fbpx

Wytrawna rozkosz w ekskluzywnym wydaniu – nowa linia czekolad Wedel Premium

Mocno czekoladowy smak, doskonale rozpoznawalny logotyp i jedna z najsłynniejszych kreacji reklamowych w Polsce – to tylko kilka elementów które wyróżniają wedlowskie czekolady na rynku. A gdy dodamy jeszcze kakao z Ghany, stylowe opakowanie i starannie wyselekcjonowane składniki, otrzymujemy ekskluzywną całość – nową linię czekolad Wedel Premium. Konsumenci mogą wybierać między Gorzką z 80% kakao, a dwoma wariantami Gorzkiej z 56% kakao: z cząstkami pomarańczowymi lub z karmelizowanymi orzechami laskowymi i solonymi cząstkami karmelu. Linia Premium to również trzy czekolady w kartoniku, które konsumenci już znają: Mleczna, Luksusowa i Gorzka z 64% kakao, w nowej szacie graficznej.

Smak i szyk

Czekolady z linii Wedel Premium to zupełnie nowe warianty smakowe wyróżniające się cienką tabliczką, której kostki zdobi wizerunek chłopca na zebrze i kultowy podpis Emila Wedla. Wśród nich coś dla siebie odnajdą zarówno fascynaci zdecydowanych smaków, jak i Ci, którzy poszukują niebanalnych połączeń.

Dla osób ceniących wytrawne oblicze słodyczy stworzono wariant Gorzka z 80% kakao – to w nim zawarto najwięcej kakaowych ziaren z Ghany, które wyróżnia mocno czekoladowy smak. Zmysłowe i wyraziste doznania smakowe to efekt połączenia unikalnej receptury i nowej, cienkiej tabliczki.

Amatorzy słodyczy z nutą egzotyki z pewnością rozsmakują się w Czekoladzie gorzkiej (56% kakao) z cząstkami pomarańczowymi. Miłośnicy słodko-słonych połączeń powinni natomiast spróbować czekolady gorzkiej (56% kakao) z karmelizowanymi orzechami laskowymi i solonymi cząstkami karmelu. Obydwa warianty swój niepowtarzalny smak zapewniają starannie wyselekcjonowanym składnikom.

Do linii Premium dołączyły również obecne wcześniej na rynku czekolady E. Wedel w kartonikach, które konsumenci zdążyli już dobrze poznać i polubić. Smak i forma tych tabliczek została zachowana, jednak teraz zamknięto je w nowych, spójnych z pozostałą częścią linii opakowaniach. Nowy wygląd zyskały czekolady:

  • Mleczna, powstała dzięki idealnemu zbalansowaniu kakao z Ghany i mleka, którą wyróżnia unikatowa konsystencja, gwarantująca dłuższe rozpuszczenie się czekolady w ustach, a w rezultacie pełniejsze doznania smakowe,
  • Luksusowa o wspaniałej głębi smaku uzyskanej dzięki połączeniu masy czekoladowej z miazgą laskową oraz wyselekcjonowanymi całymi orzechami,
  • Gorzka z 64% kakao, czyli klasyka gatunku i obowiązkowa pozycja dla każdego, kto kocha prawdziwą czekoladę.

Kategoria czekolad premium zyskuje na popularności – coraz więcej konsumentów, i to nie tylko dojrzałych koneserów, spogląda na wyższą półkę w poszukiwaniu produktów o nieco bardziej ekskluzywnym charakterze. Nowa linia czekolad Premium to ukłon w ich stronę i obietnica nie tylko mocno czekoladowego smaku, ale i doświadczenia pełnego wyrafinowania i klasy – mówi Dominika Igielińska, Koordynator Komunikacji Marketingowej LOTTE Wedel.

Dobry styl wczoraj i dziś

Konsumenci bez trudu odnajdą czekolady z nowej linii na półce sklepowej, dzięki wyróżniającym się opakowaniom. Wykonane z białego kartonika, o minimalistycznym designie i przyozdobione złotymi elementami od razu zwracają uwagę. Symbole marki rozpoznawalne przez wszystkich Polaków również zyskały nowy charakter – logotyp E. Wedel pisany jest czekoladą, a chłopiec na zebrze występuje  w odcieniach szlachetnego brązu. Eleganckie opakowania linii Premium zajmują wyjątkowe miejsce w bogatym portfolio marki i stanowią kontynuację przywiązania E. Wedel do dobrego wzornictwa i nieszablonowego podejścia do identyfikacji wizualnej, która trwa od powstania firmy.

LOTTE Wedel to firma o prawie 170-letniej tradycji, która dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu i ekspertyzie jest podziwiana za kunszt tworzenia najlepszej jakości czekolady. Jako najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce dostarcza konsumentom radość płynącą z intensywnego i głębokiego smaku czekolady. W wedlowskim portfolio znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle, batony oraz Torciki Wedlowskie, a także żelki i cukierki. Od września 2010 roku Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, międzynarodowego koncernu założonego w 1948 roku. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to m.in. sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.

Tagged with:     , , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor prowadząca: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Uwielbia poznawać świat przez obiektyw swojego aparatu. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami? Zapisz się do naszego newslettera. Czeka Cię wiele niespodzianek!

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook