fbpx

Ochrona zębów bez fluoru

Podstawą zapobiegania próchnicy u dzieci i dorosłych jest dbałość o higienę jamy ustnej, prawidłowe odżywianie, a także miejscowe stosowanie preparatów remineralizacyjnych.

Zalecenia higieniczne to szczotkowanie zębów pastą z fluorem dwa razy dziennie oraz używanie nici dentystycznych. Nie bez znaczenia jest również technika szczotkowania.

Oprócz ogólnie przyjętych zasad stosowania związku fluoru w profilaktyce choroby próchnicowej, ich alternatywą jest profilaktyka bezfluorowa. Przykładem takich preparatów są pasty Biorepair.

Nasze zęby każdego dnia w kontakcie z jedzeniem i piciem ulegają zużyciu. Powstają w nich drobne, niewidoczne gołym okiem uszkodzenia. Gromadzą się w nich bakterie, odkłada kamień, pojawiają się przebarwienia. Z czasem może to doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń, takich jak ubytki.

Aby wspomóc naprawę uszkodzonego szkliwa możemy zastosować jedną z past Biorepair. Znajdują się w nich bioaktywne mikrocząsteczki, które wnikają w głąb uszkodzeń szkliwa i zębiny, skutecznie ją remineralizując i naprawiając. Mają one działanie wysoko profilaktyczne, tj.:

  • chronią przed próchnicą,
  • zmniejszają nadwrażliwość skutecznie zamykając kanaliki zębinowe i tym samym przynoszą ulgę,
  • działają antyseptycznie – dzięki wysokiej zawartości jonów cynku tworzą barierę, która chroni zęby przed płytką i kamieniem,
  • chronią dziąsła przed stanami zapalnymi, wspomagają gojenie się tkanek, a dzięki zawartości kwasu hialuronowego nawilżają i chronią śluzówkę jamy ustnej,
  • ponadto wyższe stężenie fosforanów skutecznie pochłania i neutralizuje substancje tworzące się w jamie ustnej, będące przyczyną nieświeżego oddechu.
  • odbudowują szkliwo

Profilaktyka bez fluoru jest nowoczesnym i bezpiecznym rozwiązaniem, daje również gwarancję lepszej dbałości o nasze zęby, pod warunkiem, że składniki past, które stosujemy zawierają mikrobudulec podobny do tego, z którego zbudowany jest naturalny hydroksyapatyt zębów. Tylko biomimetyczne rozwiązania pozwalają nie tylko wnikać w kanaliki zębinowe, ale też odbudowywać szkliwo. Staje się to możliwe dzięki zastosowaniu lepszego i droższego rozwiązania niż fluor, który jest jednym z najbardziej pospolitych pierwiastków do wyodrębnienia. Dlatego warto rozważyć stosowanie również bardziej zaawansowanych technologicznie produktów do higieny jamy ustnej efektywnie poprawiających kondycję zębów.

lek stom Monika Tkaczewska

Klinika Soldent

Tagged with:     , ,

About the author /


MALWINA: Nieuleczalna romantyczka z wiecznie optymistycznym podejściem do życia. Uwielbia zarażać swoim humorem wszystkich dookoła tak samo, jak gotować i pisać. Jej sposób na życie? Głowa do góry, pierś do przodu i uśmiech na twarzy!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 29 = 37

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook