fbpx

Mądre prezenty komunijne – jak nie zatracić tego, co w tym dniu jest najważniejsze?

Wielkimi krokami zbliża się maj – miesiąc komunijny. Uroczystość ta to niezapomniane przeżycie dla dziecka, jak i dla jego rodziny. Po zakupie odpowiedniego stroju oraz zarezerwowaniu restauracji na poczęstunek dla najbliższych przychodzi czas, aby zastanowić się nad prezentem dla pociechy. Podpowiadamy jak wybrać taki, który będzie nie tylko spersonalizowany i oryginalny, ale też nie przysłoni istoty tej ważnej uroczystości, a przy okazji będzie wspaniałą pamiątką na lata.

Niestety, coraz częściej komercyjny aspekt tego wydarzenia, czyli drogie prezenty, okazała sukienka, czy wystawne przyjęcie przysłaniają to, co w dniu Pierwszej Komunii Świętej jest najważniejsze. I nie mówimy tu tylko o dzieciach, gdyż wielokrotnie to właśnie my dorośli, w ferworze organizacji uroczystości, zatracamy jej istotę. Szukamy kosztownych upominków (quady, konsole do gier czy drony), które mają sprawić, że ten dzień będzie wart zapamiętania, zapominając, że sama uroczystość jest tutaj najważniejsza. Jak więc mądrze wybrać prezent, aby uczyć dziecko od samego początku, na co powinno w życiu zwracać uwagę?

Prezent sentymentalny

Jako rodzice, dziadkowie czy chrzestni z pewnością posiadacie wiele zdjęć waszej pociechy już od pierwszych dni jej życia. Warto więc w wyjątkowy sposób oprawić te wspomnienia i podarować je dziecku, w tym ważnym dla niego dniu. Pomyślcie jednak nad niebanalną formą prezentu.  Fotoksiążka odda nie tylko szczególny klimat towarzyszący całej uroczystości, ale również umożliwi maksymalne spersonalizowanie podarunku. Można nadać jej własny tytuł, ozdobić okładkę i ułożyć wszystkie fotografie w dowolnej kolejności. Jeszcze bardziej intymnego charakteru nabierze, gdy opatrzymy zdjęcia zabawnymi komentarzami czy życzeniami dla dziecka. Taki podarunek będzie stanowił nie tylko piękną pamiątkę na długie lata, ale również podkreśli tę szczególną, wiążącą Was więź.  Jeśli natomiast chcielibyście podarować zdjęcia w wyjątkowej oprawie, to warto rozważyć drewniany album. Czarne strony stanowią piękne tło dla fotografii, natomiast pergaminowe przekładki skutecznie chronią je przed zniszczeniem. Na drewnianej okładce możemy zamieścić dowolny grawer, dzięki czemu album będzie maksymalnie spersonalizowany.

Prezent na każdy dzień roku

Jeśli natomiast nie fotoksiążka, to może kalendarz? Możliwość zaprojektowania go od dowolnego miesiąca pozwoli korzystać z niego, już od czerwca, natomiast zamieszczone w nim zdjęcia będą dziecku każdego dnia przypominać o chwilach spędzonych wspólnie z rodziną. Dodatkowo już na etapie projektowania kalendarza można zaznaczyć w nim najważniejsze daty np. rodzinne uroczystości, urodziny najbliższych czy wspólny wyjazd wakacyjny, który podarujecie dziecku w ramach prezentu komunijnego.

Wspomnienia warte zapamiętania

Pierwsza Komunia Święta to wspaniały czas, który z pewnością będziemy chcieli zapamiętać na długo. Warto więc w naszym domu wyeksponować najpiękniejsze zdjęcia z tej uroczystości. Może, zamiast tradycyjnych zdjęć w ramkach, warto postawić na fotoobraz? Portret dziecka, rodzinna fotografia lub kolaż kilku zdjęć – sami zadecydujcie, która forma bardziej wam odpowiada. Miłym gestem jest też podziękowanie po uroczystości wszystkim przybyłym gościom. Kiedyś do każdego z uczestników wysyłało się zdjęcie, które dziecko samo podpisywało. Dzisiaj możecie zaprojektować podziękowanie za pomocą fotokartki. Zdjęcie z Komunii, kilka słów od rodziców i pociechy będzie nie tylko pięknym wyrazem wdzięczności, ale również wspaniałą pamiątką.

Wszystkie personalizowane upominki można przygotować na stronie empikfoto.pl

 

Tagged with:     , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 8 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook