fbpx

Punkt G – co warto o nim wiedzieć?

Punkt G – tajemnicze “coś” o czym często wstydzimy się mówić. Są nawet tacy, co nie wierzą w jego istnienie.  Podobno nie wszystkie kobiety go mają, ale znalezienie tego “świętego Grala” pozwoli na osiągnięcie rozkoszy nie z tej Ziemi. Co to jest punkt G? Gdzie go znaleźć? Jak doprowadzić ukochaną do rozkoszy stymulując punkt G? Opisujemy poniżej.

Punkt G jest uważany za jedno z najwrażliwszych miejsc erogennych u kobiety. Po raz pierwszy punkt G opisał niemiecki lekarz ginekolog Ernest Gräfenberg w 1950 roku. Prowadził badania na wielu pacjentkach i zauważył istnienie szczególnego miejsca, które powodowało nietypowe doznania. Następnie w 1981 roku Perry i Whipple opublikowali dwa artykuły na temat niewielkiej przestrzeni nazywanej przez nich punktem G (na cześć swojego poprzednika). Zdaniem badaczy, stymulacja punktu G miała powodować pobudzenie seksualne i parcie na mocz. Punkt G jest to mały obszar znajdujący się u większości kobiet na przedniej ścianie pochwy. Pobudzanie punktu G wielu kobietom ułatwia osiągnięcie orgazmu.

Punktu G należy szukać palcami. Punkt G jest najłatwiej wyczuwalny jeśli użyjemy palca środkowego i wskazującego. Obu palców należy używać jednocześnie, a dłoń powinna być skierowana ku górze. Można też użyć jednego palca. Należy powoli przesuwać palce po ścianie pochwy i uciskać jej ścianki w poszukiwaniu bardziej szorstkiej powierzchni. Jeśli na taką natrafimy oznacza to, że znaleźliśmy punkt G. Punkt G jest często określany jako zgrubienie przypominające guzik.

Choć wydaje się to niemożliwe, jednak to prawda – penis jest ostatnią “rzeczą”, która nadawałaby się do poszukiwań. Nie jest dobrym urządzeniem do zlokalizowania punktu G z wielu powodów. Głównie dlatego, że w wzwodzie jest zbyt twardy, a jednocześnie zbyt mało elastyczny i niestety zbyt mało ruchliwy. Co innego, kiedy miejsce rozkoszy zostanie już zlokalizowane. Wówczas penis ma duże szanse, żeby przynajmniej się o nie otrzeć. A i to tylko w niektórych pozycjach.

hhh

Pozycje seksualne najlepsze do stymulacji punktu G:

Pozycja od tyłu pochylona

Partnerka staje na czworaka tyłem do partnera, mężczyzna klęka za nią i mocno przyciska do siebie jej pośladki. Aby w tym układzie maksymalnie ułatwić parterowi wniknięcie do pochwy, partnerka powinna położyć piersi na łóżku i maksymalnie wypiąć pośladki w górę. Jeśli niedostatecznie czuje partnera w sobie, powinna złączyć nogi – w ten sposób zwęzi wejście do pochwy i zapewni obojgu mocniejsze doznania. Partner z kolei powinien wykorzystać fakt, że pozycja od tyłu najlepiej ze wszystkich nadaje się do pobudzania punkt G u kobiety.

Klasyczna

Zdecydowana większość wariantów pozycji klasycznej nadaje się do stymulacji punktu G. Bliski kontakt ciał i nisko ustawiona miednica kobiety umożliwia mocny nacisk na przednią ścianę pochwy. W celu mocniejszego pobudzania punktu G partnerka powinna mocno zacisnąć mięśnie Kegla i przycisnąć miednicę do podłoża, partner zaś, mocniej przywrzeć do jej kości łonowej. Para powinna także wypróbować pozycję mostka.

Mostek

Pozycja mostek jest jednym z wariantów pozycji klasycznej. Kobieta kładzie się na plecach i wysoko unosi biodra. Partner klęka przed nią, przytrzymuje ją w pasie i inicjuje stosunek. W tym układzie możliwa jest głęboka penetracja i silny nacisk na przednią ścianę pochwy, w tym na punkt G. W celu zmaksymalizowania doznań partner powinien pochylić się jak najdalej do przodu i mocno oprzeć się o kość łonową partnerki.

Leniwiec

Pozycja dla silnych mężczyzn i drobnych kobiet. Mężczyzna staje wyprostowany i podnosi kobietę na rękach, ta oplata go nogami w pasie, obejmuje za szyję i mocno się przytula. Pozycja Leniwca umożliwia kochankom stuprocentowe zespolenie i głęboką penetrację. Jest niezwykle zmysłowa i romantyczna. Najbardziej udaje się parom, w których partner jest wysoki i dobrze zbudowany, a partnerka drobna i lekka. Wiąże się niestety z wysiłkiem związanym unoszeniem ciała partnerki i powolną penetracją, ale dla partnerów za szybko osiągających orgazm, jest to układ wręcz idealny. Aby trochę odciążyć swoje mięśnie, partner może oprzeć partnerkę o ścianę lub wysoki stół.

Sternik

Kobieta leży na plecach, unosi wysoko wyprostowane nogi i opiera je o opiera o barki partnera. Mężczyzna klęka przed nią i wsuwa członek do pochwy. Podczas stosunku partnerka powinna zewrzeć uda i cały czas utrzymywać ściśnięte ścianki pochwy. W ten sposób zapewni partnerowi lepsze tarcie oraz ułatwi mu pobudzanie jej punktu G. Partner ma także możliwość pieszczenia łechtaczki, co niewątpliwie powinien wykorzystać, by wzmocnić jej doznania.

Nosorożec

Ten układ zapewnia wyjątkowo głęboką penetrację i intensywną stymulację przedniej ściany pochwy, w tym punktu G. Gdy partnerzy odpowiednio wykorzystają wszystkie atuty tej pozycji, mogą zagwarantować sobie bardzo intensywny finał. Kobieta kładzie się na plecach, rozszerza wyprostowane nogi i odchyla je za głowę. Partner klęka między jej nogami i pochyla się nad nią, wspierając się na wyprostowanych rękach. Jego ciało tworzy z ciałem partnerki kąt prosty.

Rozłupywanie bambusa

Kobieta kładzie się na plecach, przyciąga jedną nogę do siebie i opiera łydkę o tors partnera. Druga noga leży wyprostowana. Partner pochyla się nad kobietą, głęboko w nią wnikając. Jedną nogę ma ugiętą w kolanie, druga leży wyprostowana. Mężczyzna może zmieniać kąt penetracji, przechylając nogę partnerki w przód lub odchylając ją do siebie. Pozycja Rozłupywanie Bambusa jest niezwykle zmysłowa i daje partnerom możliwość głębokiej penetracji oraz intensywnych pieszczot punktu G. Partner może wykonać masaż stopy partnerki i pieścić ją pocałunkami, a także stymulować jej łechtaczkę i dotykać piersi.

Kwiat Lotosu

Kwiat Lotosu umożliwia bardzo głęboką penetrację, ponieważ członek dociera aż do sklepienia pochwy. Kochankowie mogą także obserwować swoje reakcje, całować się i przytulać. Partner może także pieścić pocałunkami piersi kobiety. Pozycja Kwiat Lotosu wygląda następująco: mężczyzna siada ze skrzyżowanymi nogami, partnerka siada na jego udach i oplata nogami jego biodra. Kobieta może wykonywać ruch góra-dół lub ruchy posuwiste. Gdy partner będzie bliski orgazmu, powinna zwolnić tempo stosunku lub na chwilę wycofać członek z pochwy zająć się pocałunkami. W razie zmęczenia, można łatwo przejść do innej pozycji, np. na jeźdźca lub misjonarskiej.

Waga

Mężczyzna siada na skraju łóżka, kobieta zaś siada okrakiem na jego udach, prostując nogi i odchyla się mocno do tyłu. Partner trzyma kobietę za ramiona. Dzięki odchyleniu partnerki możliwy jest intensywny nacisk na punkt G lecz trudność może sprawiać jego stymulacja – partnerzy mają bowiem ograniczone ruchy i niemożliwe jest wykonywanie głębokich ruchów posuwistych.

Tagged with:     , , ,

About the author /


MALWINA: Nieuleczalna romantyczka z wiecznie optymistycznym podejściem do życia. Uwielbia zarażać swoim humorem wszystkich dookoła tak samo, jak gotować i pisać. Jej sposób na życie? Głowa do góry, pierś do przodu i uśmiech na twarzy!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 4 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook