fbpx

Jak wspomóc porost włosów?

Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka wiele osób, bez względu na płeć i wiek. Przyczyniają się do niego różne czynniki, w tym genetyka, styl życia oraz choroby. Chcesz wiedzieć jak sobie z nim poradzić?

Skąd bierze się wypadanie włosów?

Jednym z najważniejszych czynników jest dziedziczność. Jeśli ktoś z bliskiej rodziny cierpi na łysienie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba ta również straci włosy w przyszłości.

Jednak, poza genetyką, styl życia również odgrywa ważną rolę. Zła dieta, brak odpowiedniej ilości snu, stres i palenie papierosów to tylko kilka z czynników, które mogą przyczynić się do wypadania włosów. Nieodpowiednia pielęgnacja włosów, w tym częste farbowanie i suszenie wysoką temperaturą również wpływa na osłabienie włosów.

Istnieją również choroby, które powodują utratę włosów, takie jak łysienie plackowate, toczeń rumieniowaty czy niedoczynność tarczycy. Leczenie tych chorób może pomóc w przywróceniu zdrowia włosom.

Jak wesprzeć swoje włosy?

Z wypadaniem włosów można sobie poradzić modyfikując styl życia. Warto pamiętać, że dieta bogata w białko, witaminy i składniki mineralne jest korzystna dla włosów. Regularne używanie naturalnych kosmetyków, zminimalizowanie stylizacji wysoką temperaturą oraz unikanie stresu i nałogów również pomogą w utrzymaniu zdrowych i pięknych włosów.

 

Kolejnym ważnym aspektem jest używanie odpowiedniej pielęgnacji. W tym pomoże produkt Sattva Premium Hair Growth Serum, które kompleksowo wspiera porost nowych włosów poprzez pobudzenie cebulek do aktywnej pracy. Lekka formuła na bazie wody stymuluje mieszki, a kluczowe składniki jak Redensyl® i Capillia Longa™ zadbają o najbardziej efektywne rezultaty w tej sferze. Zadbaj o swoje włosy już dzisiaj razem z Sattva Premium Hair Growth Serum!

Więcej informacji o produktach Sattva Ayurveda znajdziesz na: www.sattva.pl

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 32 = 36

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami?

Zapisz się do naszego newslettera.

Czeka Cię wiele niespodzianek!