fbpx

Śniadanie godne mistrza

Prowadząc aktywny tryb życia powinniśmy zwracać dużą uwagę na rodzaj posiłku, którym zaczynamy dzień. Zamiast pustych kalorii warto zjeść coś wartościowego, co pozwoli nam w pełni sił sprostać codziennym wyzwaniom. Zobacz co warto jeść, by z sukcesem realizować swoje sportowe pasje!

Przed porannym treningiem warto sięgnąć po śniadanie złożone z węglowodanów, zarówno złożonych, jak i prostych. Te pierwsze dostarczają najwięcej energii, dzięki której masz siłę do wykonywania ćwiczeń. Są one trawione znacznie dłużej przez układ pokarmowy. Z kolei cukry proste powinny dostarczyć jedynie 10% energii, ponieważ są potrzebne jedynie do “obudzenia” mózgu, w związku z tym należy spożyć niewielką ilość posiłku zawierającego węglowodany proste.

Świetnym pomysłem na przedtreningowe śniadanie będzie kubek jogurtu naturalnego z dodatkiem wartościowego musli. To idealny, poranny posiłek dla osób aktywnych, właśnie względu na zawartość wielu węglowodanów złożonych, które wykorzystywane będą w trakcie naszego wysiłku fizycznego. Warto sięgnąć po Proteinowe musli z czekoladą od marki Mixit współtworzone z Adamem Ondry, czterokrotnym Mistrzem świata we wspinaczce sportowej.

Nowa mieszanka znajdzie miejsce w sercach i brzuchach nie tylko wspinaczy, ale wszystkich miłośników czekolady, którzy dodatkowo potrzebują porządnej porcji białka. W każdej tubie znajduje się 28% czekolady, 29% protein i 18% prażonych orzechów laskowych. To wszystko bez glutenu. Taki mix będzie doskonałym sposobem na doładowanie energii, by podołać wszystkim zadaniom dnia codziennego.

Niezależnie od tego czy w planach mamy sportowe szaleństwa czy pełen aktywności dzień w pracy, warto wesprzeć się proteinowym śniadaniem, które powoli sprostać nam wszelkim zadaniom. Z takim startem uda nam się wszystko po mistrzowsku!

Tagged with:     , , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 2 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook