fbpx

Ugaś pragnienie skóry!

Nawet pięćset mililitrów – aż tyle wody tracimy przez skórę każdego dnia! Dlatego kluczową rolą każdej pielęgnacji, bez względu na szczegółowe potrzeby danej cery i porę roku, jest nawilżanie. Nawodnij skórę z pomocą regenerującego balsamu do twarzy Skin Rescue Balm z serii Neutrogena® Hydro Boost®. To skoncentrowana formuła z kwasem hialuronowym, trehalozą naturalnego pochodzenia i antyoksydantami, która zapewnia 48h nawodnienia dla zdrowej, pełnej blasku cery. Skin Rescue Balm jest uzupełnieniem serii kosmetyków nawadniających Hydro Boost®, w której skład wchodzą także inne kosmetyki do kompleksowej pielęgnacji twarzy oraz ciała.

Parowanie wody ze skóry to proces fizjologiczny, który w automatyczny sposób hamowany jest poprzez Natural Moisturing Factor (NMF), czyli naturalny czynnik nawilżający. Tworzą go m. in. kwas moczowy, mocznik, aminokwasy, cukry, kolagen i keratyna. Czynnik ten niezbędny jest do prawidłowego nawodnienia skóry, aby była wytrzymała, jędrna i elastyczna. Często jednak, a wpływ na to ma z jednej strony wiek, z drugiej tryb życia, nawyki żywieniowe czy warunki pogodowe, funkcjonowanie bariery naskórkowej jest zaburzone, a NMF nie działa tak skutecznie, jak powinien. Zmniejsza się w ten sposób zawartość wody w warstwie rogowej naskórka, a sama skóra staje się sucha, szorstka, może się łuszczyć i pękać. Dlatego głównym zadaniem kosmetyków nawilżających jest odbudowa i wzmocnienie bariery naskórkowej, bo im ona jest szczelniejsza, tym mniej wody przez nią ucieka. Pomoże ją zatrzymać nowość od marki Neutrogena® czyli Hydro Boost® Skin Rescue Balm.

Ten regenerujący balsam do twarzy Neutrogena® Hydro Boost® wspiera działanie naturalnych procesów wiążących wodę w skórze. Bogata, aksamitna konsystencja tego regenerującego balsamu świetnie rozprowadza się na skórze, pozostawiając ją sprężystą i intensywnie nawodnioną aż przez 48 godzin. Skoncentrowana formuła kosmetyku zawiera m.in.:

  • kwas hialuronowy, który zwiększa poziom wody w skórze (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 cząsteczek wody!),
  • trehalozę pochodzenia naturalnego, pomagającą „zamknąć” nawodnienie w skórze,
  • ekstrakt z drożdży o właściwościach stymulujących naturalną syntezę kwasu hialuronowego,
  • połączenie antyoksydantów z witaminą E, które chronią skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Neutrogena® Hydro Boost® Skin Rescue Balm, nakładany na twarz oraz szyję codziennie rano i wieczorem, pomoże zapobiec utracie elastyczności skóry i jej wiotczeniu. Zadba także o prawidłowy poziom nawilżenia i będzie szybkim i skutecznym ratunkiem dla przesuszonej, łuszczącej się cery.

Cena: ok. 50,99 zł/50 ml

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

43 + = 45

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook