fbpx

Słodycz prosto z Polski

Oryginalny słodki smak, uwielbiany na całym świecie, otrzymywany jest z cukru. Marka Diamant produkuje go wyłącznie z polskich buraków w lokalnych cukrowniach. W zgodzie z naturą powstaje tam najwyższej jakości krystaliczny cukier, który każdego dnia osładza życie milionom Polaków. Obecnie na opakowaniu pojawił się znaczek „Z POLSKICH BURAKÓW, W zgodzie ze środowiskiem” będący gwarancją pochodzenia i jakości produktu.

Polska zagłębiem buraków cukrowych

Uprawy buraka cukrowego stanowią ważny element w polskiej gospodarce rolnej, a ich korzenie sięgają w Polsce samego początku XIX wieku! Dziś, dzięki sprzyjającym warunkom klimatycznym i obecności odpowiednich gleb (niezbędnych do właściwego wzrostu), roślina ta uprawiana jest w wielu zakątkach Polski.

Diamant współpracuje z ponad 9 tysiącami plantatorów w Polsce, którzy dostarczają do fabryk ok. 4 miliony ton buraków cukrowych. Z 1 tony otrzymuje się od 140 do 180 kg cukru. Trafia on do bardzo szerokiego grona odbiorców, m.in. do przetwórstwa w różnych gałęziach przemysłu, do cukierni i piekarni oraz oczywiście na sklepowe półki, a stamtąd – na nasze stoły. Cukier Diamant dostarczany jest do odbiorców nie tylko na terenie Polski, lecz również do innych krajów – zarówno europejskich, jak i dalekich.

Cukier biały z polskich buraków!

Dziś, oprócz ceny i jakości, ważnym kryterium przy wyborach zakupowych stało się pochodzenie surowców i regionalność, a konsumenci coraz częściej poszukują tych informacji na opakowaniach produktu. Odpowiedzią na te trendy jest zmiana opakowania Cukru Białego 1 kg Diamant. Grafika na froncie opakowania jednoznacznie komunikuje polskie pochodzenie cukru oraz surowca, z którego jest wytwarzany. Dodatkowo na opakowaniu znajduje się informacja, że cukier jest produkowany w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w cukrowniach położonych w Wielkopolsce i na Mazowszu.

Wymagające uprawy – najlepszy smak

Uprawa buraka cukrowego, o czym nie wszyscy wiedzą, to przedsięwzięcie o charakterze całorocznym. Cykliczne zabiegi ochrony roślin trwają od marca do września. W tym czasie – wiosną, trwa uprawa i nawożenie, latem (od lipca do sierpnia) – zbiory przedplonu i uprawa pożniwa. We wrześniu rozpoczyna się kolejne nawożenie, a jesienią (październik-listopad) – orka zimowa. Zbiory trwają aż do połowy stycznia, zamykając cykl upraw.

W firmie Diamant stawiamy na pełną dbałość o cały cykl upraw, od momentu siania aż po zbiory. – mówi Kamila Sikorska Specjalista ds. marketingu Pfeifer & Langen Polska – Idea zrównoważonego rozwoju jest jednym z filarów naszej działalności. Nasze produkty pochodzą z natury, dlatego naszym obowiązkiem jest o nią dbać, współpracując z godnymi zaufania plantatorami zachowującymi najwyższe standardy. Promujemy uprawy buraka cukrowego zgodnie z zasadami dobrej praktyki rolniczej i współpracujemy z ekspertami naukowymi, stale podnosząc jakość naszych działań. To zdecydowanie pozytywnie przekłada się na finalny efekt – krystaliczny, naturalny, biały cukier o najlepszych walorach smakowych.

Burak cukrowy – roślina zrównoważona z natury

Przetwarzanie buraków cukrowych jest procesem, w którym można wykorzystać każdą ich część. Pozostałości gleby przylegającej do korzeni wracają na pola, a kamienie zgromadzone podczas mycia buraków mogą być wykorzystane w budowie dróg. Liście i ich fragmenty są wykorzystywane jako biomasa do fermentacji w gazowni, a wysłodki są sprzedawane jako cenny materiał paszowy. Jako pasza lub surowiec do produkcji przemysłowej może posłużyć również melasa, otrzymywana podczas krystalizacji cukru. Wapno z etapu oczyszczania soku wraca na pola jako nawóz. Tak kompletne wykorzystanie całej rośliny idealnie wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju.

Pfeifer & Langen Marketing Sp. z o.o. zajmuje się koordynacją sprzedaży i dystrybucji klientom indywidualnym i przemysłowym cukru białego, cukru trzcinowego oraz bogatej gamy asortymentu cukrowego oznaczonego międzynarodową marką DIAMANT (m.in. cukier drobny, cukier kostka, cukier puder, smakowy cukier puder, cukier gruba rafinada, cukier kandyz, kandisstick, cukier brązowy, cukier żelujący, cukier demerara, cukier muscovado, cukier vending, cukier w saszetkach, cukier posypkowy, masa fondant). Produkcja odbywa się w cukrowniach zlokalizowanych wyłącznie na terenie Polski, w miejscowościach: Środa Wielkopolska, Zygmuntowo k. Glinojecka, Miejska Górka i Gostyń.

Tagged with:     , , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor prowadząca: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Uwielbia poznawać świat przez obiektyw swojego aparatu. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 5 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook