fbpx

Poznaj 5 mitów na temat mycia podłóg

Często zdarza ci się powielać schematy czyszczenia mam, babć czy koleżanek z pracy? Skoro wszyscy tak robią, to po co szukać na siłę innych rozwiązań? Jak się okazuje – czasem warto. Obaliliśmy kilka popularnych mitów dotyczących mycia podłóg, aby czyszczenie mopem było tak szybkie i łatwe, jak to tylko możliwe! Oto niektóre z najczęstszych mitów, dotyczących mopów i mycia podłóg.

Mit 1: Mycie podłóg jest ciężkie i pracochłonne

Jeśli wydaje ci się, że mycie podłóg to nie lada wyczyn, jesteś w błędzie. Od czasów naszych babć akcesoria do sprzątania, a w tym mopy, przeszły prawdziwą rewolucję. Zapomnij o czyszczeniu podłóg na kolanach, zniszczonych dłoniach i paznokciach, związanych z ręcznym wyciskaniem wody ze ściereczki. Te metody już dawno odeszły do lamusa. Dziś na rynku znajdziesz zestawy czyszczące z systemem wyciskającym, które niemal całą pracę wykonają za ciebie, np. mop obrotowy Vileda Turbo lub Vileda Ultramat Turbo. Dzięki nim bez moczenia rąk i nadwyrężania pleców przywrócisz blask całej podłodze, a także fugom. Są wyposażone w nakładki z dwoma rodzajami włókien, które bez trudu poradzą sobie zarówno z dużymi plamami, jak i drobnymi okruszkami i sierścią.

Mit 2: Musisz myć podłogi gorącą wodą

Wiele osób uważa, że ​​trzeba używać gorącej wody, aby dokładnie umyć podłogi. To jednak mit – zamiast zapewniać lepsze czyszczenie, temperatura wody może mieć negatywny wpływ. Wszelkie smary i oleje, które mogą znajdować się na podłodze, wejdą w reakcję z wrzącą wodą, zmiękczając i rozprowadzając się podczas zmywania. A to oznacza, że faktycznie rozprowadzasz zabrudzenia zamiast je usuwać. Jest to jeden z powodów, dla których zaleca się stosowanie ciepłej wody zamiast gorącej. Pamiętaj, aby do czyszczenia tłustych zabrudzeń zawsze używać mopa z wkładem z mikrofibry.

Mit 3: Najlepszym sposobem na czyszczenie podłóg jest ruch do tyłu i do przodu

Chociaż może się wydawać, że jest to poprawne, w rzeczywistości nie zawsze jest to najskuteczniejszy sposób czyszczenia podłóg. Mycie w ruchu do tyłu i do przodu oznacza, że ​​po prostu rozprowadzasz brud i zanieczyszczenia na podłodze, zamiast je zbierać. Okazuje się, że najskuteczniejszą metodą jest prowadzenie mopa „na ósemkę”, co jest szczególnie skuteczne, kiedy używasz mopa Vileda SuperMocio 3 Action Velour lub Vileda Ultramax. Mopa kieruj zawsze ku środkowi w swoją stronę – wówczas brud z podłogi będzie wędrował razem z nim, a ty zbierzesz brud zamiast rozcierać go po podłodze. Ten sposób mycia da ci najlepsze efekty – wyczyścisz wszystkie zakamarki i pozbędziesz się kurzu.

Mit 4: Nakładki mopa nie trzeba czyścić regularnie, ponieważ woda mopa czyści ją za mnie

Nakładka jest najważniejszym elementem twojego mopa, który zapewnia skuteczne czyszczenie. Musi być czysta przed rozpoczęciem mycia, inaczej będziesz za każdym razem skutecznie rozprowadzała więcej brudu po całym domu. Aby zachować czystość, musisz wyprać ją po każdym użyciu. Zapoznaj się z instrukcją na opakowaniu, aby znaleźć najlepszy sposób czyszczenia mopa –  niektóre modele mają zdejmowaną głowicę (np. mop obrotowy Vileda Turbo), którą można wyprać w pralce. Pamiętaj – nie używaj zmiękczacza do tkanin, ponieważ wpływa to na wydajność mikrofibry na nakładce mopa. Kolejna ważna wskazówka: zanim odłożysz nakładkę mopa, upewnij się, że jest całkowicie sucha. W pogodny dzień możesz wysuszyć ją na zewnątrz.

Mit 5: Duża ilość płynu do podłóg to klucz do sukcesu

Wydawać by się mogło, że inwestowanie w środki chemiczne rozwiąże problem zanieczyszczeń jak i smug. To tylko pozory. Myślisz, że jeśli dolejesz więcej płynu do wiadra z wodą, to łatwiej pozbędziesz się zabrudzeń? Niestety – nadmiar detergentów ma niekorzystny wpływ nie tylko na zdrowie domowników, ale też na czyszczone powierzchnie. Pamiętaj, że chemia nie jest niezbędna, jeśli korzystasz z akcesoriów z mikrofibry. Z ich pomocą już przy użyciu wyłącznie ciepłej wody usuniesz 99% bakterii najczęściej występujących w naszych domach[1].

Więcej informacji: www.vileda.pl

1 Udowodnione w badaniach przeprowadzonych przez niezależny, akredytowany instytut badań mikrobiologicznych i immunologicznych. Test przeprowadzony przez BMA-Labor GbR na bakteriach Escherichia coli i Staphylococcus aureus występujących w domu.

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 75 = 76

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook