fbpx

“Jak przyciągać dobre rzeczy” – premiera już 30 września!

Czujesz, że Twoje życie wymyka się spod kontroli, a emocje zbyt często biorą górę? Bez powodu odczuwasz smutek lub niepokój? Szukasz książki, która zamiast banalnych frazesów zaoferuje konkretne, poparte naukową wiedzą rozwiązania? Marjan Rojas Estapé, uznana specjalistka w zakresie psychiatrii, w barwny i przystępny sposób tłumaczy trudne procesy zachodzące w naszym mózgu. Przytacza też liczne przykłady z życia znanych postaci oraz swoich pacjentów, które pozwolą Ci zrozumieć, co tak właściwie dzieje się w Twojej głowie. „Jak przyciągać dobre rzeczy” Marián Rojas Estapé w księgarniach od 30 września.

Choć 90% naszych niepokojów nigdy się nie materializuje, ciało i umysł przeżywają je tak, jakby się wydarzyły. Ciągłe podenerwowanie, uciążliwe myśli i smutek prowadzą coraz liczniejsze grono ludzi do gabinetów terapeutycznych. Wiele z problemów da się jednak rozwiązać samodzielnie. Podstawą w tym procesie jest umiejętna analiza własnych emocji. Marián Rojas Estapé stworzyła książkę wyjaśniającą niemal wszystkie procesy neurologiczne i psychiczne, które utrudniają nam osiągnięcie spokoju i szczęścia.

W „Jak przyciągać dobre rzeczy” znajdziemy m.in.:

*naukową wiedzę o procesach zachodzących w naszym mózgu, podaną w przystępny sposób,

*klucz do dobrego zarządzania własnymi emocjami,

*analizę dolegliwości wynikających ze złych nawyków,

*informacje, w jaki sposób higiena snu lub siedzący tryb życia wpływają na nasze zdrowie psychiczne,

*wgląd w świat, do którego na co dzień mają dostęp tylko psychiatrzy.

Marián Rojas Estapé – psychiatra, obecnie pracuje w Hiszpańskim Instytucie Badań Psychiatrycznych w Madrycie (www.ieip.es). Po ukończeniu studiów medycznych współpracowała z kambodżańskimi fundacjami Somaly Mam Foundation oraz  AFESIP w realizacji projektu pomocy dziewczętom z domów publicznych, które od dzieciństwa sprzedawano sieciom handlu ludźmi. Od tego czasu współpracuje z pisarką Somaly Mam, aby zapobiegać handlowi seksualnemu. Pracowała w szkole w Bronxie (Nowy Jork), prowadząc zajęcia dla dziewcząt w slumsach. Prowadzi badania nad ludzkim umysłem, bada relacje między optymizmem, stresem, szczęściem i dobrym samopoczuciem a mózgiem. Od 2007 roku prowadzi wykłady w różnych częściach świata na temat szczęścia, radzenia sobie ze stresem, godzenia życia prywatnego i zawodowego, rodziny oraz dojrzewania. Od 2013 roku jest profesorem gościnnym w szkole biznesowej IPADE w Meksyku. Książka „Jak przyciągać dobre rzeczy” doczekała się 22 wydań.

Tagged with:    

About the author /


KAROLINA — redaktor prowadząca: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Uwielbia poznawać świat przez obiektyw swojego aparatu. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

82 + = 86

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook