fbpx

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup

ćwiczenia na zdrowy kręgosłup

W dobie pandemii wiele osób pracuje zdalnie. Ponadto jeśli dodamy do tego zalecenia dotyczące społeczne izolacji, możemy dostrzec, że ruszamy się coraz mniej, na czym cierpi nasze ciało. Siedzący tryb życia sprawia, że często pojawiają się bóle kręgosłupa. Dziś podpowiadamy Wam, co ćwiczyć, by ograniczyć te przykre dolegliwości, a przy okazji poprawić swoje samopoczucie. Jakie ćwiczenia na zdrowy kręgosłup polecamy?

Jakie korzyści przynoszą ćwiczenia na zdrowy kręgosłup?

  • nieprzyjemny ból stanie się mniej odczuwalny lub zniknie
  • lepiej wyglądająca sylwetka i bardziej atrakcyjny wygląd
  • poprawa samopoczucia
  • właściwa postawa ciała
  • im lepszy stan kręgosłupa, tym mniejsza jest podatność na kontuzje
  • przywrócenie równowagi mięśniowej

Jak ćwiczyć?

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup możemy wykonywać na różne jego partie – odcinek szyjny, piersiowy, krzyżowy czy lędźwiowy. Warto jednak wykonywać trening na całe ciało, dzięki czemu wzmocnimy je i poczujemy się znacznie lepiej. Poniżej przedstawiamy Wam kilka propozycji treningowych, które pomogą złagodzić dokuczliwy ból.

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup

Poniższe treningi ogólne na zdrowy kręgosłup opierają się na ćwiczeniach dla osób początkujących i nie tylko. Dzięki nim wzmocnisz swój kręgosłup, poczujesz się bardziej mobilna i poprawisz swoje samopoczucie. No i ból będzie mniej dokuczliwy!

 

 

 

 

 

 

Odcinek szyjny i piersiowy

Jeśli zdarza Ci się garbić, a ból w szyi odzywa się dość często, ćwicz górny odcinek kręgosłupa. Trening na tę część pleców pomoże Ci zadbać o właściwą postawę, dodatkowo łagodząc ból.

 

Odcinek krzyżowy i lędźwiowy

Jeśli najbardziej dokucza Ci ból w dolnej części pleców, postaw na ćwiczenia odcinka krzyżowego i lędźwiowego. Delikatne rozciąganie i wzmacnianie tej partii ciała pomoże Ci się rozluźnić i poczuć ulgę.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ćwiczenia na płaski brzuch

About the author /


KAROLINA — redaktor prowadząca: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Uwielbia poznawać świat przez obiektyw swojego aparatu. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 63 = 73

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook