fbpx

,,Nie ma jak w domu” – zapowiedź

Według filozofii Wschodu przestrzeń, w której funkcjonujemy jest odzwierciedleniem naszego życia. Jeśli panuje w nim nieporządek, nic nie idzie po Twojej myśli, czujesz się przytłoczony – zmień coś w mieszkaniu! Wyrzuć stertę starych gazet, przestaw meble, kup paprotkę. Niewielkie zmiany w otoczeniu mogą spowodować wielkie zmiany w życiu. Diana Quan zdradza, jak sprawić, by dom stał się ostoją optymizmu, zdrowia i relaksu. ,,Nie ma jak w domu” w księgarniach od 20 marca.

,,Nie ma jak w domu” jest przewodnikiem, zawierającym:

  • informacje, co nasz dom mówi o nas samych;
  • porady, jakich zmian możemy dokonać w domu, aby poczuć się lepiej;
  • charakterystykę każdego z pomieszczeń, wyjaśniającą która część domu wytwarza energię wpływającą na witalność, relaks, koncentrację i inspirację;
  • techniki, jak wypełnić dom pozytywnymi emocjami oraz jak sprawdzić, czy emanuje on negatywną energią;
  • praktyczne porady, jakich materiałów użyć, aby stworzyć zdrową i przyjemną do życia przestrzeń;
  • pomysły na to, jak sprawić, aby w domu królowały harmonia i spokój.

Wystarczy 5 prostych zasad urządzania kuchni, salonu i sypialni, aby poczuć się lepiej w swoim domu. Dobrze zorganizowane pomieszczenia sprzyjają odpoczynkowi i koncentracji a także wytwarzaniu życiodajnej energii. Odpowiednio dobrane rośliny, światło i kolory pomogą polepszyć stan ducha oraz wypełnić życie optymizmem.

Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, w których poruszane są zagadnienia pogrupowane według pomieszczeń i funkcji, jakie mają spełniać (ogólnie mieszkanie, kuchnia, sypialnia, salon, łazienka). Autorka sięga po elementy wielu filozofii i systemów współczesnych (między innymi do Marie Kondo i Hideko Yamashity) oraz dawnych (Feng shui). Zaleca postępowania zgodne z filozofią kaizen, opartej na procesie ciągłego ulepszania siebie i otoczenia oraz zasady „pięciu S” (z japońskiego: seiri, czyli klasyfikacja, seiton, czyli porządek, seiso, czyli czystość, sekeitzu – standaryzacja i sheitzuke – dyscyplina), która mam pomóc w organizacji oraz utrzymaniu harmonii i ładu wokół siebie na stałe.

Należy pamiętać, że dom to my, przestrzeń, którą zamieszkujemy oraz ludzie, z którymi ją dzielimy. Dlatego musimy być go świadomi, bo bezpośrednio wpływa on na nasze życie. Należy przemyśleć każdy krok na drodze do tego, jak chcemy aby wyglądał, oraz jak będziemy go tworzyć na co dzień. To od nas zależy, czy miejsce, w którym żyjemy, będzie rajem odzwierciedlającym nas samych, czy otoczeniem, którego nie znamy i w którym nie czujemy się dobrze.

– cytat z książki

Diana Quan urodziła się w San Jose w Kalifornii, w chińskiej rodzinie, dzięki czemu już jako mała dziewczynka czerpała pełnymi garściami z dwóch kultur. Nauczyła się otwartości charakterystycznej dla zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych i poznała tajniki harmonii Dalekiego Wschodu. Po ukończeniu wydziału Nauk Humanistycznych w Ohio, przeprowadziła się do Hiszpanii, gdzie pracowała w wydawnictwie naukowym, szkole językowej, na uniwersytecie i w organizacji sportowej. ,,Nie ma jak w domu”  jest jej pierwszą książką.

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor prowadząca: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Uwielbia poznawać świat przez obiektyw swojego aparatu. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami? Zapisz się do naszego newslettera. Czeka Cię wiele niespodzianek!

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook