fbpx

Zdrowe włosy i uśmiech – na to stawiają Polki!

Wygląd zewnętrzny jest bardzo istotny dla kobiet, a Posiadanie zdrowych i zadbanych włosów jest ważne dla 98% Polek. Kobiety przywiązują bardzo dużą wagę do swojego wyglądu, sposobu prezentowania się, a zadbane, zdrowe i lśniące włosy są jednym z kluczowych czynników, który zwiększa ich  poczucie własnej wartości i atrakcyjności. Ogólnopolskie badanie Pantene określa pozycję włosów w hierarchii ważności poszczególnych elementów wyglądu, weryfikuje poziom zadowolenia Polek ze swoich włosów i identyfikuje wpływ kondycji włosów na samopoczucie.

Do badania zaproszono ponad 500 kobiet w wieku od 18 do 65 lat ze średnim lub wyższym wykształceniem, pracujących na pełen etat, wychowujących dzieci, zajmujących się domem lub uczących się. Respondentki zamieszkiwały duże miasta, powyżej 200 000 mieszkańców. Wnioskować można, że były to konsumentki o ugruntowanej pozycji, świadome otaczającego je świata, mające poczucie własnej wartości, czyli typowe #KobietyPantene.

Znaczenie włosów

Niezależnie od koloru, czy struktury włosy to istotny element wyglądu dla niemal wszystkich Polek. Kondycja włosów jest ważna dla 98% kobiet. Według respondentek fryzura pozwala na wyrażeni siebie i jest pewnego rodzaju znakiem rozpoznawczym. Niestety tylko 6 na 10 Kobiet pozytywnie ocenia stan swoich włosów. Co 5. kobieta przyznaje, że zadowolenie z włosów odczuwa raz w tygodniu lub rzadziej. Jakie są przyczyny niezadowolenia z włosów?

Jakie są przyczyny niezadowolenia z włosów?

Bez względu na to, jaki typ włosów posiadała respondentka: proste, delikatne w kolorze mysiego blondu, które przeważają w naszej szerokości georgaficznej (ok. 40% ankietowanych), falowane, cenkie, czy grube głównym powodem niezadowolenia z włosów była ich kondycja.

53% kobiet boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów, 50% respondentek skarży się na suche i matowe, a nawet rozdwajające się końcówki. Dla zdecydowanej większości jest to uciążliwy problem, ponieważ negatywnie wpływa na ich samopoczucie. Mierząc się z tym stają się mniej pewne siebie, zestresowane, odczuwają większą podatność na opinie innych. Są skrępowane i zdekoncentrowane. Jako przyczyny ów problemów wskazują zmiany hormonalne, koloryzację, nieodpowiednią dietę i nadmierną stylizację.

Tchnij energię we włosy i obudź w sobie moc

Znaczna większość kobiet twierdzi, że może wpłynąć na stan swoich włosów, jednak działania w tym kierunku podejmuje zaledwie połowa. Co 5-tej kobiecie brakuje informacji, jak poprawić kondycję włosów. Poza stosowaniem specjalistycznych kosmetyków – głównie regenerujących –dość popularne jest też przyjmowanie witamin i suplementów diety. Jednak największą popularnością cieszą się odżywki do włosów, maski i olejki. Większość kobiet, zgodnie z normą, deklaruje utratę ok. 100 włosów dziennie. Jako produkty kojarzące się z silnymi, zdrowymi i długimi włosami wkazują biotynę, keratynę, olejek arganowy, bambus i kofeinę.

Propozycja Pantene

Marka Pantene okazała się być jednym z najbardziej zakorzenionych w świadomości konsumentów wytwórcą produktów do pielęgnacji włosów. Nowa kolekcja Pantene Pro-V Miracles Grow Strong, to gama produktów do pielęgnacji włosów, która pomaga ograniczać wypadanie włosów u kobiet* i zapobiegać uszkodzeniom, aby włosy były dłuższe i 100% silniejsze**. Łączy w sobie potęgę technologii Pro-V z biotyną, bambusem i kofeiną. System Pantene Grow Strong zawiera dużą liczbę składników odżywczych i substancji kondycjonujących, które redukują nacisk wywierany na włosy podczas czesania, poprawiają ułożenie i gładkość oraz pomagają chronić włosy przed łamliwością, naśladując działanie ich naturalnej warstwy ochronnej. Składniki te odżywiają włosy i pomagają chronić je przed dalszymi uszkodzeniami. Ponadto kolekcja ta wykorzystuje specyficzne składniki o właściwościach przeciwutleniających, które zapobiegają uszkodzeniu struktury włosów przez jony.

 

* spowodowane ich łamliwością

** odporność na uszkodzenia spowodowane stylizacją, w porównaniu z szamponem bez właściwości odżywczych

Tagged with:     , , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook