reportażu 3 października!

Podobno miłość jest najważniejsza. Podobno ratuje z pustki i cierpienia. Lecz jeśli staje się nałogiem i niebezpiecznie przenika się z ryzykownie używanym alkoholem, przestaje być historią jak z filmu, zmienia się w brudną tajemnicę. Bohaterki Miki Dunin zdobyły się na odwagę, by o tym opowiedzieć. Autorka przekazuje ich historie mocnymi słowami i barwnym językiem.

Inga, Lila i Milena mogłyby mówić o sobie „siostry”, bo łączy je wspólne doświadczenie, które potrafi być silne niczym więzy krwi. Bohaterki przechodzą przez kolejne etapy życia pod wpływem alkoholu, zamroczone miłosną i seksualną obsesją. W książce Miki Dunin z perspektywy czasu szczegółowo analizują historie swojego uwikłania i pokazują spustoszenie, jakie uczyniło ono we wszystkich sferach ich życia i relacjach z bliskimi. Wszystko to napisane jest świetnym językiem, któremu nie sposób odmówić odwagi w wyczerpujących opisach emocjonalnego i alkoholowego upodlenia. Bohaterki Miki Dunin pozwoliły sobie na gorzką szczerość i dzięki niej pokazują, jak z niewinnych obserwatorek swoich dysfunkcyjnych rodziców stały się dorosłymi osobami niemal na ich wzór i podobieństwo.

„Miłość i inne deliria” to książka o uzależnieniu i strachu przed uczuciami, które biorą się z niezaspokojonych potrzeb. To autentyczne świadectwo ucieczki od życia. „Miłość i inne deliria” nie jest poradnikiem, ale jest książką bardziej przydatną niż niejeden z nich. Literacki reportaż Miki Dunin pomaga refleksyjnie przyjrzeć się własnym demonom i z bezpiecznej odległości ocenić, jaką trajektorię przybiera nasze życie.

Mika Dunin nie epatuje klasyczną pijacką martyrologią. Momentami uwodzi czytelnika pięknymi obrazami, by za chwilę go porzucić. Sponiewierać nasze marzenia i iluzje. Jej książka przyniosła nadzieję wielu uzależnionym kobietom.”

– Piotr Baran, „Zwierciadło”

Mika Dunin jest autorką książek „Antyporadnik” i „Alkoholiczka”, a także scenarzystką i dziennikarką. Od 2009 roku prowadzi blog o uzależnieniu od alkoholu. Publikuje m.in. w „Zwierciadle”, „W drodze” i „Świecie Problemów”. Razem z Kingą Dębską, reżyserką filmu „Moje córki krowy”, została laureatką konkursu Script PRO 2017 za scenariusz „Zabawa, zabawa” o kobietach będących „na zakręcie”. Premiera filmu “Zabawa, zabawa” w reżyserii Kingi Dębskiej odbędzie się we wrześniu 2018 roku na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor prowadząca: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Uwielbia poznawać świat przez obiektyw swojego aparatu. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami? Zapisz się do naszego newslettera. Czeka Cię wiele niespodzianek!

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook