fbpx

Wygraj książkę “Cycki. Czuła biografia piersi” (patronat JestemKobieta.com) – wyniki

Październik to miesiąc wyjątkowy. Dlaczego? Jest to miesiąc świadomości raka piersi. Chcemy zwrócić Waszą uwagę na dbanie o kobiece skarby, dlatego miło nam poinformować, że nasz portal objął patronatem medialnym książkę Corien van Zweden “Cycki. Czuła biografia piersi”. Jest to niezwykła opowieść o tym, jakie znaczenie w życiu dziewczyny odgrywa biust. Na okładce książki znajdziecie też naszą rekomendację!

Corien van Zweden “Cycki. Czuła biografia piersi” – patronat medialny JestemKobieta.com

Wraz z Wydawnictem MOVA przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać trzy egzemplarze tej niezwykłej książki.

Zasady konkursu są proste:

 • w komentarzu poniżej* odpowiedz na pytanie konkursowe: Co najbardziej cieszy Cię w byciu kobietą i dlaczego?
 • będzie nam bardzo miło, jeśli polubisz nasz fanpage na Facebooku i/lub zaobserwujesz nas na Instagramie;
 • udział w konkursie oznacza akceptację Regulaminu dostępnego na stronie portalu.

Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy trzy osoby, do których powędruje książka Corien van Zweden “Cycki. Czuła biografia piersi” . Konkurs trwa od 14.10.2020 do 28.10.2020 roku (włącznie). Wyniki opublikujemy do 31.10.2020 roku.

*Każdy komentarz przed publikacją jest zatwierdzany przez administratora portalu, więc nie pojawia się od razu na stronie (sprawdzanie zgodności z regulaminem i ochrona przed spamem). Dopiero po zatwierdzeniu będzie on widoczny. Czas zatwierdzania komentarzy to max. jeden dzień roboczy. W razie niezgodności komentarza z regulaminem zostaniesz o tym poinformowana/poinformowany mailowo.

WYNIKI

Serdecznie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Miło nam poinformować, że laureatkami zostają:

Mabi84

Największą frajdę w byciu kobietą daje mi NIEPRZEWIDYWALNOŚĆ. Każda z nas ma to “coś” co nie daje nas jednoznacznie określić i zaszufladkować. To my jesteśmy te “skomplikowane” i czasem trudno zrozumieć o co nam chodzi. Potrafimy czytać między wierszami często zapominając, że nie każdy to potrafi. Faceci nie mają z nami łatwo:) Nieprzewidywalność leży w naszej naturze (no dobra, trochę pomagają nam hormony). Potrafimy zaskakiwać- czasem nawet same siebie:) Z nami nie można się nudzić. To My kobiety nadajemy życiu barw, jesteśmy energią tego świata. Delikatne, eteryczne ale też silne i niezależne. Nigdy nie zamieniłabym się z facetami!

Klaudia

Każdy centymetr mojej duszy kocha wszystko, co jest związane z byciem kobietą. Jasne, mogłabym pozbyć się okresów i nieszczęść związanych z cellulitem, ale jesteśmy po prostu wojowniczkami! Kobiety są tak wielowymiarowe z naszymi emocjami i mogą prowadzić ze sobą długie rozmowy, które sięgają głębiej niż cokolwiek innego, czego moglibyście kiedykolwiek doświadczyć. Ale jednocześnie, ponieważ nasze połączenia są tak głębokie, możemy zrozumieć, co czuje i myśli druga osoba, nie mówiąc ani słowa. Odmawiamy odpowiedzi „nie”, a jeśli nie ma prostej ścieżki prowadzącej do celu, stworzymy własną cholerną drogę. Jako jedna kobieta, każda z nas jest siłą, z którą należy się liczyć, ale jako kobiety razem jesteśmy źródłem życia, które utrzymuje ten świat w ruchu.
Nigdy też nie spotkałem kobiety, z którą nie dzieliłam się czymś – wspólne przeżycia lub emocje mogą zmienić nieznajomego w przyjaciela. Uwielbiam słuchać kobiet, słuchać ich historii, jakie trudności udało im się pokonać i odnajdywać w niej trochę siebie. Nawet jeśli mówimy o najzwyklejszych rzeczach – możemy znaleźć połączenie między sobą. Noszę ze sobą każdą kobietę i to jest to, co najbardziej cenię w byciu kobietą. Wspieranie się nawzajem, zachęcanie ich do mocniejszego nacisku, kochanie ich, kiedy nie mogą kochać siebie, to pakt, aby być dla siebie dobrzy poprzez więź siostrzaną. Świetne w byciu kobietą są bez wątpienia związki, które możemy pielęgnować. Myślę, że nie ma nić bardziej wyjątkowego w związku między dwiema najlepszymi przyjaciółkami, czy córką i jej mamą. Kobiety mają tak ogromne możliwości kochać i troszczyć się o innych ludzi i myślę, że to niesamowite, że możemy rozwijać te super silne, satysfakcjonujące emocjonalnie relacje między sobą.
Bycie kobietą daje mi ogromną siłę i każdego dnia czuję się błogosławiona, że jestem kobietą, która została wychowana przez kobietę, która zrobiła wszystko, aby nauczyć mnie, co to znaczy być kobietą. Gdzie byłby świat bez nas?

Lenalena

Najbardziej cieszy mnie, że mogę doświadczać świata poprzez swoją kobiecość. Przez możliwość doświadczania go z czułością, delikatnością i z sercem. To, że łączę ze sobą sprzeczności tak, by tworzyły harmonię. Za to, że mogę wykorzystać pewność siebie i swój wdzięk. I choć rola kobiety jest bardzo trudna i wymaga ogromnego wysiłku, to jest to piękna przygoda. Wspaniałe jest to, że codziennie mogę bronić spraw istotnych oraz osób jej potrzebujących. Jednak najbardziej cieszy mnie to, że my, kobiety, zmieniamy świat i to zmieniamy go na lepsze.

Gratulujemy! Z laureatkami skontaktujemy się drogą mailową.

Wygraj powieść Holly Miller “Nas dwoje” – patronat JestemKobieta.com

Tagged with:     , , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

29 komentarzy

 1. Sanrul87

  W byciu kobietą najbardziej cieszy mnie i motywuje siła innych kobiet, które mnie otaczają. To, jak każdego dnia spełniają się w tylu rolach, łącząc wiele zadań, pokazując, że proza życia codziennego może być piękna.

  • Teresa

   Kocham być kobietą bo bycie kobiecą to według mnie dążenie do perfekcji i radość czerpana z piękna. To poszukiwanie doskonałości w sobie, odkrywanie swoich mocnych stron, eksponowanie blasku i oczarowywanie sobą całego świata. To pamięć o tym że bycie kobietami to coś najwspanialszego co przytrafiło się nam w życiu. Kocham być kobiecą bo kocham olśniewać blaskiem, kocham być elegancką oraz kocham to poczucie bycia zadbaną i piękną. Kocham być kobiecą bo kocham bawić się makijażem i dostosowywać go do okazji i nastroju a przy tym, lubię zmieniać i kreować swój wizerunek. Bycie kobietą to bycie raz subtelną romantyczką za dnia, z delikatnym różem na ustach, a innym razem- seksowną uwodzicielką. Bycie kobiecą to słabość do piękna, do podkreślających urodę kosmetyków i wyrazistych dodatków w postaci pięknej biżuterii. Kocham być kobietą i kocham być kobiecą bo wiem że kobiecość to nie tylko wygląd zewnętrzny ale wewnętrzne poczucie bycia oryginalnym, przekonanie o własnej wartości i umiejętność cieszenia się z rzeczy małych. Kocham czuć się kobiecą bo lubię eleganckie a zarazem ekstrawaganckie stroje, które potrafią zamienić brzydkie kaczątko w pięknego łabędzia. W mojej szafie obowiązkowo znajdują się ubrania z błyszczących materiałów, eleganckie marynarki, sukienki o niecodziennych fasonach, lakierowane buty i torebki. No i oczywiście wyrazista biżuteria i dobrany do osobowości zapach. Taki styl dodaje mi pewności siebie i podnosi moją samoocenę. Kocham być kobietą kobiecą bo przecież to że jesteśmy kobietami to coś najwspanialszego co przytrafiło nam się w życiu!

 2. Weronika777

  Będąc kobietą najbardziej cieszy mnie to, że kobiety mają piękne ciała. Uwielbiam swoje ciało i lubię sztukę związaną z kobiecą cielesnością. Według mnie mężczyźni nie mają tak pięknego ciała. Myśląc o tym mam wrażenie, że męskie ciało jest bardziej kwadratowe, a kobiety zaokrąglone. Smutne jest to, że Panie muszą często zakrywać swoje ciała, bo ‘nie wypada tak kobiecie’, a mężczyźni mogą chodzić bez koszulek itp. Mimo tego, że kobiety są gorzej traktowane w tym kraju to i tak jestem dumna z tego, że jestem kobietą. Panie często są określane “słabszą płcią”, ale dlaczego? To kobiety muszą znosić seksistowskie żarty, poniżanie itp. To kobiety są najsilniejsze, biorąc nawet pod uwagę to, że to one przechodzą ciążę i poród.

 3. Monika Wrona

  W byciu kobietą cieszy mnie… wszystko. To jak wygląda moje ciało. Moja wrażliwość. Moja osobowość. Uwielbiam każdą część siebie. To jak wyglądają moje dłonie, cycki, nogi.. no wszystko! Lubię w sobie jak reaguje na ckliwe filmy i na te pełne grozy.
  Cieszy mnie, że Bóg dał mi być kobietą, bo jest to największe szczęście jakie mam

 4. aga

  najbardziej cieszy mnie to, że kobieta może zostać matką, może kochać bezwarunkowo i w taki sam sposób być kochana, jest dla kogoś najważniejsza na świecie

 5. Kaśka2310

  W byciu kobietą najbardziej cieszy mnie moje ciało, które pozwoliło mi zostać matką i chociaż jestem daleka od laktoterroryzmu, to fakt, że mogłam karmić piersią swoje dziecko jest dla mnie cudem. Funkcjonowanie kobiecego organizmu jest fenomenalne. To jak ciało zmienia się w trakcie i po ciąży jest naprawdę magiczne. Dużo czytałam o karmieniu piersią jako sposobie na ochronę przed rakiem piersi. Mimo badań naukowych potwierdzających tę tezę wolę dmuchać na zimne i badam piersi niezależnie od karmienia.
  Jestem kobietą i chcę żyć dla siebie i mojej rodziny.

 6. Justyna

  Najwspanialsze w byciu kobietą jest to, że mogę być mamą. Nosić maleństwo pod sercem, dbać o nie od pierwszych chwil, czuć pierwsze ruchy, a potem karmić. Czy to nie piękne? Chyba nie ma nic wspanialszego w byciu kobietą niż mozliwość dania tej małej istocie cząstkę siebie.

 7. Solange

  Nie jest ławo być kobietą. Ale za to jest wspaniale! Bardzo się cieszę, że urodziłam się kobietą i mogłabym wymienić wiele rzeczy które lubię ze względu na swoją płeć. Nie chcę jednak iść w stereotypy, pisać o wyglądzie, możliwości noszenia sukienek i szpilek, makijażach i o wizytach u kosmetyczek. Świat się zmienił, mężczyznom również wolno już to wszystko. Nie chcę też pisać o emocjach (mimo że jetem naprawdę emocjonalną osobą), bo sama znam wielu wrażliwych facetów i nie uważam, że łzy są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Jest jednak jedna rzecz, która daje mi poczucie bezpieczeństwa. Mężczyźni nie mają tej możliwości. Jest to antykoncepcja farmakologiczna. Nie ma jeszcze tabletek, plastrów, implantów itp. dla factów. To jest coś, co w byciu kobietą mnie naprawdę wyróżnia. Wiem, że jestem odpowiedzialna i ufam samej sobie. Dzięki tabletkom hormonalnym mogę decydować o tym czy chce być matką, czy nie, a co za tym idzie mogę decydować o całej mojej przyszłości, o tym jak ma wyglądać moje życie. To naprawdę szalenie istotna rzecz! Wynalezienie antykoncepcji dało kobietom władzę, pozwoliło im być kimś więcej niż tylko matkami (nie umniejszając oczywiście matkom). To dzięki antykoncepcji kobiety przejęły kontrolę nad swoimi ciałami. Tabletki dają też możliwość przesuwania terminu miesiączki, która naprawdę potrafi być uciążliwa i pokrzyżować plany. Cieszę się, że jestem kobietą i podsiadam taki organizm, który przy odpowiednim doborze antykoncepcji pozwala mi przejąć kontrolę nad moim własnym życiem.

 8. Gosia Szw.

  W byciu kobietą najbardziej cieszy mnie możliwość wydania na świat nowego życia. Akurat teraz jestem w tej sytuacji, niedługo na świat przyjdzie moje pierwsze dziecko, synek Nikodem. Czekam tylko na to niesamowite przeżycie gdy będę mogła go przytulić do piersi, nakarmić własnym pokarmem – myślę, że dopiero wtedy kobieta naprawdę przekonuje się po co natura dała nam nasze cycki 😀 i okazuje się, że nie tylko dla atrakcyjności i kuszenia mężczyzn, chociaż w sumie jakoś trzeba ich zachęcić, aby to nowe życie mogło w nas zaistnieć <3

 9. Cinnamonelf

  W byciu kobietą najbardziej cieszy mnie to, gdy w kuchni piekę muffiny jagodowe specjalnie dla siebie samej 🙂 gdy ubieram swoją ulubioną sukienkę i biegam boso po łące. Gdy jeżdżę na rowerze i surfuje na desce. Gdy planuję, zapominam, a potem walczę o lepszy dzień dla najbliższych. Gdy uśmiecham się do niego. Kiedy maluję paznokcie na czerwono i tuszuję rzęsy po tym jak wróciłam z podróży w górach. Gdy potrafię w nocy razem z kotem zjeść ulubione ciasto i lody. Gdy rzucam w niego poduszką ze złości, kiedy czytam komiksy. Gdy płaczę na filmie ze wzruszenia i nie muszę tego ukrywać. Kiedy zamiast rzeczy potrzebnej znowu kupuję kolejną książkę. Gdy gubię wszystko w torebce. Kiedy przyglądam się w lusterku samochodowym sąsiada. Kiedy się uśmiecham i płaczę. Kiedy czytam wiersze i nucę piosenki. Kiedy się zakopuję rano w pościeli i udaję, że nie słyszę budzika. Kiedy leżę w wannie i zapalam wszystkie świeczki. Gdy leżę w hamaku i planuję kolejną podróż. Kocham być kobietą i swoją kobiecość, swój seksapil, odwagę ale i bezbronność 🙂

 10. Weronika.K

  Cieszy mnie to, że kiedyś będę mamą. Już nie mogę się doczekać.

 11. olciaczek

  W byciu kobietą najbardziej mnie cieszy moja siła i atrakcyjność. Jestem dumna z bycia kobietą!

 12. Marta Fituch

  W byciu kobietą jest wspaniałe to ile mają w sobie sił, od lat walczyły o równe uprawnienia, by mogły się kształcić i wiele kobiet jest uwiecznionych w różnych dziedzinach jako jedne z najlepszych. Bycie kobietą jest piękne, nasza biologia stworzyła nas żebyśmy co miesiąc cierpiały aby w swoim czasie dać na świat nowe cudowne życie, później jest wiele nieprzespanych nocy a piszemy się na to, ponieważ potrafimy kochać bezwarunkowo, potrafimy poświęcać się całą sobą. Mamy wspaniałe i silne charaktery, które cechują się troską, serdecznością, darzymy wielu naszą sympatią, miłością, wsparciem jak i również potrafimy odgrywać wielu różnych ról w naszym życiu. Nasze ciała są rozmaite, żadne nie jest identyczne a nawet podobne. Mamy większe jak i mniejsze piersi, o jedną czy dwie fałdki więcej lub mniej, pośladki w przeróżnych kształtach i wielkościach – jedne jędrniejsze drugie nie ale nadal tak samo piękne. Talie osy, gruszki czy też klepsydry. To nas wszystko różni a niby wszystko mamy takie same, każda kobieta jest piękna i pociągająca. Właśnie to wszystko mnie cieszy w byciu kobietą!

 13. Basia M.

  W byciu kobietą najbardziej cieszy mnie moja wyjątkowość. Cieszy mnie to, że będę mamą, że wyjdzie ze mnie życie. Cieszy mnie to, że bije ode mnie kobiece ciepło. Cieszy mnie to, że potrafię zrozumieć inne kobiety. I w końcu cieszy mnie to, że gdy mężczyźni na mnie patrzą to mogą pomyśleć “Wow, to jest dopiero kobieta!”. 🙂

 14. Anna K-G

  W byciu kobietą najbardziej cieszy mnie to, że dałam życie dwóm cudownym istotkom, mogłam karmić je piersią ciesząc się tą bliskością jaką miałyśmy przez ten czas. Wiem, że to sprawa mocno indywidualna, ale dla mnie ten czas był cudowny, i w znaczącym stopniu przyczynił się do tego, że zaczęłam znacznie bardziej akceptować swoje ciało, szczególnie piersi, które przez całe życie były malutkie, ba, nadal akie są, takie same były w czasie ciąży jak i karmienia, ale dały radę po pół roku wykarmić każdą z córek bez dokarmiania a potem w sumie przez 5 lat dawały im to co najlepsze. Dla mnie to największa radość z bycia kobietą 🙂

 15. Yolanda

  Najbardziej w byciu kobietą cieszy mnie moja fizjologia. Nie mówię tu o dawaniu życia czy posiadaniu piersi, chociaż to również ważne i fajne… lecz o wielokrotnych orgazmach! Tworząc “konstrukcję” kobiecego ciała, ktoś świetnie tę budowę przemyślał dając nam taką możliwość. Bo orgazm to świetne lekarstwo na bóle głowy, menstruacyjne i inne, na depresję, na wszelakie smutki i stres a także kłopoty ze snem. Cieszę się że przyjemnie mogę uzdrawiać własne ciało i psychikę i nie żałować sobie bo chociaż “kobiety zawsze mogą a nie zawsze chcą” to jednak przekonałam się że warto. Miłość leczy, ta fizyczna też, szczególnie kiedy sama mogę kochać siebie, swoją kobiecość.

 16. Misiaella

  Uwielbiam to, że mogę łamać stereotypy na nasz temat zachowując przy tym swoją wrażliwość i delikatność. To, że jestem nieoczywista, humorzasta i pełna sprzeczności i dzięki temu co dzień mogę tym zaskakiwać swojego partnera. Kocham to, że studiując typowo męski kierunek studiów, jestem z mężczyznami na równo (a czasem i lepsza 🙂 ) zachowując przy tym swoją kobiecą (często mocno pokręconą) logikę. Ubóstwiam swoją kobiecą intuicję, której jestem wierna – choć mój partner uporczywie próbuje mi wmówić, że jestem po prostu czarownicą. To, że mogę każdego dnia stać przed ogromną szafą w bieliźnie i uporczywie twierdzić, że nie mam w co się ubrać. To, że z pustej lodówki potrafię wyczarować całkiem niezły obiad. No i oczywiście to, że mogę być seksowna nie tylko w kusej bieliźnie, ale równie dobrze w golfie i spodniach. I moje ulubione, że potrafię być groźna i opiekuńcza jak lwica, gdy chodzi o dobro moich najbliższych.

 17. mika19

  Jestem dziewczyną z wesołą miną,
  poznaję świat już od najmłodszych lat.
  Energii mi nie brakuje,
  sporo czasem podróżuję.
  Lubię wesołą zabawę
  bardziej niż mocną kawę.
  Otwarta jestem na ludzi,
  chcę pomóc każdemu w trudzie.
  Moim marzeniem jest,
  by ludziom żyło się the best.
  Umiem się bawić ze wszystkimi,
  przy każdej muzyce.
  Nade wszystko jednak chcę
  brać od życia jak najwięcej.
  Nadzieję mam, że to co złe
  szybko na dobre
  odmieni się.
  Wierzcie mi,
  przyznaję Wam skrycie,
  że bardzo kocham życie!!!!

 18. Justyna145

  Najbardziej w swoim życiu czyli życiu pełnoprawnej i pełnowartościowej kobiety bo taką się czuję cenię sobie delikatność i empatię. Jestem mocno emocjonalną osobą, ktoś uzna to jako kłopotliwe ja przeciwnie lubię tą cechę. Jestem empatyczną istotą szukającą pozytywnych stron i przesłanek w wielu sprawach. Tak delikatność objawia się w wielu aspektach ale i wyczula na krzywdę i niedolę ludzi mi obcych i rodziny. Taka wzmożona empatia dała mi wielką pomoc w poprawie relacji rodzinnych i jednoczenie się dzięki wyczuciu i delikatnym podejściu do każdego członka rodziny.

 19. Klaudia

  Każdy centymetr mojej duszy kocha wszystko, co jest związane z byciem kobietą. Jasne, mogłabym pozbyć się okresów i nieszczęść związanych z cellulitem, ale jesteśmy po prostu wojowniczkami! Kobiety są tak wielowymiarowe z naszymi emocjami i mogą prowadzić ze sobą długie rozmowy, które sięgają głębiej niż cokolwiek innego, czego moglibyście kiedykolwiek doświadczyć. Ale jednocześnie, ponieważ nasze połączenia są tak głębokie, możemy zrozumieć, co czuje i myśli druga osoba, nie mówiąc ani słowa. Odmawiamy odpowiedzi „nie”, a jeśli nie ma prostej ścieżki prowadzącej do celu, stworzymy własną cholerną drogę. Jako jedna kobieta, każda z nas jest siłą, z którą należy się liczyć, ale jako kobiety razem jesteśmy źródłem życia, które utrzymuje ten świat w ruchu.
  Nigdy też nie spotkałem kobiety, z którą nie dzieliłam się czymś – wspólne przeżycia lub emocje mogą zmienić nieznajomego w przyjaciela. Uwielbiam słuchać kobiet, słuchać ich historii, jakie trudności udało im się pokonać i odnajdywać w niej trochę siebie. Nawet jeśli mówimy o najzwyklejszych rzeczach – możemy znaleźć połączenie między sobą. Noszę ze sobą każdą kobietę i to jest to, co najbardziej cenię w byciu kobietą. Wspieranie się nawzajem, zachęcanie ich do mocniejszego nacisku, kochanie ich, kiedy nie mogą kochać siebie, to pakt, aby być dla siebie dobrzy poprzez więź siostrzaną. Świetne w byciu kobietą są bez wątpienia związki, które możemy pielęgnować. Myślę, że nie ma nić bardziej wyjątkowego w związku między dwiema najlepszymi przyjaciółkami, czy córką i jej mamą. Kobiety mają tak ogromne możliwości kochać i troszczyć się o innych ludzi i myślę, że to niesamowite, że możemy rozwijać te super silne, satysfakcjonujące emocjonalnie relacje między sobą.
  Bycie kobietą daje mi ogromną siłę i każdego dnia czuję się błogosławiona, że jestem kobietą, która została wychowana przez kobietę, która zrobiła wszystko, aby nauczyć mnie, co to znaczy być kobietą. Gdzie byłby świat bez nas?

 20. ulart

  Rozejrzyj się wokół. Zobacz – jakie jesteśmy piękne, odważne i zawsze gotowe. Do walki, do miłości, do radości, smutku i pracy. Kobiety, Liderki, Miss, Bizneswomen, Matki, Gospodynie, Polityczki, Kobiety Codzienne i Kobiety Nocy – wszystkie tworzą nasze piękno. I wszystkie potrzebują ciepła, dotyku, wsparcia, by być jeszcze piękniejsze, tym najpiękniejszym światłem kobiety spełnionej, kochającej i zdrowej.

 21. Ewa

  W byciu kobietą cieszy mnie to, że mam dostęp do bezpłatnych badań przesiewowych: cytologii i mammografii. Pracuję w szpitalu i niemal codziennie widuję kobiety chore na nowotwór. Wiele z nich trafia do szpitala, bo dzięki “przesiewowi” choroba została u nich wykryta bardzo wcześnie i może być z powodzeniem wyleczona. Warto korzystać z badań, które przysługują nam za darmo: cytologia raz na 3 lata między 25 a 59 r.ż., a mammografia raz na 2 lata między 50 a 69 r.ż. Dbajmy o siebie, dbajmy o cycki! 🙂

 22. Dina

  W byciu kobietą najbardziej cieszą mnie… mężczyźni. Nie chciałabym nimi być, ale ich kokietować już uwielbiam ponad wszelką miarę!

 23. Anna Bobrowska

  W byciu kobietą najlepsze jest swojego wnętrza pokazywanie
  i całej palety piękna odkrywanie
  poprzez 4 składniki: wdzięk, seksapil, uwodzicielskie spojrzenie i słoneczny uśmiech które na co dzień wszystkie 4 stosują
  i mężczyzn skutecznie hipnotyzują,
  jak kwiatki motylki do siebie zwabiają,
  tak mężczyzn skutecznie jak magnes przyciągają.
  Bo taka ich rola życiowa wcale nie od dziś znana i nowa – kobiety swoim wyglądem kuszą,
  z każdym dniem rozkwitają i oczarować nas facetów muszą.
  Kobieta to taka płeć,
  że to co chce musi za wszelką cenę mieć,
  co chwilka w lusterko spogląda,
  dużo poświęci, by dla ukochanego pięknie wyglądać.
  Swoje piękno na nowo odkrywa,
  magicznym urokiem serca zdobywa,
  jest uparta, nigdy się nie poddaje,
  każdego dnia dźwiga swój ciężar, silniejsza się staje.
  Nawet największy ból cierpliwie znosi,
  najcenniejszy skarb przez 9 miesięcy pod sercem nosi,
  bo kobieta patrzy sercem, a nie rozumem,
  dlatego mocniej potrafi kochać i szybciej wybaczyć umie.
  Niewątpliwie zaletą bycia kobietą to zostanie mamą,
  aby w swoim życiu nigdy nie być samą.
  Każda kobieta miłości w życiu poszukuje
  i jest szczęśliwa, gdy ma przy sobie kogoś kogo tym uczuciem obdarowuje.
  Widzi na twarzach swoich dzieci uśmiechy,
  raduje się, gdy rosną jak na drożdżach jej pociechy.
  Jest Aniołem Stróżem czuwa nad nimi stale,
  stara się je jak najlepiej wychować i we wszystkim co robi nie poddaje się wcale.
  Jest jak dobra wróżka, bierze do ręki magiczną różdżkę i czaruje,
  cały ich świat zamienia w bajkę, koloruje!
  Bo nosić dziecko pod sercem przez 9 miesięcy jest najcenniejszym skarbem tego świata,
  który szczęście daje na długie lata!
  Kobiece piękno które bierze się z wewnątrz to dbanie o czystość serca i ducha,
  i słoneczny uśmiech od ucha do ucha!
  Codziennie dobre serce drugiemu człowiekowi okazuję
  i nawet pomimo wszelkich wad każdego takim jaki jest w pełni akceptuję!
  Pielęgnuję swoje wnętrze, dążę do celu wytrwale
  i bez względu na wszelkie trudności nie poddaję się wcale!
  W głowie mam marzeń wiele,
  w pokonywaniu własnych słabości wspierają mnie moi wspaniali przyjaciele!
  Nikogo nie udaję, nikogo nie kreuję,
  naturalnie prawdziwą siebie światu pokazuję!
  Bez względu na wszystko uśmiecham się szeroko codziennie
  i zarażam pozytywną energią wszystkich wokół niezmiennie!
  Chwytam szczęścia chwile,
  tak kolorowe i piękne jak motyle!
  Kocham i jestem kochana,
  za to jaka jestem – naturalnie uwielbiana!
  Potrafię cieszyć się życiem
  i każdego dnia kocham je z całego serca niesamowicie!
  Dodatkowo taki oto przepis stosuję,
  którym w swoim życiu się kieruję:
  1 kilogram myślenia pozytywnego,
  1 łyżka uśmiechu słonecznego,
  szczypta dobrego nastroju i radości,
  10 kilo serdeczności
  2 szklanki pozytywnej energii wsypuję
  i tak szarą rzeczywistość koloruję!
  Wszystko razem mieszamy
  i tym dobrym smakiem wszystkich wokół zarażamy!
  Bo piękno i kobiecość to nie szaty, makijaż czy cudne stroje,
  lecz bogactwo serca i duszy pozytywne nastroje,
  to przede wszystkim kochająca rodzina i prawdziwi przyjaciele,
  którzy w życiu znaczą dla nas tak wiele!
  Naturalnie piękno duszy, dobroć serca, czystość ciała i słoneczny uśmiech wyjątkową kobietę czyni,
  wyczaruje z niej prawdziwą bogini.
  To właśnie kobiecość się nazywa,
  magiczne piękno które Matka Natura nam dała i z wnętrza wypływa.

  P-erfekcyjna w każdej dziedzinie
  E-widentnie z dokładności swej słynie
  R-egularnie swoje ciało pielęgnuje
  F-antazyjne zabiegi na włosach stosuje
  E-legancko się maluje, piękno w sobie odkrywa
  K-ażdego mężczyznę wyglądem zdobywa
  C-odziennie dąży do celu wytrwale
  Y-es! Mimo przeciwności nie poddaje się wcale
  J-est kreatywna, swoje marzenia realizuje
  N-a wszystko czas znajduje
  A-bsolutnie łapie szczęścia chwile

  K-olorowe i tak piękne jak motyle
  O-gląda świat przez okulary różowe
  B-ezwzględnie prowadzi życie zdrowe
  I-swoje dobre serce innym ofiaruje
  E-widentnie uśmiechem wszystkich czaruje
  T-o ona potrafi kochać, marzyć i śnić
  A-bsolutnie perfekcyjnym blaskiem duszy i ciała lśnić

 24. theresse52

  W byciu kobietą najlepsze jest “bycie mamą”, najważniejsza rola którą odgrywają,
  której w pełni się poświęcają.
  Wtedy kobieta jest spełniona,
  w pełni z życia zadowolona.
  Swoich dzieci wielkim, bezcennym skarbem, jakim jest życie, obdarowuję
  i najważniejsze wartości im przekazuję.
  Kobieta to taka płeć,
  że to czego pragnie musi za wszelką cenę mieć.
  Pokonuję nawet największą przeszkodę, potrafię przejść naprawdę wiele,
  aby spełnić swoje marzenia, osiągnąć zamierzone cele.
  Jestem uparta, nigdy się nie poddaję,
  każdego dnia dźwigam swój ciężar, silniejsza się staję.
  Kobieta taka jak ja nawet największy ból cierpliwie znosi,
  najcenniejszy skarb przez 9 miesięcy pod sercem nosi.
  Piękne i niepowtarzalne to uczucie mamą być,
  ze swoimi pociechami razem żyć.
  Każda mama o swoje dzieci dba,
  zawsze moc dobrego dla nich ma.
  Już od momentu urodzenia,
  mama ma wielką misję do spełnienia.
  Wtedy ta wyjątkowa więź powstaje
  i dużo radości nam daje.
  Wielkie zrozumienie i serce dać dzieciom trzeba,
  aby dotknęły bram nieba.
  Zamieniam się w Anioła Stróża, wielką miłość im okazuję,
  biorę pod swoje skrzydła, z wielką troską się nimi opiekuję.
  Widząc jak dorastają łezka szczęścia w moim oku się kręci
  i nawet największy trud mnie nie zniechęci.
  Patrząc jak dzieci rosną duma mnie rozpiera
  one wypełniają czas radością i nigdy samotność nie doskwiera.
  Wzajemny wyraz uczuć i wdzięczności obie strony okazują sobie niezmiennie
  nawet najmniejszym gestem przy każdej okazji codziennie.
  Bo miłość i zrozumienie jest ważną sprawą,
  a zaufanie w relacji rodzic-dziecko jest podstawą.
  Gdy dziecko zrobi choćby pierwszy krok w swoim życiu
  to będzie duma mamę rozpierała i jej radość nie pozostanie w ukryciu.
  Serce matki się raduje,
  gdy widzi szeroki uśmiech dziecka i szczęśliwe się czuje.
  Ta więź jest tak silna i bezgraniczna,
  prawdziwa, niepowtarzalna, wręcz magiczna.
  Cudownie jest być mamą i spędzać z dziećmi czas
  i mieć świadomość tego, że cały trud nie poszedł w las,
  bo, gdy jakieś przeszkody na swej drodze napotykamy,
  to nawet tymi najmniejszymi sukcesami w pełni wynagrodzone mamy.
  Kobieta na wszystko patrzy sercem, a nie rozumem,
  dlatego mocniej potrafi kochać i szybciej wybaczyć umie.
  Swoją magiczną różdżką czaruję
  i świat dziecka barwami tęczy koloruję,
  aby każde szczęśliwe było
  i jak w bajce sobie żyło.
  Tą wielką super-moc posiadam
  i w życiu codziennym nią władam.
  Od momentu kiedy moja córka się urodziła,
  całe życie o 180 stopni zmieniła.
  Gdy wzięłam ją na ręce całym sercem ja pokochałam,
  w końcu dzięki Niej mamą się stałam.
  Całe swoje serce na każdym kroku mi okazuje,
  dzięki Niej jestem spełniona, mogę kochać i kochana się czuję.
  Gdy po policzku łzy spływały mocno mnie przytulała,
  w szczęściu i nieszczęściu zawsze przy mnie trwała.
  Za jej szeroki uśmiech mimo przeciwności losu i dobre słowo,
  za to, że mnie motywuje, nigdy się nie poddaję idąc przed siebie z podniesioną głową.
  To z nią dzielę się nawet drobnymi sukcesami,
  małymi i dużymi niepowodzeniami.
  jest pozytywnie zakręconą osobą, wszędzie się odnajduje,
  wspólnie się śmiejemy i bawimy – znów dziecko we mnie wstępuje.
  To osoba od ucha do ucha roześmiana
  od wieczora do białego rana.
  Jest kreatywna, dużo pomysłów w głowie ma,
  z każdą przeszkodą świetnie sobie radę da.
  Buzia jej się nie zamyka, dużo gada
  i śmieszne historie opowiada.
  Z nią mogę konie kraść, różne przygody odkrywać,
  spełniać marzenia, najwyższe szczyty zdobywać.
  Pełna dobrego humoru pozytywną energią tryska,
  zawsze zakłada na nos różowe okulary, bo to życiowa optymistka.
  Dużo czasu ze sobą spędzamy, stare dobre czasy wspominamy
  i mimo różnicy wieku o wszystkim rozmawiamy, a niekiedy nawet wojnę na poduszki urządzamy.
  Na tych samych falach nadajemy,
  doskonale w swoim towarzystwie się czujemy.
  Mamy wspólne zainteresowania,
  łączy nas miłość do śpiewania.
  Bardzo często karaoke odpalamy
  i mikrofony w dłonie chwytamy.
  Wieczorami śpiewamy w duecie,
  mówię Wam, lepszego nie znajdziecie.
  Bardzo dużo nam to zabawy sprawia
  i zawsze humor poprawia.
  Bo moja córka to przyjaciółka realna,
  jest lekiem na całe zło, po prostu kobieta fenomenalna.
  Jej mogę wszystko powierzyć w sekrecie,
  bo jest najwspanialszą córką na świecie!
  Nasza więź jest wyjątkowa i magiczna,
  bo wielka, prawdziwa i tak bezgraniczna.
  Dzięki Niej moje życie radości i kolorów nabrało,
  po prostu lepsze się stało!

 25. Lenalena

  Najbardziej cieszy mnie, że mogę doświadczać świata poprzez swoją kobiecość. Przez możliwość doświadczania go z czułością, delikatnością i z sercem. To, że łączę ze sobą sprzeczności tak, by tworzyły harmonię. Za to, że mogę wykorzystać pewność siebie i swój wdzięk. I choć rola kobiety jest bardzo trudna i wymaga ogromnego wysiłku, to jest to piękna przygoda. Wspaniałe jest to, że codziennie mogę bronić spraw istotnych oraz osób jej potrzebujących. Jednak najbardziej cieszy mnie to, że my, kobiety, zmieniamy świat i to zmieniamy go na lepsze.

 26. Mabi84

  Największą frajdę w byciu kobietą daje mi NIEPRZEWIDYWALNOŚĆ. Każda z nas ma to “coś” co nie daje nas jednoznacznie określić i zaszufladkować. To my jesteśmy te “skomplikowane” i czasem trudno zrozumieć o co nam chodzi. Potrafimy czytać między wierszami często zapominając, że nie każdy to potrafi. Faceci nie mają z nami łatwo:) Nieprzewidywalność leży w naszej naturze (no dobra, trochę pomagają nam hormony). Potrafimy zaskakiwać- czasem nawet same siebie:) Z nami nie można się nudzić. To My kobiety nadajemy życiu barw, jesteśmy energią tego świata. Delikatne, eteryczne ale też silne i niezależne. Nigdy nie zamieniłabym się z facetami!

 27. Wolaania

  W byciu kobietą uwielbiam to, że mogę być totalnie nieperfekcyjna i żyć sobie po swojemu. Nieidealną cudnie być
  i beztrosko sobie żyć.
  Gdy kobieta zbyt ogarnięta się wydaje
  chętnie wykorzystają jej dobroć hultaje.
  Więc bądźmy nieidealne, ale szczęśliwe
  samoswoje, prawdziwe i błyskotliwe. 🙂

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 80 = 82

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook