fbpx

Jak skutecznie chudnąć?

Jak skutecznie chudnąć?

Skuteczna redukcja wagi wymaga podjęcia kilku kluczowych decyzji i wprowadzenia trwałych zmian w stylu życia. Nie istnieje żadna dieta cud, która w kilka tygodni pozwoli na uzyskanie wymarzonej wagi bez efektu jojo. Zmiany należy wprowadzać stopniowo. Jak skutecznie chudnąć?  Optymalny proces chudnięcia powinien polegać na zmniejszaniu wagi o ok. 0,5-1,0 kg/tydzień.

Dlaczego warto skorzystać z porady dietetyka?

Dietetyk jest specjalistą, który pomaga w stopniowej zmianie nawyków żywieniowych, bez wyrzeczeń i niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych. Ułoży jadłospis według indywidualnych preferencji żywieniowych, ustali godziny posiłków zgodne z trybem pracy, nauczy dokonywać zdrowych wyborów i optymalnej kompozycji posiłków. Tak profesjonalnego wsparcia nie odnajdzie się w poradach z Internetu czy kolorowych magazynów.

Dlaczego nie należy robić zakupów, kiedy czujemy głód?

Badania naukowe pokazały, że w czasie głodu, dokonujemy zakupów większych niż wynoszą nasze potrzeby. Dlatego osoby walczące ze zbędnymi kilogramami powinny zakupy wykonywać najlepiej bezpośrednio po spożytym posiłku. Ważną kwestią jest także przygotowanie listy zakupów, najlepiej w oparciu o zaplanowany wcześniej jadłospis.

Jak skutecznie chudnąć?

Czytaj etykiety

Na etykiecie produktu żywnościowego znajduje się wiele cennych informacji. Składniki zawsze ułożone są w kolejności od największego udziału w produkcie do najmniejszej jego ilości. Na podstawie tabeli z wartością odżywczą można ocenić wartość kaloryczną porcji produktu, a także zawartość tłuszczu i cukrów. Należy starać się, aby w koszyku dominowały produkty nieprzetworzone, głownie surowe warzywa i owoce, a także niskotłuszczowe produkty mleczne, chude mięsa, ryby oraz pełnoziarniste produkty zbożowe.

Reorganizacja kuchni też jest ważna

Modyfikując swoją dietę, warto od razu przeorganizować swoją kuchnię, czyli miejsce, które zazwyczaj kusi łatwym dostępem do jedzenia. Dla wszystkich produktów żywnościowych należy znaleźć odpowiednie miejsce w szafkach czy lodowce. Z półek i stołu czy innych widocznych miejsc warto usunąć wszelkie słodycze i przekąski. Na posiłki należy przygotowywać optymalną porcję, aby nie pozostawały resztki.

Czy trzeba rezygnować ze wszystkich przyjemności?

Nie, chociaż przyjęcia są zmorą osób na diecie. Tuż przed przyjęciem należy zaplanować, jakie produkty będą wpisywały się w aktualną dietę. Może z przekąsek będą to orzechy i nasiona, albo świeże warzywa. Spośród dań należy wybierać chude mięsa, najlepiej z dodatkiem sałat lub gotowanych warzyw. Warto pamiętać, że alkohol dostarcza dużej ilości kalorii, wybierać należy drinki niskoprocentowe.

Zobacz również:

15 pomysłów na zdrowe przekąski

Tagged with:     , , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 3 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook