fbpx

Wygraj powieść Abby Jimenez „To tylko przyjaciel” – wyniki

Nie ma to jak wakacyjny relaks z dobrą książką! Wraz z Wydawnictwem Muza przygotowaliśmy dla Was niespodziankę – konkurs, w którym możecie wygrać 3 egzemplarze powieści Abby Jimenez „To tylko przyjaciel”. Premiera powieści ma miejsce dzisiaj – 15.07.2020 roku!

Powieść ta podnosi na duchu, chwyta za serce i wzrusza do łez. A przy tym pozostaje w pamięci jeszcze długo po lekturze! „To tylko przyjaciel” to świetnie napisana, subtelna i zabawna komedia romantyczna w stylu kultowych filmowych historii. Abby Jimenez przekonuje w niej, że marzenia się spełniają, a prawdziwa miłość może pokonać wszelkie przeszkody. Trzeba tylko dać jej szansę.

Zasady konkursu są proste:

 • w komentarzu poniżej* odpowiedz na pytanie konkursowe: Jakie trzy cechy powinien mieć idealny najlepszy przyjaciel i dlaczego?
 • będzie nam bardzo miło, jeśli polubisz nasz fanpage na Facebooku i/lub zaobserwujesz nas na Instagramie;
 • udział w konkursie oznacza akceptację Regulaminu dostępnego na stronie portalu.

Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy trzy osoby, do których powędruje powieść “To tylko przyjaciel”. Konkurs trwa od 15.07.2020 do 23.07.2020 roku (włącznie). Wyniki opublikujemy do 27.07.2020 roku.

*Każdy komentarz przed publikacją jest zatwierdzany przez administratora portalu, więc nie pojawia się od razu na stronie (sprawdzanie zgodności z regulaminem i ochrona przed spamem). W razie niezgodności komentarza z regulaminem zostaniesz o tym poinformowana/poinformowany mailowo.

WYNIKI

Serdecznie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Miło nam poinformować, że laureatkami zostają:

Martyna

Idealny najlepszy przyjaciel musi być szczery – taki, żeby nie wahał się mną potrząsnąć, kiedy popełniam jakieś głupstwo; żeby nie słodził, lecz mówił jak jest; żeby dawał te rady, które POWINNAM usłyszeć, a nie które CHCĘ usłyszeć. Tylko takiemu przyjacielowi można naprawdę ufać i być pewnym, że wnosi wiele do naszego życia. Poza tym, najlepszy przyjaciel powinien umieć słuchać. Zbyt często znajomi, z którymi rozmawiamy czekają tylko, by zmienić temat i pomówić o sobie. Najlepszy przyjaciel musi interesować się moim życiem i problemami, tak samo jak ja jego. Przede wszystkim jednak najlepszy przyjaciel musi być kimś, kto umie mnie rozśmieszyć i z kim można się dobrze bawić! Z kimś takim można zapomnieć trudów życia i zwyczajnie odetchnąć.

Agata Balij

Cechy idealnego przyjaciela?
Po pierwsze, potrafi wziąć nas aż do nieba. Dzięki niemu poczujemy, że możemy wszystko, że nawet niebieskie migdały są na wyciągnięcie ręki, a aniołowie chodzą po ziemi. Jego optymizm i szaleństwo brzmią w nas jak chóry i trąby anielskie. Tak po cichu myślę też, że prawdziwy przyjaciel jest naszym Aniołem Stróżem. Takim, który jeśli już, to pozwoli zrobić nam coś głupiego, ale tylko w jego towarzystwie 😉
Po drugie, ma swoją piekielną stronę. Musi czasem pokazać nam, że błądzimy, że świat już nie ma do nas cierpliwości 😉 To ktoś, kto da nam pstryczek w nos, da nam odczuć, że jeśli o siebie nie zawalczymy, to nikt tego nie zrobi. A jak trzeba to widząc naszą niepewną minę powie, że dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane 😉 Bo on doskonale czyta nam w myślach i wie, że nasze krótkie “yhym” jest kłamstwem w żywe oczy.
I po trzecie… Idealny przyjaciel ma w sobie czyściec. Ale nie dosłownie. Wyczyści nas ze wszystkiego (oprócz pieniędzy i jedzenia w lodówce). Taki ktoś wymaże nasze złe wspomnienia, otrze nasze łzy, wypoleruje nasze niskie poczucie wartości, mówiąc krótko, że ten cały ex nie był nas wart 😉 I wyczyści naszą złą przeszłość, uśmiechem torując nam drogę ku lepszej przyszłości 🙂

Natali

Wiadomo, że w przyjaźni nieodzwone są takie cechy jak szczerość i zrozumienie, ale oprócz tego nie wyobrażam sobie tego, by mój przyjaciel nie miał poczucia humoru. Mimo zdiagnozowanej depresji uwielbiam śmieszkować. Czasem to humor czarny, innym razem grubiański, dzięki temu wszystkiemu bardziej chce mi się wstawać z łóżka i podejmować trudy dnia codziennego. Uwielbiam śmiać się do rozpuku i rozmasowywać sobie policzki, które bolą od nadmiaru radości. Dzięki takim osobom w moim otoczeniu życie jest lepsze! Szkoda, że jest ich tak mało.

Gratulujemy! Z laureatkami skontaktujemy się drogą mailową.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Abby Jimenez „To tylko przyjaciel” – zapowiedź

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

32 komentarze

 1. Lenka95

  Idealny najlepszy przyjaciel, powinien być wrażliwy (zrozumie wtedy nasze zachowanie w wielu sytuacjach i będzie mógł się wczuć w nas samych), pomocny (można do niego zadzwonić o każdej porze dnia) i podnoszący na duchu ( w życiu bywają złe chwile i wówczas potrzeba kogoś kto przegoni nawet najciemniejsze chmury).

 2. Alicjusz

  Uważam, przyjaciel to ktoś wyjątkowy! Mój przyjaciel musi być dyskretny, wesoły i niezawodny. Zawsze mogę na niego liczyć, nigdy mnie nie zawiedzie i będzie miał dla mnie czas! 😃😍

 3. Momonika

  Idealny najlepszy przyjaciel, powinien być empatyczny, ponieważ taki wie i “czuje”, co czują inni, komunikacja jest wtedy lepsza, w pewien sposób “ułatwiona”, chociaż bycie empatą ma też swoje wady, takie jak przeciążanie się informacjami, myślami, energiami i uczuciami, powinien cechować się też wyrozumiałością, i powinien być wyrozumiały, wyrozumiałość to coś pięknego, ludzie lubią być słyszeni, kochani i rozumieni i zaakceptowani bez względu na ich błędy, powinien też być troskliwy, bo tak naprawdę żyjemy dzięki trosce i miłości.

 4. Mili05

  Najlepszy przyjaciel powinien:
  – być szczery, nawet w najtrudniejszej sytucji, jeśli popełniam jakiś błąd powinien mi to powiedzieć prosto w oczy, bez oceniania mnie i to się tyczy mniejszych i większych rzeczy
  – dzielić ze mną przykre chwile jak i mnożyć chwile szczęścia
  – obdażać mnie szacunkiem i zrozumieniem bez względu na okoliczności

 5. aga

  szczerość, uczciwość, wierność, bo z taką osobą będziemy wiedzieć, że nigdy nas nie zawiedzie 🙂

 6. NataliaEnzo

  Najlepszy przyjaciel to proporcjonalna mieszanka:
  *słuchania i mówienia
  *rozumienia i jego braku
  *wspomnień i planów

  To są właśnie te 3 cechy, które z obcego człowieka potrafią uczynić bratnią duszę!

 7. maburekk

  Idealny najlepszy przyjaciel powinien przede wszystkim być godny zaufania, bez tego znajomość nie ma sensu. Po drugie – nie powinien nigdy oceniać, choćby zajmował inne stanowisko i miał inne poglądy, zrozumienie to podstawa. Wreszcie po trzecie – powinien potrafić słuchać i – w razie potrzeby – wylać na łeb kubeł zimnej wody. Bez tych cech przyjaźń nie ma szans…

 8. Mariola

  Idealny najlepszy przyjaciel powinien być przede wszystkim SZCZERY. Bez szczerości nie zbudujemy żadnej relacji. Przyjaciel powinien pochwalić nas, gdy odnosimy sukcesy, ale też postawić do pionu kiedy wpadniemy, delikatnie mówiąc, na niezbyt mądry pomysł. Przyjaciel powinien też być TOLERANCYJNY. Musi akceptować nas pod każdym względem. W towarzystwie prawdziwego przyjaciela musimy być sobą, nie musimy nikogo udawać. Przyjaciel powinien być POMOCNY. Żebyśmy mogli zwrócić się do niego po radę, po słowa otuchy, a czasem po prostu wypłakać na ramieniu. W dzisiejszym świecie pełnym zawiści, kłamstw i niedomówień, trudno spotkać prawdziwego przyjaciela. Więc gdy już takiego poznamy musimy pielęgnować przyjaźń i dbać o nią każdego dnia.

 9. Martyna

  Idealny najlepszy przyjaciel musi być szczery – taki, żeby nie wahał się mną potrząsnąć, kiedy popełniam jakieś głupstwo; żeby nie słodził, lecz mówił jak jest; żeby dawał te rady, które POWINNAM usłyszeć, a nie które CHCĘ usłyszeć. Tylko takiemu przyjacielowi można naprawdę ufać i być pewnym, że wnosi wiele do naszego życia. Poza tym, najlepszy przyjaciel powinien umieć słuchać. Zbyt często znajomi, z którymi rozmawiamy czekają tylko, by zmienić temat i pomówić o sobie. Najlepszy przyjaciel musi interesować się moim życiem i problemami, tak samo jak ja jego. Przede wszystkim jednak najlepszy przyjaciel musi być kimś, kto umie mnie rozśmieszyć i z kim można się dobrze bawić! Z kimś takim można zapomnieć trudów życia i zwyczajnie odetchnąć.

 10. monika

  Idealny najlepszy przyjaciel powinien być:
  -szczery, ponieważ nikogo innego nie ceni się tak bardzo, gdy jest autentyczny. Perspektywa innego człowieka potrafi rozjaśnić niektóre problemy, sytuacje, z których wydaje się że nie ma wyjścia. Szczera i dosadna opinia przyjaciela może znacznie wpłynąć na nasz stosunek wobec trudności z jaką się borykamy.
  -wspierający, gdyż chcemy poczuć się lepiej. Czuć się doceniani i mieć wsparcie. Otucha dla ducha jest niezwykle pomocna, kiedy ze strony innych słyszymy tylko krytykę albo ocenę. Empatyczność przyjaciela utwierdza nas w przekonaniu, że inni ludzie też mogą chcieć dobrze i w gruncie rzeczy świat nie jest taki zły.
  -dojrzały, ponieważ z dojrzałym człowiekiem łatwiej się porozumieć. A kiedy będzie trzeba wyjaśni nam swoje postępowanie i to jak czuje się w określonej sytuacji. Dojrzałość w pełnym tego słowa znaczeniu, to też odrobina dojrzałego poczucia humoru i umiejętność dystansowania się wobec problemów, równocześnie bez zaniedbywania i ucieczki od rozwiązywania ich.

 11. monolitka

  Wierny, niezawodny i czuły.

  Wierny przyjaciel zawsze będzie nam oddany.
  Niezawodny bo przecież powinniśmy na nim polegać.
  Czuły bo zależy nam ( a przynajmniej mnie) aby odnosił się do nas z troską i serdecznością.

 12. Ewa O.

  Idealny przyjaciel nie musi być idealny. Wystarczy by był przyjacielem. Czyli posiadał cechy, postawy i usposobienie, dzięki którym stanie się nam bliski. By pozwolił się nam zbliżyć do siebie i zbliżył się do nas, otworzył swój świat na nasz świat. Najważniejsze cechy to lojalność – nigdy nie wystawi na próbę naszej relacji, nie odwróci się plecami, nie zdradzi, nie zrobi niczego przeciwko mnie. Szczerość – autentyczność i bycie wprost, bez lawirowania, przechwałek, udawania kogoś lepszego niż jest, konfabulowania, bajdurzenia. Życzliwość – zawsze dobrze mi życzy, jest po mojej stronie a przynajmniej stara się mnie zrozumieć, wspiera i dodaje siły, odwagi i mogę na niego liczyć, bezwarunkowo. Nawet jeśli nie zawsze w bzdurach, bo życie się różnie układa, to w ważnych sprawach zawsze jest przy mnie. I to jest właśnie przyjaciel.

  • Basia P

   Szczery, życzliwy, o dobrym sercu Jeśli takie posiada nie trzeba nic więcej

 13. Kasia

  Przyjaciel, to wierny kompan, który potrafi mnie wysłuchać, wesprzeć, dzielić ze mną chwile smutne i radosne. To bratnia dusza, która zawsze będzie ze mną szczera i prawdziwa. To przede wszystkim bliska sercu osoba, która wpuści mnie do swojego życia i pozwoli być zawsze przy niej, byśmy mogły się lepiej rozumieć.

  • Paulina Cieślak

   Trzy cechy idealnego przyjaciela:
   – szczery
   – oddany
   – troskliwy

   Na pierwszym miejscu postawiłam szczerość, ponieważ uważam to za najważniejsze. Nie zawsze chodzi o ładne słówka. Czasem każdy potrzebuje takiego “kopa”. A przyjaciel powinnien Ci mówić i te źle i dobre rzeczy. Oddany, ponieważ nie znoszę fałszywości. Jak się lubimy to lubimy na 100%. Troskliwość, by zawsze myśleć o tej drugiej osobie. Jak się czuje, czy wszystko w porządku.

 14. Ania

  Mój idealny PRZYJACIEL – prawdziwy, wielkoduszny, dobry i tak naprawdę to nie potrzeba nic więcej <3

  • Małgosia

   Idealny najlepszy przyjaciel powinien być
   -wsparciem w trudnych dla nas chwilach, bo łatwiej będzie się pozbierać majac przy sobie osobe ktore wesprze nas w kazdej chwili, dobrym slowem, usmiechem
   – szczery, bo lepiej powiedziec najgorsza prawde niż najpiękniejsze kłamstwo, po co kogo oszukiwac?
   – bezinteresowny, lubić nas i byc przy nas niezależnie od okoliczności.

 15. Monika Kucharska

  Moim zdaniem najlepszy przyjaciel powinien być:
  1. Szczery – zawsze mówić to co myśli i co czuje
  2. Godny zaufania – czyli nie przekazywać tego co się mu mówi osobom trzecim
  3. Zawsze gotowy do tego żeby wysłuchać nawet najbardziej trudnych sytuacji i po prostu być, nawet jeśli nie jest w stanie nic doradzić.

 16. Magda F

  Najlepszy przyjaciel może być całkiem inny ode mnie, ale nie polubimy się, jeśli: 1. Nie lubisz jeść. To podejrzane, że ktoś nie lubi jeść, prawda? 2. Marudzisz, że pada deszcz. Przecież z cukru nie jesteśmy! Wystarczą nam parasole i możemy iść na spacer. 3. Nie lubisz mówić i słuchać. Ja bym mogła gadać godzinami, musisz się też w tym odnaleźć.

 17. Natali

  Wiadomo, że w przyjaźni nieodzwone są takie cechy jak szczerość i zrozumienie, ale oprócz tego nie wyobrażam sobie tego, by mój przyjaciel nie miał poczucia humoru. Mimo zdiagnozowanej depresji uwielbiam śmieszkować. Czasem to humor czarny, innym razem grubiański, dzięki temu wszystkiemu bardziej chce mi się wstawać z łóżka i podejmować trudy dnia codziennego. Uwielbiam śmiać się do rozpuku i rozmasowywać sobie policzki, które bolą od nadmiaru radości. Dzięki takim osobom w moim otoczeniu życie jest lepsze! Szkoda, że jest ich tak mało.

 18. BEATA M

  mój przyjaciel
  jest najlepszy choć nieidealny
  jest prawdziwy, nie tylko edytowalny
  czasem wysłucha a czasem zbeszta – nieważna reszta

 19. Małgorzata Sk.

  Idealny przyjaciel powinien być:
  – Bezinteresowny
  – Lojalny
  – Szczery
  Bezinteresowny, bo powinien służyć pomocą, nie oczekując nic w zamian. Lojalny, bo nikt nie chciałby zdradzającego przyjaciela. Szczerzy, by mówił wprost czy o dobrym czy złym i był sobą.
  Idealny przyjaciel – czy istnieje? Raczej nie, bo każdy ma jakieś wady, ale musi posiadać wyżej wymienione cechy.

 20. Erna

  Idealny przyjaciel powinien być:
  SZCZERY, aby zawsze powiedział mi prawdę w oczy,
  POGODNY, abym świetnie z nim spędzała czas i dobrze dogadywała się.
  UCZCIWY, aby nie wykorzystywał i nie oszukiwał mnie.

 21. Marta

  Dyskretny, bo przyjacielowi powierzamy cenne nam sprawy, sekrety, o których cały świat nie musi wiedzieć.
  Szczery, bo zawsze powie prawdę nie patrząć na okoliczności. Choćby ta prawda tzw. prosto z mostu może zaboleć.
  Otwarty, bo nie wiadomo co wydarzy się w życiu, raz musi pocieszać,że będzie lepiaj, a innym razem np. motywować do działania.

 22. Monika G.

  1. Prawdziwy przyjaciel powinien UMIEĆ SŁUCHAĆ, bo dzięki temu będziemy mogli mu się zwierzać i szukać u niego rady i oparcia.
  2. Postępujący BEZINTERESOWNIE, nie oczekujący od nas niczego w zamian, ale będący przy nas, pożyczający nam różne rzeczy i pomagający nam, bez żadnego – coś za coś!
  3. To ktoś AUTENTYCZNY, będący zawsze sobą, nie udający naszego przyjaciela i nie bawiący się naszymi relacjami.

 23. agf

  TROSKLIWY – bo różne sytuacje się w życiu dzieją i czasem nie potrzeba rady, tylko bycia przy kimś. Troska to też reagowanie, gdy bliska nam osoba przestaje utrzymywać z nami kontakt, to może być znak, że dzieje się coś niedobrego, takie zamknięcie się w sobie i swoim świecie powinno wzbudzić czujność przyjaciela.
  SZCZERY – nawet jeśli coś jest dla nas nieprzyjemne, nawet jeśli wolelibyśmy usłyszeć, że to my mamy rację, to od tego jest przyjaciel by mówić nam prawdę. Dzięki temu być może spojrzymy obiektywniej na wiele spraw, które nas dotyczą.
  FAJNY – niby wiadomo, a jednak… Miałam kiedyś przyjaciółkę, z którą wiele nas łączyło- praca, różne przeżycia, zgodność charakterów. Wszystko świetnie, tylko w którymś momencie zauważyłam, że zaczynam chętniej wychodzić np. na miasto, na drinka itd. z innymi, bo mimo tego, że dogadywałyśmy się świetnie, to ona sprawiała, że wpadałam w nostalgię, przygnębienie, wysysała ze mnie radość. Kuriozalne, prawda? 🙂

 24. Kinga D.

  Prawdziwy przyjaciel powinien być:
  -Szczery
  -Uczciwy
  -Kreatywny

 25. Agata Balij

  Cechy idealnego przyjaciela?

  Po pierwsze, potrafi wziąć nas aż do nieba. Dzięki niemu poczujemy, że możemy wszystko, że nawet niebieskie migdały są na wyciągnięcie ręki, a aniołowie chodzą po ziemi. Jego optymizm i szaleństwo brzmią w nas jak chóry i trąby anielskie. Tak po cichu myślę też, że prawdziwy przyjaciel jest naszym Aniołem Stróżem. Takim, który jeśli już, to pozwoli zrobić nam coś głupiego, ale tylko w jego towarzystwie 😉

  Po drugie, ma swoją piekielną stronę. Musi czasem pokazać nam, że błądzimy, że świat już nie ma do nas cierpliwości 😉 To ktoś, kto da nam pstryczek w nos, da nam odczuć, że jeśli o siebie nie zawalczymy, to nikt tego nie zrobi. A jak trzeba to widząc naszą niepewną minę powie, że dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane 😉 Bo on doskonale czyta nam w myślach i wie, że nasze krótkie “yhym” jest kłamstwem w żywe oczy.

  I po trzecie… Idealny przyjaciel ma w sobie czyściec. Ale nie dosłownie. Wyczyści nas ze wszystkiego (oprócz pieniędzy i jedzenia w lodówce). Taki ktoś wymaże nasze złe wspomnienia, otrze nasze łzy, wypoleruje nasze niskie poczucie wartości, mówiąc krótko, że ten cały ex nie był nas wart 😉 I wyczyści naszą złą przeszłość, uśmiechem torując nam drogę ku lepszej przyszłości 🙂

 26. Suplent

  Trzy cechy idealnego przyjaciela:
  – powinien być TYLKO przyjacielem (i nic więcej nie odczuwać)
  – powinien być AŻ przyjacielem (czyli potrafi dla nas stanąć na głowie)
  – powinien być ZAWSZE przyjacielem (bez względu na wszystko, bo przecież przyjaciół poznaje się w biedzie)

 27. Sabina FK

  Idealny najlepszy przyjaciel, powinien być ;
  Lojalny -jest z nami dla nas i nie dla korzyści przyjaźnić się z nami bez względu na okoliczności.
  Szczery-zawsze wypowiadać się szczerze w stosunku do nas,czasami ładne słowa mogą wprowadzić nas w błąd i powstanie chaos.
  Troskliwy-zawsze powinien służyć radą i pomocą bez względu na porę dnia i godziny…

 28. luimig

  Najlepszy przyjaciel:
  – zawsze jest
  – nigdy nie zapomina o moich urodzinach 😉
  – nigdy nie wykręca się brakiem czasu
  – dzwoni i pisze o każdej porze, bo wie że zawsze i ja to robię
  – otwarcie krytykuje głupoty które mogę robić 😉 bo tylko od prawdziwiej przyjaciółki mogę usłyszeć bezboleśnie szczerą prawdę 😉

 29. Mabi84

  Idealny najlepszy przyjaciel powinien być:
  * lojalny
  Czyli wierny i godny zaufania. Możemy być go w 100% pewni, że stanie po naszej stronie. Zapewne będzie wtajemniczony w wiele naszych spraw, często tych najbardziej osobistych, więc dobrze by było żeby to, co mu powierzamy w sekrecie pozostało między nami.
  * powinien mnie dobrze i długo znać
  Trzeba z tym kimś tą przysłowiową “beczkę soli zjeść”, poznać się w wielu różnych sytuacjach w życiu- dobrych i złych. Nie wierzę w przyjaźń osób, które znają się krótko i pobieżnie. Uważam przy okazji też, że termin “przyjaciel” jest obecnie przez wielu ludzi nadużywany i często nijak się ma do prawdziwej przyjaźni.
  * powinien mieć takie cechy, które JA potrafię odwzajemnić
  Krótko mówiąc Wymagasz od innych? Najpierw wymagaj od siebie. Nie wyobrażam sobie wymagać od kogoś by był taki czy owaki, idealny dla nas, skoro sami się nie staramy. Przykładowo- przyjaciel ma być tolerancyjny, a sami tacy nie jesteśmy? To słabo. Postawą roszczeniową nie zbudujemy przyjaźni, a na pewno nie trwałej.

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

36 + = 43

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook