fbpx

Październikowo-listopadowe nowości od wydawnictwa Edipresse Książki

Nie wiesz, na jaką jesienną lekturę się zdecydować? Poznaj październikowo-listopadowe nowości od wydawnictwa Edipresse Książki!

Zaufana niania – niezbędnik dla wszystkich rodziców! Jak znaleźć nianię, która stanie się przyjacielem dziecka i pomocą dla rodziców

Każdy rodzic, który szukał kiedykolwiek niani dla swojej pociechy, wie jak trudne jest  to zadanie. Wiek, doświadczenie, wykształcenie, umiejętności – to wszystko są oczywiście istotne elementy – nie stanowią jednak o sukcesie. Jak szukać niani, żeby móc jej zaufać i jak pracować, żeby zasłużyć na zaufanie rodziców? Odpowiedzi na te pytania oraz gotowy kwestionariusz dla rodziców, czytelnicy znajdą w poradniku Joanny Jakubiak „Zaufana Niania”, który właśnie trafił do księgarń (Edipresse Książki, 25 października).

Niania, to po mamie i tacie, często pierwsza osoba, której dziecko ufa najbardziej. Rodzice świadomi tego faktu, prowadzą frustrujące i nieefektywne poszukiwania niani idealnej. Joanna Jakubiak – niania z doświadczeniem i szefowa agencji niań – pomogła rodzicom już blisko dwóch tysięcy maluchów. Jak sama przekonuje we wstępie do swojej książki dla wielu rodziców poszukiwanie niani może być przeżyciem niemalże traumatycznym. Jak zatem wpuścić do domu obcą osobę, i na dodatek zostawić pod jej opieką własne dziecko? Joanna Jakubiak postanowiła pomóc rodzicom, dzieląc się z nimi swoją wiedzą i wieloletnią praktyką.

Zaufana niania 3D small

Ta książka powstała po to, aby dać Ci, rodzicu, narzędzia do samodzielnego przeprowadzenia rekrutacji niani. Pozwolą Ci one wybrać nianię idealną, szytą na Twoją miarę. Z tej książki dowiesz się również, jak naprawdę wygląda zawód niani, ile serca wkładamy w naszą pracę i z jakimi wyrzeczeniami się ona wiąże. Poznasz też kilka historii z życia niani, dowiesz się, jakie problemy, pytania, obawy nurtują innych rodziców. I wreszcie nauczysz się, jak zbudować relację z opiekunką Twojego dziecka. Z kolei Ty, nianiu, dowiesz się, jak przygotować się do tego zawodu, jak stać się opiekunką, której poszukują rodzice. Jakich sytuacji się wystrzegać, jak na nie reagować.

Książka liczy nieco ponad 300 stron, podzielona jest na kilkadziesiąt krótkich rozdziałów, adresujących konkretne problemy i opisujących typowe sytuacje w trójkącie rodzice-dziecko-niania. W pierwszej części „15 ważnych lekcji dla rodzica i niani” autorka skupia się na swoich doświadczeniach z pracy opiekunki. Opisuje je w konwencji pamiętnika, przywołując konkretne historie i przykłady z życia wzięte. Każdy z piętnastu rozdziałów zamyka lekcjami, które wyjaśniają np. jak postrzegany jest zawód niani w różnych krajach, dla kogo właściwie jest ta praca, jak ważne jest pierwsze spotkanie niani i dziecka, jak ustalać zasady, dlaczego należy wspierać nianię i dlaczego warto poznać jej najbliższych oraz przede wszystkim dlaczego tak ważne jest zaufanie. W rozdziale przybliża także zagadnienia takie jak szacunek, rozstanie, agresję u dziecka czy wakacje z nianią.

W części „Obawy, uprzedzenia i problemy związane z poszukiwaniem niani” Joanna Jakubiak skupiła się na typowych trudnościach z jakimi borykają się rodzice szukający opiekunki. Często wynikają one z obiegowych historii i błędnych opinii, zasłyszanych lub przeczytanych w Internecie, które nie mają dużo wspólnego z rzeczywistością. Rodzicom trudno jest np. uwierzyć, że ktoś z własnej woli chciałby zajmować się cudzym dzieckiem. Wiedzą ile wysiłki to kosztuje i wymaga cierpliwości, nie potrafią uwierzyć, że niania tak naprawdę może lubić swoją pracę. Czy starsza niania da sobie radę z żywiołowym dzieckiem, a młoda czy jest mniej odpowiedzialna, czy niania powinna gotować i jeść razem z całą rodziną, czy może palić papierosy? Te pytania padają często, a autorka odpowiada na nie przywołując własne doświadczenie i posiłkując się setkami rozmów z rodzicami.

Trzecia część zatytułowana jest „Jak znaleźć i zatrudnić idealną nianię”. W ciągu pięciu lat prowadzenia profesjonalnej agencji niań, autorka odbyła pięć tysięcy spotkań, zaś tysiąc z nich wyłoniło opiekunki. W tym rozdziale autorka przybliża pięć zidentyfikowanych przez siebie typów niań. Dla opiekunki ten rozdział to drogowskaz jak się zaprezentować, jak przygotować do rozmowy, jak wyczuć obawy rodziców i na nie odpowiedzieć. Rodzice znajdą tu dokładne instrukcje, jak powinna przebiegać rozmowa rekrutacyjna z kandydatką na każdym z trzech etapów: sytuacji rodzinnej, pracy niani i jej czasu wolnego; na co zwracać uwagę, jakie pytania zadawać oraz dlaczego ważne jest by spisać ustalenia końcowe.

Jeśli już wybrałeś swoją nianię, tak naprawdę teraz zaczyna się wyzwanie!

Uczulam każdego rodzica, ale i każdą nianię, aby pierwszego dnia wspólnej pracy usiedli i spisali na kartce wszystkie szczegóły: zakres obowiązków, wynagrodzenie, godziny pracy.

(…) Takie spisanie sobie wszystkiego na kartce i schowanie jej do szuflady pozwoli wam później zażegnywać́ konflikty w zarodku. Dajmy na to niania zachoruje pół roku po rozpoczęciu u ciebie pracy. Przy rozliczeniu ona twierdzi, że miała za okres chorobowy otrzymywać́ 80 procent pensji, a ty, że 50 procent. I mamy zgrzyt, a w przypadku konfliktów dotyczących pieniędzy niesmak pozostaje na długo. Można więc zaoszczędzić sobie stresu i wówczas sięgnąć po tę kartkę. Takie nieporozumienia nie wynikają bynajmniej ze złej woli, a zwyczajnie z tego, że ludzka pamięć zawodzi.

Książka „Zaufana niania” została opracowana bardzo starannie, na każdej stronie czytelnicy znajdą trafione i praktyczne porady, z których przebija wieloletnie doświadczenie autorki. Z humorem i werwą rozprawia się ona z najczęstszymi problemami. Książka z pewnością pomoże rodzicom odpowiedzieć sobie na najtrudniejsze pytanie: jakiej niani szukamy? Autorka przekonuje, że dobra niania to nie luksus dla wybranych, tylko wybór, którego może dokonać każda osoba szukająca opiekunki dla dziecka. To pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica i każdej opiekunki.

Joanna Jakubiak – pierwszy raz została nianią na krótko przed 18. urodzinami. Przez osiem kolejnych lat pracowała jako opiekunka do dzieci, poznając ten zawód od podszewki. Od 2013 r. kieruje założoną przez siebie agencją niań. Wykształcenie socjologiczne pomogło jej stworzyć autorski system rekrutowania opiekunek. Jej zdaniem ciepło i poczucie humoru to cechy, które najbardziej pomagają w pracy niani. Sukces, który odniosła to dowód, że musi mieć rację.

Dane wydawnicze:

Autor: Joanna Jakubiak, tytuł: „Zaufana Nania”, Edipresse Książki, ISBN 9788381172202, cena: 39,90 zł, oprawa: twarda, format: 135 mm x 200 mm, liczba stron: 304, data premiery: 25 października 2017 r.

Paragwaj – kraj yerba mate i chipa. Beata Pawlikowska „Blondynka w Paragwaju”

Beata Pawlikowska szczególnie upodobała sobie Amerykę Południową. Po dwudziestu latach od pierwszej podróży do Paragwaju, wróciła do tego kraju i przywiozła nową porcję wrażeń i opowieści. Jej najnowsza książka zatytułowana “Blondynka w Paragwaju” właśnie trafiła na półki księgarni (Edipresse Książki, 25 października).

Dzikie i nieuczesane kraje Ameryki Południowej wciąż fascynują Beatę Pawlikowską. Była nawet w tych, do których mało kto dociera, takich jak Gujana Brytyjska czy Surinam. Nic więc dziwnego, że jej najnowsza książka odsyła właśnie na ten kontynent, a dokładnie do Paragwaju – jednego z najbardziej niezwykłych państw na świecie. Trzy powody pociągnęły podróżniczkę ponownie nad brzeg rzeki Paragwaj do kraju o tej samej nazwie. Była to podróż do Urugwaju, jedynego kraju w Ameryce Południowej, którego Pawlikowska wówczas jeszcze nie odwiedziła, chęć ponownego zobaczenia Iguazú, największych wodospadów świata oraz bliżej nieokreślony powód w sercu autorki, z którym według niej nie należy dyskutować.

Blondynka w Paragwaju 3D small

Paragwaj to kraj yerba mate – znanego również w Polsce napoju i chipa – mniej znanego, ulubionego przysmaku autorki. Chipa to mała bułeczka o niezwykłym smaku, nieprzypominającym europejskiego pieczywa, zrobiona z manioku z dodatkiem nasion anyżku. Od tego kulinarnego spotkania Beata Pawlikowska rozpoczyna książkę z typowym dla siebie radosnym usposobieniem:

o, życie! o, cudowna podróży, która przyprowadziłaś mnie aż tutaj!!!

o, genialna bułko z manioku!!!!…

kocham cię!

Beata zabiera czytelnika wszędzie ze sobą. Można odnieść wrażenie, że razem z autorką spożywa się śniadanie, parzy yerba mate, kupuje świeżą żywność na bazarze, czeka na autobus lub właśnie nim jedzie podczas tropikalnej ulewy, obserwuje ludzi, uczy paragwajskiego alfabetu, poznaje historię tego regionu, odpoczywa w porcie czy odwiedza najtrudniej dostępny zakątek Paragwaju – Trzech Gigantów. Wreszcie smakuje życie i po prostu cieszy się czasem spędzonym w podróży. Pawlikowska krótko podsumowuje: bogactwo usypia. To skromne życie rodzi potrzebę, a potrzeba jej zaspokojenia rodzi ruch, różnorodność, aktywność i pomysłowość. Dopiero uczestniczenie w tym codziennym życiu, nie z pozycji turysty, lecz włączającego się w rytm ulicy towarzysza, daje prawdziwą możliwość poznania miejsca, które się odwiedza.

Beata Pawlikowska to wytrwana podróżniczka. Podczas swoich licznych wypraw doświadczyła już niejednego i niewiele rzeczy jest ją w stanie zaskoczyć. Mimo to cały czas jest ciekawa i otwarta na poznawanie nowych ludzi i miejsc. W swoich książkach przekonuje, że o sukcesie każdej podróży, nawet tej najkrótszej, nie świadczy destynacja ani zasobność portfela, lecz nasze wewnętrzne pozytywne nastawienie do wszystkiego, co nas w trakcie wyprawy może spotkać. Każda niedogodność może z kłopotu stać się próbą, wyzwaniem a nawet przygodą. Takie podróże faktycznie mogą kształcić. Oczywiście autorka sama jest dowodem na słuszność opisywanej postawy.

Mój hotel nazywa się „Hotel”, a noc kosztuje 50 000 guaraní, czyli dziesięć dolarów. Zarzucam plecak na ramiona, czując jak z każdą godziną staje się bardziej ciężki, biorę klucz i idę na
spotkanie tajemnicy, bo nigdy nie wiem jak będzie wyglądał pokój, za który właśnie zapłaciłam. Tak, wiem, oczywiście mogę poprosić, żeby najpierw pokazano mi pokój, mogę  wybrzydzać,
że za małe okno, za duże pajęczyny i tak dalej, ale kiedy jesteś w podróży od czternastu godzin (i czternastu dni), to zapewniam cię,  że uczysz się pogodnie akceptować wszystko, co życie przynosi ci w prezencie.

Książka „Blondynka w Paragwaju” uzupełniona jest pięknymi zdjęciami autorki oraz multimedialnymi plikami. Czytelnik może zobaczyć w filmikach dziewczynę sprzedającą w autobusie chipy, posłuchać jak brzmi język guarani, zobaczyć jak wielki jest wodospad Iguazú czy razem z autorką odwiedzić Concepcion, jedno z paragwajskich miast. Te dodatkowe materiały dostępne są dzięki bezpłatnej aplikacji Tap2C. Wystarczy pobrać ją z Google Play lub AppStore na swoje urządzenie mobilne i zeskanować telefonem kod aplikacji opublikowany na danej stronie książki, by podpatrzeć paragwajski świat.

Beata Pawlikowska pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Łowca prawdy, przygód i fotografii. Podróżuje do najbardziej egzotycznych miejsc na całym świecie. Autorka reportaży, felietonów oraz kilkudziesięciu książek podróżniczych i poradników, które ilustruje własnymi zdjęciami i rysunkami. Od lat doradza swoim fanom, jak aktywnie i zdrowo żyć, być odważnym i myśleć pozytywnie.

Dane wydawnicze:

Autor: Beata Pawlikowska, tytuł: „Blondynka w Paragwaju”, Edipresse Książki, ISBN 9788381171458, cena: 39,90 zł, oprawa: zintegrowana, format: 150 mm x 210 mm, liczba stron: 328, data premiery: 25 października 2017 r.

Niezwykła podróż do Chin, Tybetu i Mongolii. „Tryptyk wschodni” Elżbiety Sęczykowskiej

„Tryptyk wschodni” to droga, którą Elżbieta Sęczykowska, prowadzi czytelników przez trzy krainy – Buddy, Konfucjusza oraz smoka, lamaizmu, taoizmu i szamanizmu… To droga przez wielkie pustynie, najwyższe góry świata i rozległe równiny do źródeł wielkich rzek i ich dopływów zasilających swymi wodami morza i oceany. Ale to też droga do ludzi, tradycji, obyczaju i religii, ich wartości, pamięci przodków, dynamicznych przemian i wielkiej prawdy o życiu! (Edipresse Książki, 25 października).

Azja – wciąż nieznana, pełna tajemnic, zaskakująca kontrastami, ale wspaniała, jawiąca się jako miejsce odległych kultur, a jednocześnie budowanych na nowo obyczajów, które Elżbieta Sęczykowska zarejestrowała słowem i obrazem w swojej książce.

Chiny – to podróż z północy na południe, z odległej i dzikiej pustyni Takla Makan, drogami odeszłych w niebyt i zasypanych piaskami traktów jedwabnego szlaku, przez Wielki Mur i Zakazane Miasto aż do krętych wód Lijiang wijących się malowniczo między krasowymi górami prowincji Guangxi. Tam, w iście bajkowej scenerii, rozgrywają się spektakle połowów z kormoranami i żywioły przyrody splatają się w codzienne swoiste harmonijne współistnienie.

Tryptyk 3D small

Pierwszym prawdziwym kontaktem z Azją okazał się poznany w Berlinie chiński przyjaciel autorki Ruogu, z pomocą którego wyruszyła podbijać Chiny swą fotograficzną wystawą w Pekinie. Pierwsze wrażenie spotkania ze stolicą dawnego Imperium, nie było jednak  tym,  czego się spodziewała po cywilizacji sięgającej pięciu tysięcy lat…

Podświadomie szukałam wciąż pozostałości, choćby małych śladów dawnej kultury i tradycji Orientu. Tymczasem na każdym kroku spotykałam miasto, w którym na siłę próbowano o tym cennym dziedzictwie zapomnieć.

Pomimo, iż zwiedzanie Pekinu autorka rozpoczęła od legendarnego Zakazanego Miasta, w przeszłości dostępnego wyłącznie dla rodziny cesarskiej, gdzie mieszkało aż 24 cesarzy, to największą atrakcją okazały się alejki dawnych świątyń i hutongów wraz ze starymi aptekami, sklepami z herbatą i przyprawami, tradycyjna opera. Tam dopiero poznała prawdziwą atmosferę miasta, którą tworzą także sami mieszkańcy. Wiele drzwi było dla autorki otwartych, na co nie mogą liczyć zwykli turyści. To wszystko dzięki guanxi i pojęciu twarzy – jej zyskaniu lub utracie, o czym się szybko  przekonała…

Guanxi to rodzaj długotrwałych osobistych relacji i sieci kontaktów opartych na zaufaniu, pomagających nie tylko w interesach, lecz także w radzeniu sobie w życiu. Mając lepsze i rozleglejsze guanxi, żyje się łatwiej, ma się lepszą pracę i rozmaite przywileje. (…) Guanxi to wyrafinowana i starannie budowana sieć połączeń, które tworzy się przez lata. (…) Trzeba jednak pamiętać, że system guanxi ma także swoje ciemne strony. Niestety, często staje się przyczyną zjawiska nepotyzmu i kumoterstwa czy wręcz korupcji, polegającej na sprzedaży guanxi.

Autorka osobny rozdział poświęca kulturze i sztuce, a zwłaszcza symbolowi smoka, w który obfituje cała tradycja Dalekiego Wschodu. Symbol obecny jest w zasadzie w każdej sferze życia – od architektury począwszy, na godle narodowym skończywszy. To czego Europa, przyzwyczajona do telewizora w centrum życia domowego, może zazdrościć Dalekiemu Wschodowi to magia chińskiego stołu. Najczęściej okrągłego z ruchomym środkiem, któremu towarzyszy cała paleta niezapomnianych smaków i zapachów. Kolejnym etapem było zobaczenie słynnego chińskiego muru – bez odwiedzenia tego cudu świata wyprawa do tego kraju nie byłaby pełna. To był zaledwie początek azjatyckiej przygody Elżbiety Sęczykowskiej.

Mongolia,  to doświadczenie piękna i bogactwa natury, zachwyt nad spójnością istnienia ludzi i zwierząt, w którym prawa człowieka są równe prawom przyrody. Przenikają się wzajemnie i łączą, by na koniec w szamańskim seansie zjednoczyć się ze światem bogów i demonów. Być może to za sprawą ich mocy sławni przedstawiciele cywilizacji stepu zapanowali w dawnych czasach nad bez mała połową świata…

Mongolia jako najstarsze państwo Azji –  to dla autorki także oaza prawdziwej ciszy, miejsce gdzie można zobaczyć wolność, koczownicy żyją dokładnie tak, jak przed wiekami, a czas się zatrzymał. Czy jest jeszcze takie miejsce na ziemi, czy długo pozostanie?

Tybet – to podróż do świata pełnego tajemnic, medytacji, cudów i duchów, wielkich mistrzów, spotkań z ludźmi głębokiej wiary, nomadami, pątnikami zmierzającymi do świętych miejsc i lamów żyjących w ostatnich ocalałych od zagłady klasztorach. Tam to właśnie dokonują się odwieczne misteria zwycięstwa dobra nad złem i niewyjaśnione do końca znikanie maślanych ołtarzy…

Choć jest najbardziej odosobnionym i niedostępnym państwem na świecie – doświadczył zewnętrznej agresji. To kraj wielkiego udręczenia, zniszczonej kultury, której symbolem pozostaje Dalajlama. Dziś to wiekowy mnich żyjący poza granicami swej górzystej ojczyzny, głoszący krwawą historię swoich pokojowo nastawionych rodaków i uparcie powtarzający, że prawdziwego ducha narodu nie da się zabić. Wyrazem tybetańskiej walki o wolność jest, jak pisze autorka, obracanie młynkiem modlitewnym, posiadanie portretu Dalajlamy, podarowanie masła klasztorowi, pielgrzymka do Lhasy i spalenie w proteście owczej skóry…

Elżbieta Sęczykowska z wielką pasją poświęciła wiele lat swojego życia na poznawanie Dalekiego Wschodu. Jej najnowsza książka to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy pragną poznać tę część świata naprawdę, poznać jej ducha, wniknąć w kulturę i tradycję żyjących tam ludzi lub po prostu przenieść się w te odległe zakątki zagłębiając w lekturze książki. Publikacja pełna znakomitych fotografii otrzymała rekomendację wybitnego prozaika i dramaturga – Jerzego Przeździeckiego.

O autorce: Elżbieta Sęczykowska to kobieta wszechstronna – artysta fotografik, członek ZPAF, muzealnik (Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Łazienki Królewskie). Założycielka Fundacji „Mecenat Sztuki” i „Cultura Memoriae”. Wydawca i pomysłodawczyni wielu wydawnictw o sztuce. Animator kultury w zakresie plastyki, muzyki jazzowej i klasycznej. Niezależny  fotografik realizujący wystawy w kraju i za granicą. Z pasji podróżniczka, od lat zafascynowana podróżami i odmiennymi kulturami świata. Odwiedzała odleglejsze zakątki Ziemi, poznawała odmienne kultury i egzotyczne miejsca. twórca kilkudziesięciu wystaw prezentowanych w kraju i za granicą. Autorka obyczajowej książki „Randka z jeleniem, czyli pałac z widokiem na bagno”, kolekcji puzzli z Dalekiego Wschodu oraz nagrodzonych książek podróżniczych: „Tybet. W drodze do Kumbum” (Magazyn Literacki „Książki”), „Mongolia. W poszukiwaniu szamanów” (Travelery).

Nakładem Edipresse Książki ukazała także się książka „Randka z jeleniem, czyli pałac z widokiem na bagno” i autorska kolekcja puzzli Elżbiety Sęczykowskiej „Z Dalekiego Wschodu” w trzech wzorach: „Mongolia”, „Chiny” i „Tybet”.

Dane wydawnicze:

Autor: Elżbieta Sęczykowska, tytuł:Tryptyk wschodni. Tybet, Mongolia, Chiny, Edipresse Książki, ISBN 9788381171472 , cena: 49,90 zł, oprawa: twarda, format: 165 mm x 215 mm, liczba stron: 368, data premiery: 25 października 2017 r.

Kursu Pozytywnego Myślenia. Ćwicz radość życia z Beatą Pawlikowską

„Żyję tu i teraz” to dziewiąta część „Kursu pozytywnego myślenia”, którą zaplanowała na październik dla swoich kursantów Beata Pawlikowska. Tym razem autorka przekonuje jak można działać tu i teraz dla polepszenia jakości swojego życia. Wykorzystuje do tego czas, którego wcale jej nie brakuje i swoją dorosłość, która wcale nie jest gorsza od młodości i dzieciństwa. Uczy jak polubić samego siebie, na nowo spojrzeć na ludzi i zmienić swoje opinie, nie oceniać pochopnie oraz jak w swoich wadach dostrzec zalety (Edipresse Książki, 11 października).

Po lekcjach o tym jak: odnaleźć wewnętrzną moc, uwierzyć w szczęście, wsłuchać się w to co mówi świat, odnaleźć wewnętrzne ja, uwierzyć, że wszystko będzie najlepiej, wreszcie sięgnąć po odwagę, zacząć od nowa i działać efektywnie, przyszedł czas na dziewiątą naukę.

Na tym etapie kursu zatytułowanym „Żyję tu i teraz” autorka zwraca uwagę na czas. Jego brak często może być powodem powrotu do starych nawyków – ale dla Pawlikowskiej to tylko wymówka. Żyjemy tu i teraz, a nasze życie ma dokładnie taką długość, jaka jest nam potrzebna do realizacji wszystkiego co w życiu najważniejsze. Ciało jest naszym najbliższym przyjacielem i tak powinno być traktowane – z troską i uwagą. Porzucając stare wspomnienia zyskujemy przestrzeń w głowie i myślach, którą możemy spożytkować na rzecz teraźniejszości. Nie ważne jest to co się wydarzyło w przeszłości, poza czerpaniem z tego cennych lekcji – za to ważne jest to, co jest teraz i co aktualnie możemy zrobić dla siebie. To co leży w zasięgu naszych możliwości powinno skupiać naszą uwagę i energię. Pawlikowska docenia też dorosłość, bo to możliwość decydowania o sobie i wpływania na swoje życie.

Kurs9 Zyje tu i teraz 3D small

Jako osoba dorosła mam mnóstwo możliwości, żeby wpływać na życie moje i innych ludzi. Ja decyduję o tym na co wydaję pieniądze, które zarabiam. Mogę przekazać dowolnie wybraną przeze mnie kwotę na rzecz fundacji ratującej bezdomne psy, mogę zmienić samochód, mogę kupić bilet na samolot do Ameryki Południowej.

MOGĘ.

To fantastyczne słowo, z którego kiedyś bałam się korzystać. Bałam się być dorosła.

W rozdziale „Wszystko we mnie ma sens” autorka zwraca uwagę na to jak niebezpieczne może być koncentrowanie się wyłącznie na powierzchownej warstwie człowieka. Najłatwiej skrytykować swoją figurę lub wygląd. Tymczasem wady, w zmienionych okolicznościach, mogą stać się zaletami, np. niski wzrost autorki pomógł jej w amazońskiej dżungli. Przekonuje ona, że każdy z nas ma taki komplet cech, który prędzej czy później okaże się niezbędny do realizacji ważnego zadania. W następnym rozdziale „Poznaję ludzi na nowo” Pawlikowska udowadnia, ile tracimy pochopnie oceniając. Szybka i negatywna ocena zabiera możliwość prawdziwego poznania danej osoby, która może zmienić naszą codzienność. W dalszej części „Radzę  sobie z trudnymi emocjami” Pawlikowska pisze o lekcji poznawania samego siebie – takimi lekcjami są wszystkie stresujące sytuacje – i o tym, jak nie uciekać w proste, kompulsywne czynności lecz radzić sobie z trudnymi emocjami.

Beata Pawlikowska proponuje prostą instrukcję obsługi, która obowiązuje niezmiennie od początku kursu – świadome podjęcie wyzwania, lektura jednego tekstu codziennie rano i zapisywanie własnych wniosków, w sumie poświęcenie zaledwie 15 minut czasu dziennie. Łatwo zapamiętać te zasady. Raz wdrożone mogą zamienić się w dobre nawyki. To tajemnica sukcesu kursu pozytywnego myślenia.

Zmiana sposobu myślenia to najbardziej niesamowite i skuteczne narzędzie do naprawienia swojego życia. Wszystko wtedy się zmienia na lepsze.

Lekcje pozytywnego myślenia wymagają dużo dyscypliny i systematyczności. Choć opisane w czytelny i jasny sposób, dotykają tego co najbardziej boli. Mierzymy się w nich z najtrudniejszym przeciwnikiem – samym sobą. Mogą jednak przynieść realną zmianę w życiu. Autorka przekonuje, że takie same mechanizmy rządzą negatywnym myśleniem, jak i pozytywnym. Ich początek i koniec jest w naszej głowie. Jest jednak różnica – negatywnego myślenia nikt nas nie uczy, przychodzi samo z siebie podsycane np. kompleksami. Pozytywne myślenie to wysiłek, który trzeba podjąć. Lecz z każdym kolejnym dniem przychodzi łatwiej, aż w końcu staje się automatyczne. Słynna podróżniczka jest tego przykładem. Znajduje inspiracje do pozytywnego myślenia wszędzie – w zwierzętach, naturze, drzewach, a nawet piosenkach czy zapachach. A całą tą wiedzą i doświadczeniem dzieli się ze swoimi czytelnikami w „Kursie pozytywnego myślenia”.

Do tej pory w serii „Kurs pozytywnego myślenia” ukazało się osiem tomów: „Moja wewnętrzna moc”, „Wierzę w szczęście”, „Świat mi mówi: Kocham cię!”, „Moje Wewnętrzne Ja”, „Wszystko będzie najlepiej” i „Sięgam po odwagę”, „Wszystko mogę zacząć od nowa”, „Działam efektywnie”. Autorka pracuje nad ostatnimi trzema częściami: „Jestem dyrektorem mojego życia”, „Idę moją własną drogą” i „Jestem pozytywnym wojownikiem”. Każda z części stanowi oddzielny zestaw szkoleniowy i jest niezależną integralną częścią serii.  Pierwszy tom „Moja wewnętrzna moc” ukazał się 1 lutego nakładem Edipresse Książki. Kolejne części ukazują się co miesiąc.

Beata Pawlikowska pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Łowca prawdy, przygód i fotografii. Podróżuje do najbardziej egzotycznych miejsc na całym świecie. Autorka reportaży, felietonów oraz kilkudziesięciu książek podróżniczych i poradników, które ilustruje własnymi zdjęciami i rysunkami. Od lat doradza swoim fanom, jak aktywnie i zdrowo żyć, być odważnym i myśleć pozytywnie.

Dane wydawnicze:

Autor: Beata Pawlikowska, tytuł: „Kurs pozytywnego myślenia. Żyję tu i teraz”, Edipresse Książki, ISBN 9788381171410, cena: 31,90 zł, oprawa: zintegrowana, format: 125 mm x 185 mm, liczba stron: 232, data premiery: 11 października 2017 r.

O Edipresse Książki:  

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, dr Krzysztof Gojdź, Magda Gessler, Anna Jurksztowicz, Michel Moran, Marcin Kydryński, Jacek Bonecki, Robert Biedroń, Mariola Bojarska-Ferenc, Stephenie Meyer, Ewa Chodakowska, Dorota Wellman i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art.&pap, w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe. (www.facebook.com/edipresseksiazki, www.instagram.com/edipresseksiazki)

 

 

Tagged with:     , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 4 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami?

Zapisz się do naszego newslettera.

Czeka Cię wiele niespodzianek!