fbpx

Świąteczny konkurs z Floslek! Wygraj zestaw kosmetyków ROSE for skin

Święta Bożego Narodzenia to według nas najpiękniejszy czas w roku! Z tej okazji  wraz z marką Floslek przygotowaliśmy dla Was niezwykłą niespodziankę. W świątecznym konkursie możecie wygrać trzy zestawy kosmetyków z serii ROSE for skin, którymi obdarujecie siebie lub najbliższych.

Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK sięga po dobroczynne właściwości oleju z dzikiej róży chilijskiej oraz ekstraktu z piwonii o działaniu przeciwzmarszczkowym i kondycjonującym. Specjalnie dla kobiet o dojrzałej cerze, producent przygotował linię kosmetyków ROSE for skin różane ogrody. Najlepsze z natury! Preparaty zawierają cudownie odżywcze kompozycje o upojnym zapachu świeżych płatków róż. Idealne dla każdego rodzaju skóry, również wrażliwej. Są to kosmetyki wegańskie.

Zasady konkursu są proste:

 • w komentarzu poniżej odpowiedz na pytanie konkursowe: Co najbardziej lubisz w świętach Bożego Narodzenia i dlaczego?
 • będzie nam bardzo miło, jeśli polubisz nasz fanpage na Facebooku i/lub zaobserwujesz nas na Instagramie;
 • udział w konkursie oznacza akceptację Regulaminu dostępnego na stronie portalu.

Odpowiedzi można udzielać w komentarzach* pod postem konkursowym na portalu. Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy trzy osoby, do których powędrują zestawy kosmetyków Floslek. Konkurs trwa od 14.12.2023 do 26.12.2023 roku (włącznie). Wyniki opublikujemy do 31.12.2023 roku. Sponsorem nagrody jest marka Floslek.

JAK KOMENTOWAĆ POSTY NA PORTALU? KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO INSTRUKCJI

*Każdy komentarz przed publikacją jest zatwierdzany przez administratora portalu, więc nie pojawia się od razu na stronie (sprawdzanie zgodności z regulaminem i ochrona przed spamem). Dopiero po zatwierdzeniu będzie on widoczny. Czas zatwierdzania komentarzy to max. jeden dzień roboczy. W razie niezgodności komentarza z regulaminem zostaniesz o tym poinformowana/poinformowany mailowo.

WYNIKI

Serdecznie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Miło nam poinformować, że laureatkami zostają:

Malg

Święta Bożego Narodzenia zawsze kojarzyły mi się z życzliwością i otwartością na potrzeby innych. To chyba jedyny okres w roku, kiedy ludzie tak szeroko uśmiechają się do siebie na ulicach, zewsząd słychać wesołe pozdrowienia, a jakaś starsza pani potrafi poświęcić prawie kwadrans, by sama z siebie pomóc nieco zagubionej, niedoświadczonej w pieczeniu kobiecie (czyli mnie) w wyborze najlepszej foremki do świątecznego piernika 🙂
Uwielbiam tę atmosferę, to ciepło, które otacza człowieka w centrach handlowych, na targowiskach i miejskich placach, to radosne wyczekiwanie, które unosi się w powietrzu, pachnąc świerkiem, czekoladą i cynamonem.
Mówi się, że Boże Narodzenie to rodzinne święta, ale choć co roku spędzam je w gronie najbliższych, myślę o nich jako o czymś więcej – to święta, podczas których wszyscy stajemy się rodziną, pojawia się między nami jakaś serdeczna więź, która pozwala na chwilę zapomnieć o wszystkim, co nas dzieli. Na tym polega prawdziwa, gwiazdkowa magia!

agf

W świętach najbardziej kocham… tradycję. To właśnie ona daje nam to niesamowite poczucie błogości, bezpieczeństwa, pewności. To dzięki tradycji i tym co roku powtarzanym schematom wiemy co nas czeka, cieszymy się na to, wspominamy ubiegłe święta i nie możemy doczekać obecnych. To tradycja sprawia, że mamy tę świąteczną atmosferę, że spotykamy się w takim samym gronie, że babcia lepi pierogi, mama smaży karpia, a tata wybiera i stroi choinkę. To tradycja pieczenia z dziećmi ciasteczek, szykowania ciasta na piernika już w listopadzie, coroczny świąteczny seans filmowy z dziećmi przy choince…Bez tych zwyczajów kultywowanych co roku, od pokoleń, nie byłoby świąt, bliskości, radości…

Patrycja

To, co kocham najbardziej, to magiczna mieszanka zapachów, które wypełniają dom jak aromatyczna melodia. Dla mnie święta to nie tylko czas, kiedy choinki stają się lśniącymi gwiazdami, a ulice mienią się kolorowymi światełkami. To także symfonia zapachów, które przenoszą mnie w magiczny świat świątecznych wspomnień. Najpierw jest zapach choinki, który unosi się w powietrzu niczym magia. To pachnące drzewko jest jak stróż nocny, pilnujący, aby każdy moment był pełen ciepła i radości. Kolejnym ulubionym aromatem jest zapach pieczonych ciasteczek. Kiedy tylko piekarnik otwiera swoje drzwi, rozchodzi się wonność cynamonu, wanilii i świeżo wypieczonych ciasteczek. Dlatego najbardziej kocham święta Bożego Narodzenia za ten magiczny koktajl zapachów, który sprawia, że każdy moment jest pełen cudu i nostalgii. To czas, kiedy każdy oddech niesie ze sobą niezapomniane wspomnienia, a dom wypełnia się miłością, jakby sam Boży Narodziny sprawiał, że cały świat pachnie magią. 🙂

Gratulacje! Z laureatkami skontaktujemy się drogą mailową.

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

75 komentarzy

 1. konwalia88

  Święta Bożego Narodzenia lubię za leśny zapach choinki, mandarynek oraz korzennych pierniczków. Czas spędzony w gronie najbliższych, ciepło w sercu, biały krajobraz za oknem, radość podczas rozpakowywania prezentów. Widok wigilijnego stołu zastawionego po brzegi pierogami, rybą po grecku, barszczem od którego tworzą się czerwone plamy na obrusie. Uwielbiam „polowania” na karpia w sklepie, wielkie przygotowania z podniosłą atmosferą, przejedzenie, gdy nie mogę odmówić sobie ostatniego kawałka makowca. Ale najbardziej lubię przyjemny szum w domu, gdy zjedzie się cała rodzina, bo wtedy razem możemy stworzyć najpiękniejszy, wielopokoleniowy obraz Świąt!

 2. Teresa

  Święta kojarzą mi się z magiczną, ciepłą, rodzinną atmosferę. Z tym, że możemy się wszyscy razem spotkać, porozmawiać. To będzie dla mnie wyjątkowy, magiczny wręcz czas. Uwielbiam święta za bliskość najukochańszych mi osób, to cudowne że mogę z nimi poprzebywać, porozmawiać, uściskać babcię i dziadka i wręczyć wszystkim prezenty. Moje święta to magia, to zmiana jaka dokonuje się w nas- wtedy zwalniamy, zapominamy o kłótniach, sporach, problemach dnia codziennego. Oddajemy się zadumie, refleksji ale też miło i wesoło spędzamy razem czas. Lubię święta za pyszne potrawy, za sernik babci, za barszcz z przepisu taty i najlepszą kutię od cioci. Lubię choinkę, prezenty, pasterkę, śnieg, śpiewanie kolęd-w świętach kocham wszystko i zawsze ten czas za szybko upływa a mógłby trwać o wiele, wiele dłużej:)

 3. Beacia1978

  Wszyscy w Święta najbardziej czekają na Mikołaja i prezenty. Ale nie ja! Mnie najbardziej cieszy moment
  dzielenia się opłatkiem i składanie życzeń – to dla mnie najpiękniejszy element tych Świąt i na niego czekam najbardziej.
  To polska tradycja, piękna i jedyna w swoim rodzaju. Łamiąc się opłatkiem – chlebem, dzielimy się z bliskimi jakby cząstką życia. Składamy szczere życzenia i burzą się między nami wszystkie mury, zapominamy o przykrościach i wybaczamy wszystko co złe.
  Ten magiczny moment przełamania opłatkiem zbliża nas do siebie jak żaden inny i to właśnie chodzi w tych Świętach – byśmy wszyscy się kochali.

 4. BUSIA

  W Świętach Bożego Narodzenia lubię ten magiczny klimat, jakby rodem z baśni Disneya. Wtedy jest więcej miłości i wybaczenia, otrzymujemy prezenty, które sprawiają nam wiele radości, wspólnie śpiewamy kolędy, stoły uginają się od jedzenia, domy są rozświetlone, a w domach panuje niepowtarzalna atmosfera. W Świętach Bożego Narodzenia jest wielka magiczna moc, której każdy ulega i wtedy zaczynam wierzyć, że świat jest dobry, a ludzie są wspaniali.

 5. mnmonika

  W magicznej szopce czasu, gdzie choinki mienią się tysiącem barw, a gwiazda Betlejemska rozświetla niebo marzeń, znajduję największą radość w świętach Bożego Narodzenia. To nie tylko czas świątecznych ozdób, pysznych zapachów i melodyjnych kolęd, lecz również okazja do refleksji nad tym, co naprawdę ważne. W atmosferze wspólnego dzielenia się miłością i uściskami rodzinnych serc odnajduję magię, która sprawia, że te święta są niezapomniane. To nie tylko tradycja, lecz uczucie bliskości i wzajemnej troski, które sprawiają, że Boże Narodzenie staje się magicznym symbolem miłości, spokoju i wspólnoty. Wierzę, że w tych chwilach możemy odnaleźć prawdziwą wartość życia i docenić piękno wspólnie spędzanego czasu z najbliższymi. Święta Bożego Narodzenia to dla mnie nie tylko uroczystość, lecz czas, w którym odkrywamy, że najcenniejsze dary nie mieszczą się pod choinką, ale w sercach tych, których kochamy i którzy kochają nas.

 6. BOGUSIA

  W Świętach Bożego Narodzenia lubię ten magiczny klimat, jakby rodem z baśni Disneya. Wtedy jest więcej miłości i wybaczenia, otrzymujemy prezenty, które sprawiają nam wiele radości, wspólnie śpiewamy kolędy, stoły uginają się od jedzenia, domy są rozświetlone, a w domach panuje niepowtarzalna atmosfera. W Świętach Bożego Narodzenia jest wielka magiczna moc, której każdy ulega i wtedy zaczynam wierzyć, że świat jest dobry, a ludzie są wspaniali.

 7. Anna T.

  Pachnącą choinkę – którą z radością rodzinnie ubieramy, Pierniki – które malujemy i po rodzinie wysyłamy, Mikołaja – co prezenty przynosi – na ogół takie o jakie każdy prosi, ulice i domy świątecznie ozdobione, Kolędy – rozbrzmiewające z każdej strony. Atmosferę – tak inną niż w całym roku, towarzyszącą nam na każdym kroku. Rodzinną wigilię – cudownie jest znowu wszystkich zobaczyć! Choć w tym roku… No niestety, jednej osoby nie będzie 🙁 W każdym razie kocham Święta Bożego Narodzenia za wyjątkowość jaka wtedy panuje.

 8. Gosia Ch.

  … MAGIĘ, bo nie ma drugiego takiego święta, które przytaczałoby na myśl tyle ciepła. Dzięki takim momentom jak Boże Narodzenie mam możliwość zatrzymać się na chwilę, zastanowić się co chciałabym zmienić w swoim życiu. To szansa na chwile błogiego lenistwa i przyjemności.
  CZAS WSPOMNIEŃ … tradycja przygotowania się do świąt sprawia, że czas oczekiwania wywołuje wspomnienia z dzieciństwa w oczekiwaniu na Pierwszą Gwiazdkę i prezenty.
  ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE bo… pusty talerz ma nie tylko symboliczny wymiar. To wyjątkowe święto, które jest bardzo związane z przekazywaniem tradycji. Dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, siano pod obrusem; odświętnie zastawiony stół to tradycje, które przekazuję swoimm dzieciom.
  WSPÓLNY CZASEM Z RODZINĄ, bo…
  Boże Narodzenie to czas pielęgnowania relacji między bliskimi. Czas spędzony wspólnie przy stole pozwala na rozmowy i refleksje, na bycie ze sobą bez pośpiechu, na zauważeniu tych ich dobrych cech. To właśnie w Boże Narodzenie uzmysławiam sobie, jak ważna jest rodzina.

 9. Monika S.

  Kiedyś bardzo lubiłam święta Bożego Narodzenia; kiedyś, gdy byłam dzieckiem. Kochałam je i cierpiałam,że są tylko raz do roku. Na święta mój paskudny domeczek robił się śliczny i pachnący. Duża rola była w tym światełek choinkowych. I piec wtedy grzał rozkosznie. I był przepych jak na tamte czasy: pomarańcze z Kuby, za którymi tęsknię do dziś a których już nigdzie nie mogę kupić od lat, była dobra wędlina i prezenty-a w sklepach były pustki,więc te prezenty bardzo cieszyły! I przygotowania były przesycone radością, bo w październiku „rzucili” groszek w puszce, w listopadzie szynkę w puszce (dzisiaj to samo opakowanie,ale to nie to).
  U babci wytrząsałam makówki,by mieć mak na makowiec, sama babcia kisiła kapustę, same zbierałyśmy i suszyłyśmy grzyby. To co się jadło na święta było przygotowywane dużo wcześniej i może dlatego święta miały inny wymiar, bo wszystko było swojskie. Nawet prezenty,bo babcia robiła swetry,skarpety.
  Było magicznie, tradycyjnie, ciepło w sercu.
  Były kolorowe opłatki:różowe,zielone i dziadek szedł do zwierząt dzielić się nimi. Na pastęrkę szło się 3 km piechotą do kościoła i wielu ludzi miało za pazuchą kiełbasę, by zjeść już po mszy.
  Byli kolędnicy z wielką gwiazdą i strojami- wszystko własnoręcznie robione tak jak i ozdoby na choinkę. Cały rok zbierało się pazłotka z czekolad na ten cel.
  Wolałam jeździć na święta na wieś, bo tam był niepowtarzalny klimat, koloryt, radość autentyczna.
  Dzisiaj te święta wydają mi się odarte z magii, tradycji. Trzeba, wypada i wszystko można kupić gotowe. Nawet przygotowania kulinarne i prezenty są inne. To było męczące, ale uwielbiałam ucierać mak w makutrze i oblizywać wałek, a babcie ostrzegała, żeby nie oblizywać, bo będę miała łysego męża ( a jest kudłaty). Były przesądy co robić a czego nie w Wigilię i tego się pilnowało. I czekałam na północ, by usłyszeć zwierzęta mówiące ludzkim głosem.
  Tęsknię za tamtymi świętami bardzo, tak różnymi od dzisiejszych. Ile mogę to kultywuję, bo to szczególny czas, gdy powinna być zgoda, radość, okazja, by przebaczyć, pogodzić się, zamknąć stary rok w spokoju i szczęściu. Cieszę się, że mam miłe wspomnienia i mogę opowiadać wnuczkom!

 10. Ewa

  Dla mnie Święta Bożego Narodzenia są czasem wyjątkowym i magicznym. Każdego dnia pędzimy do pracy i szkoły, ścigamy się z czasem by wypełnić wszystkie przyziemne obowiązki. Zerkamy na zegarek i narzekamy, że tego i tamtego nie zdołamy zrobić. A w święta czas zwalnia a nawet zatrzymuje się i otacza nas błogi spokój. Mamy czas na wspólną rozmowę i śmiechy z kubkiem herbaty w dłoniach. Mamy czas, by z przytulonym do siebie dzieckiem, po prostu zapatrzeć się w blask choinki. Mamy czas by być razem. To taki szczególny czas w roku, kiedy staramy się zgromadzić wokół siebie wszystkich najbliższych, a nasz dom wypełnia się rozmowami, zapachami, śmiechem, hałasem, po prostu atmosferą świąt. Dla mnie i mojej rodziny jest to również wymiar religijny, radosne oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa. To czas, kiedy szczególnie poszukujemy wokół siebie biednych i osamotnionych i wspieramy ich okazując hojność i miłość. Nie są to gesty spektakularne, robione na pokaz, tylko płynące z potrzeby serca, drobne podarki, które dla niektórych mogą być wielkimi prezentami. Dla mnie czas Bożego Narodzenia jest magiczny przepełniony spokojem, miłością, odpoczynkiem, nic nie robieniem i byciem razem… tak po prostu. I takiej świątecznej atmosfery życzę każdemu. Odnajdźcie w te święta magię bliskości, miłości i nie zapominajcie o innych.

 11. Patrycja

  W świętach najbardziej lubię moją ukochaną szarlotkę zjedzoną w towarzystwie bliskich w atmosferze błogiego relaksu. Nie wyobrażam sobie świąt bez tego punktu programu – to już tradycja. Zwłaszcza w okresie zimowym, uwielbiam zapach szarlotki z cynamonem, na kruchym, maślanym cieście rozpływającym się w ustach. W moim rodzinnym domu w zimą często piekło się ciasta, a świąteczna szarlotka z kruszonką i słodkimi jabłkami opruszonymi cynamonem to dla mnie podróż w czasie do beztroskiego dzieciństwa. Ta tradycja jest kontynuowana też przeze mnie – szczęśliwie mój mąż tak jak ja uwielbia to ciasto. Kojarzy mi się ono z czasem, kiedy siadaliśmy rodzinnie w czasie świąt do gier planszowych, jakiegoś filmu albo bajki, lub po prostu odpoczywaliśmy po świątecznym obżarstwie. Towarzyszy nam zawsze w czasie świąt. Szarlotka była jak balsam, kiedy wracaliśmy z długiego zimowego spaceru, sanek, czy po lepieniu bałwana. To ona tworzy u mnie klimat świąt – jej zapach i smak to recepta na świąteczną i pełną słodkości atmosferę w domu.

 12. Klaudia

  Jednym z najbardziej uwielbianych przeze mnie elementów świąt Bożego Narodzenia jest atmosfera pełna ciepła i wspólnoty. To magiczny czas, gdy ludzie stają się bardziej życzliwi, serdeczni i gotowi do dzielenia się radością z innymi. Dekoracje, zapach pierników i choinki sprawiają, że całe otoczenie nabiera wyjątkowego, świątecznego uroku. Jako miłośnik tradycji, cieszę się także momentem wspólnego spotkania z rodziną i przyjaciółmi przy wigilijnym stole. To chwila dzielenia się posiłkiem, opowiadania świątecznych historii i budowania wspomnień, które pozostaną na długo w pamięci.

 13. Aleksandra31

  W Świętach Bożego Narodzenia najbardziej lubię magiczną atmosferę, tworzoną razem z rodziną.
  To piękny, radosny i wspólny czas, gdzie wreszcie możemy spędzić ze sobą wiele cudownych chwil, porozmawiać i nacieszyć się swoją obecnością.
  Boże Narodzenie jest szczególnym okresem w roku, skłania nas do podsumowań, do zastanowienia się nad naszymi relacjami z bliskimi. To okres, kiedy zjeżdżamy się z różnych miejsc świata, aby w komplecie usiąść razem przy stole. Lubimy czuć się potrzebni, pomagać sobie w różnych domowych przygotowaniach, jak i staramy się tworzyć jakieś większe dobro. W Świętach Bożego Narodzenia każdy ma swój udział. Pieczemy pierniki, szykujemy wigilijny stół, sprzątamy mieszkania, jak i szykujemy prezenty dla naszych bliskich. To czas, który nas zbliża do siebie. Koncentrujemy się bardziej na drugiej osobie, niż na nas samych i to właśnie uważam za najpiękniejsze.
  Święta to czas, kiedy przy stole siadają różne pokolenia i się wspólnie jednoczą. To wspaniałe, że małe dzieci siedzą razem ze swoimi dziadkami i wysłuchują ich opowieści w stylu: „A jak ja byłem mały…” i cieszą się tym magicznym czasem. To chwile, które można zapamiętać na długie lata. A przecież nie ma nic cudowniejszego, niż ludzie, których kochamy i którzy mogą być w święta tu i teraz, razem z nami.

 14. Nika

  W Świętach Bożego Narodzenia najbardziej lubię magię, która wypełnia dom. To czas, kiedy światło choinki rozwiewa mroki zimowej nocy, a zapach pierników i choinkowych igieł wypełnia każdy kąt. To chwile spędzane z bliskimi przy ciepłym ogniu, otuleni kocem, opowiadając historie i śmiejąc się przy filiżance gorącego kakao. Boże Narodzenie to czas, gdy serca otwierają się na dobroć, a magia jest w zasięgu ręki – w migoczących światełkach, śpiewie kolęd i wzruszających gestach miłości.

 15. Aneta

  W świętach najbardziej lubię możliwość spotkania się z bliskimi, z którymi nie widzę się na co dzień. Uwielbiam próbować nowe potrawy, szczególnie, ze jestem wegetarianką, więc wigilia to główne święto w roku kiedy wszystko potrawy mi odpowiadają. Święta to również czas wspomnień… tych których już z nami nie ma, opowieści, które przechodzą z pokolenia na pokolenia i ta odrobina magii, która staramy się przekazać szczególnie najmłodszym 🙂

 16. Katarzyna Balcewicz

  Dla mnie święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszym i najbardziej radosnym czasem w całym roku. Jest wiele powodów, dla których uwielbiam ten magiczny okres, ale przede wszystkim jest to czas spędzany z rodziną i bliskimi, których zawsze jest mi bardzo brak w trakcie codziennego, zabieganego życia.
  To właśnie atmosfera wspólnego spotkania, wypełniona ciepłem, miłością i radością, jest tym, co najbardziej lubię w świętach Bożego Narodzenia. Wokół nas wszystko jest rozświetlone, dekoracje choinkowe zdobią domy, ulice i sklepy, a wszyscy ludzie nabierają delikatnego blasku na swoich twarzach. Jest to czas, w którym wszyscy starają się być przyjaźni i życzliwi dla siebie nawzajem, zbliżając się jako społeczność oraz zapominając o sporach i konfliktach.
  Drugim powodem, dla którego uwielbiam święta Bożego Narodzenia, jest smak i zapach tradycyjnej wigilijnej kolacji. W tym wyjątkowym dniu stoły pękają w szwach od pysznych potraw, takich jak barszcz z uszkami, pierogi, karp czy kutia. Te wszystkie smaki i zapachy przywodzą na myśl wspomnienia z dzieciństwa i budzą uczucie nostalgii. Właśnie to jedzenie łączy nasze rodziny i tworzy niezapomniane chwile spędzone przy wspólnym świątecznym stole.
  Innym aspektem, który jest nieodłączną częścią świąt, jest dekorowanie domu. Uwielbiam spędzać czas na przystrajaniu choinki, zawieszaniu girland na balustradach oraz rozmieszczaniu świec i ozdób na oknach. Te małe aktywności dodają czarujących i magicznych szczegółów, które czynią mój dom miejscem pełnym świątecznego nastroju. To także świetna okazja, aby spędzić czas z rodziną, dzieląc się radością i śmiechem podczas ozdabiania.
  Najbardziej lubię również ducha hojności, który towarzyszy Bożemu Narodzeniu. Jest to czas, w którym wszyscy starają się być bardziej wrażliwi na potrzeby innych i dzielić się. Kupowanie prezentów dla naszych bliskich, wręczanie ich z uśmiechem na twarzy i widząc radość w ich oczach, jest niewątpliwie jednym z najbardziej magicznych i satysfakcjonujących aspektów tego czasu. Święta Bożego Narodzenia uczą nas również wartości dzielenia się z potrzebującymi, dlatego często angażuję się w działalność charytatywną, pomagając potrzebującym i dając im nadzieję na lepsze życie.
  Wreszcie, dla mnie święta Bożego Narodzenia są momentem refleksji i zatrzymania się. To czas, w którym możemy zatrzymać się na chwilę i docenić to, co mamy. Codzienne życie często nas popycha do ciągłego pośpiechu i stresu, więc święta dają nam szansę na odprężenie i czerpanie radości z prostych, ale pięknych rzeczy.
  W skrócie, to atmosfera miłości, radości i jedności, tradycje kulinarne, dekorowanie domu, hojność oraz chwile refleksji sprawiają, że święta Bożego Narodzenia są dla mnie najwspanialszym czasem w roku. Uwielbiam spędzać ten czas z najbliższymi, ciesząc się ze wspólnych chwil i tworząc niezapomniane wspomnienia, które będą mi towarzyszyły przez całe życie.

 17. Rafał

  Uwielbiam wrażenie wspólnoty i radości, które towarzyszą świętom Bożego Narodzenia. To czas, kiedy ludzie się zbliżają, spędzają czas z rodziną i przyjaciółmi, dzieląc się miłością i radością. Uwielbiam atmosferę pełną ciepła, światełek, śpiewu kolęd i aromatów pysznych potraw. To także okazja do refleksji nad minionym rokiem i skupienia się na wartościach takich jak życzliwość, hojność i współdzielenie z innymi.

 18. Anna D-N

  Coraz większymi zmierzając krokami
  Przybywa do nas zimowymi skokami…
  Boże Narodzenie już za kilka dni
  Przestąpi progi naszych skromnych drzwi.

  Wyczekując tej jakże ważnej chwili
  Każdy z nas na porządki się sili…
  Pierze firany, prasuje, okna myje,
  Z tego przecież czas adwentu słynie.

  Jednocześnie po sklepach się krzątamy
  I szukając prezentów się tułamy…
  By móc je w ozdobny papier pakować,
  Gdy kobiety wieczorem poczną gotować.

  W powietrzu pierników płynie aromat,
  Pysznych pierożków woń słynna od lat…
  A tato wraz z dziećmi drzewko stroi
  W ozdoby lśniące jak na Święta przystoi.

  Już za chwilę podzielimy się opłatkiem,
  Życząc sobie najlepszego pod dostatkiem…
  Skosztujemy wigilijnych pyszności,
  Pamiętając o talerzyku dla gości.

  Najpiękniejsze jednak tkwi tu głębiej
  I ja w wierszu dziś po to sięgnę…
  Nie są najważniejsze strawy czy prezenty,
  Ale miłości czar wokół nas przepiękny.

 19. Piotr

  Udane święta to takie, gdy rodzina w komplecie. Postaram się o dotarcie każdego z nich. Zrobiłem prezent dla wszystkich członków rodziny, to ważne by dla nikogo nie zabrakło upominku🎁. Nie zapomnę odwiedzić tych, co od nas odeszli, są z nami w naszych sercach. Pomogę przygotować i ugotować świąteczne potrawy. Zadbałem o choinkę i ozdoby przed domem🎄. Będziemy żartować i wspominać mile chwile. Pamiętajmy, że to ludzie tworzą klimat i to oni są najważniejsi. Może być piękna choinka, drogie prezenty, ale bez najbliższych to nie ma sensu, pamiętajmy o tym i doceniajmy każdą chwilę razem, jakby jutra miało nie być. Mam szczęście, że poznałem swoją żonę Agatę, to ona wprowadziła do naszego mieszkania świąteczny nastrój. Nasza miłość jest ta jedyna i wyjątkowa, na którą czasami czeka się całe życie❤️. Agata uwielbia otwierać adwentowe kalendarze i cieszyć się z małych rzeczy, paczka od was to byłby miły dla niej z pewnością prezent.

 20. Basia

  Najbardziej uwielbiam to całkowite zamieszanie, które ogarnia dom przed Bożym Narodzeniem. To taki charakterystyczny zgiełk, który sprawia, że czujesz, że coś ważnego nadchodzi, ale jednocześnie masz przeczucie, że wszystko może się rozpaść w każdej chwili.
  Wszędzie wokół widzisz ludzi w biegu, gotujących, sprzątających, kupujących prezenty. Każdy jest zajęty przygotowaniami, a dom jest pełen świątecznej atmosfery. Niestety, towarzyszy temu także pewna nerwowa energia, bo przecież wszystko musi być perfekcyjne.
  Najzabawniejsze jest, gdy chcesz pomóc w kuchni czy przy dekoracjach, a w odpowiedzi słyszysz zdecydowane „Nie ruszaj! To na święta!” albo „Uważaj, to ozdoba na Wigilię!”. Wtedy zaczyna się ten magiczny taniec wokół wszystkich tych przygotowań, gdzie każdy element ma swoje ważne miejsce i czas, a ty stajesz się świadkiem tego świątecznego chaosu.

  Mimo że czasem czujesz, że nic nie wyjdzie i z niczym nie zdążysz, to właśnie to uczucie nadchodzących świąt sprawia, że całe to zamieszanie staje się czymś wyjątkowym. Bo w końcu to właśnie te chwile, kiedy wszyscy zebrani razem, starają się stworzyć coś magicznego i niezapomnianego

 21. Gosia Ch.

  Magię, bo nie ma drugiego takiego święta, które przytaczałoby na myśl tyle ciepła. Dzięki takim momentom jak Boże Narodzenie mam możliwość zatrzymać się na chwilę, zastanowić się co chciałabym zmienić w swoim życiu. To szansa na chwile błogiego lenistwa i przyjemności.
  CZAS WSPOMNIEŃ … tradycja przygotowania się do świąt sprawia, że czas oczekiwania wywołuje wspomnienia z dzieciństwa w oczekiwaniu na Pierwszą Gwiazdkę i prezenty.
  ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE, bo… pusty talerz ma nie tylko symboliczny wymiar. To wyjątkowe święto, które jest bardzo związane z przekazywaniem tradycji. Dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, siano pod obrusem; odświętnie zastawiony stół to tradycje, które przekazuję swoimm dzieciom.
  WSPÓLNY CZAS Z RODZINĄ, bo…
  Boże Narodzenie to czas pielęgnowania relacji między bliskimi. Czas spędzony wspólnie przy stole pozwala na rozmowy i refleksje, na bycie ze sobą bez pośpiechu, na zauważeniu tych ich dobrych cech. To właśnie w Boże Narodzenie uzmysławiam sobie, jak ważna jest rodzina.

 22. gwolska

  Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy
  przyprawia mnie zawsze o zawrót głowy:
  sprzątanie, zakupy i choinka czeka
  ja wciąż w koło biegam, a mąż się wścieka.
  Jednak będąc razem przy świątecznym stole,
  gdzie spotyka się grono ponad trzech pokoleń
  wpadam w nastrój błogi i mam przekonanie,
  że wszyscy ulegamy duchowej przemianie,
  gdyż Boże Narodzenie to takie święta
  o których przez długi czas się pamięta,
  one roztaczają wyjątkowy klimat:
  choinka, kolędy, również śnieżna zima.
  Wokół wiele ozdób, świateł i kolorów,
  przygotowań potraw niemal w każdym domu.
  Bardzo lubię święta i czekam tej chwili,
  byśmy wszyscy przy choince się weselili.

 23. Marta93

  Piosenki, piękne, klimatyczne, z przesłaniem. Moje top 4. 1. ,,Last Christmas” Wham- wiadomo klasyk i nic tego nie zmieni… 2. ,,All I want for Christmas is You” Mariah Carey- kultowa piosenka od lat lubiana przez kolejne pokolenia. 3. ,,Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!” Dean Martin – niezapomniana melodia, przyjemna do słuchania. 4. ,,Merry Christmas Everyone” Shakin’ Stevens- wiecznie żywe świąteczne klimaty.

 24. arlettax

  Boże Narodzenie najbardziej lubię to, że gromadzimy się wspólnie przy wigilijnym stole. Na bok idą smutki i żale, każdy tego dnia czuje się inaczej – odświętnie jest ubrany i pogodny. Pięknie mieni się choinka i ozdoby świąteczne, co powoduje niesamowitą magię tej Nocy a także pozytywnie nastraja. Składamy sobie świąteczne życzenia, które mają głęboki sens i przesłanie.

 25. Patrycja

  To, co kocham najbardziej, to magiczna mieszanka zapachów, które wypełniają dom jak aromatyczna melodia. Dla mnie święta to nie tylko czas, kiedy choinki stają się lśniącymi gwiazdami, a ulice mienią się kolorowymi światełkami. To także symfonia zapachów, które przenoszą mnie w magiczny świat świątecznych wspomnień. Najpierw jest zapach choinki, który unosi się w powietrzu niczym magia. To pachnące drzewko jest jak stróż nocny, pilnujący, aby każdy moment był pełen ciepła i radości. Kolejnym ulubionym aromatem jest zapach pieczonych ciasteczek. Kiedy tylko piekarnik otwiera swoje drzwi, rozchodzi się wonność cynamonu, wanilii i świeżo wypieczonych ciasteczek. Dlatego najbardziej kocham święta Bożego Narodzenia za ten magiczny koktajl zapachów, który sprawia, że każdy moment jest pełen cudu i nostalgii. To czas, kiedy każdy oddech niesie ze sobą niezapomniane wspomnienia, a dom wypełnia się miłością, jakby sam Boży Narodziny sprawiał, że cały świat pachnie magią. 🙂

 26. KawaInka

  Święta Bożego Narodzenia są dla mnie wyjątkowym czasem pełnym ciepła i bliskości rodzinnej. To okazja do zbliżenia się do najbliższych, spędzenia czasu razem przy choince, wypełnionym świątecznymi dekoracjami.

  Jednym z moich ulubionych elementów świąt jest przygotowywanie wigilijnej kolacji. Wspólne gotowanie z bliskimi, pieczenie ciast, aromaty korzennych przypraw wypełniające kuchnię – to dla mnie niezapomniane chwile. Zawsze staram się przygotować tradycyjne potrawy, które przypominają mi o rodzinnych tradycjach i smakach z dzieciństwa – w tym oczywiście nasza polska sałatka warzywna i blok czekoladowy, który pamiętam z dziecinnych lat, a który szczerze uwielbiam.

  Lubię też atmosferę radosnej ekscytacji wokół prezentów. Wybieranie upominków dla najbliższych, staranne ich pakowanie i potem obserwowanie reakcji bliskich, gdy otwierają prezenty, to dla mnie magiczny moment. To nie tyle o wartości materialnej prezentu, co o trosce i uwadze włożonej w jego wybór. Szczególnie lubię kupować prezenty dla Jasia, mojhego bratanka, bo to dla dzieci Święta są szczególnie magiczne.

  Jednak to, co sprawia, że święta Bożego Narodzenia są dla mnie najbardziej wyjątkowe, to czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. To okazja do dzielenia się radością, wzajemnego wsparcia i tworzenia wspomnień, które zostaną na zawsze. Zawsze doceniam tę jednostkową magię, która towarzyszy temu czasowi roku.

  Życzę wszystkim Spokojnych i Radosnych Świąt 🙂

 27. Stasia

  Jestem w takim wieku, że najbardziej cieszą mnie wspomnienia związane ze świętami. Niby jest wszystko podobne jak nakazuje tradycja, ale smaki już są inne, prezenty też, sposób spędzania tych 3 dni odmienny od tego, który pamiętam z dzieciństwa. I ludzie są inni i nie chodzi tu tylko o tych co już odeszli, ale teraz ludzie traktują te święta komercyjnie. Kiedyś każda gospodyni sama tworzyła potrawy i zawsze święta były w domu. Teraz są gotowce i święta pod palmami. Ja pamiętam jeszcze czasy, gdy nie było elektrycznych lampek lecz klipsy na świeczkę; jak to trzeba było uważać, by płomień nie dotykał włosów anielskich ani igliwia. Prezentem dla wszystkich była choinka sama w sobie,odświętne ubrania i dania. Ewentualnie potem były własnoręcznie wykonane upominki. I masa obrzędów! Przesądów! Szczególnie na wsi! Dzisiaj zapomniane. Panny już nie wróżą z siana zamążpójścia, nikt nie dzieli się opłatkiem ze zwierzętami gospodarskimi…
  Znak czasów!
  Niezmiennie jednak lubię ten świąteczny czas, bo ma w sobie magię, radość, chęć bycia lepszym dla samego siebie i innych. Uwielbiam dalej święta za to, że mam wokół siebie rodzinę, darzą mnie miłością tak jak ja ich i szacunkiem. Chętnie słuchają moich opowieści o dawnych świętach, kolędnikach, obrzędach. Proszę system podkreślił wyraz „kolędnikach” – hm! Nieznany termin 🙂 Prawnuczki też miały problem z wyobrażeniem sobie. Na szczęście są stare zdjęcia, literatura. Kocham święta Bożego Narodzenia za to, że jednoczą rodzinę i tworzą okazję do przekazywania historii, wartości, tradycji i umacniają nas w uniwersalnych, ponadczasowych wartościach i zawsze budzą pozytywne uczucia!

 28. Arkadiusz Turek

  To, co najbardziej lubię w świętach Bożego Narodzenia, to atmosfera ciepła i wspólnego spędzania czasu z najbliższymi. Uwielbiam magię, jaka towarzyszy świątecznej dekoracji, migoczącym światełkom i aromatom świątecznych potraw. Dla mnie to okazja do zatrzymania się, docenienia bliskości rodziny i dzielenia się radością. Święta Bożego Narodzenia są czasem, gdy wartości takie jak miłość, życzliwość i wzajemna troska stają się szczególnie ważne.

 29. Klaudia

  ✨🎄Mówi się, że Święta Bożego Narodzenia mają w sobie jakąś magię. Ona to powoduje, że zbieramy się wszyscy przy kolacji wigilijnej, łamiemy się opłatkiem i śpiewamy kolędy przy choince🎄 I rzeczywiście dzieją się w tym czasie magiczne rzeczy. I to lubię najbardziej w Świętach 🥰🎄
  Coś sprawia, że mój nastoletni brat (pełen młodzieńczego buntu) w ten dzień składa życzenia, które powodują, że w moim oku pojawia się łezka wzruszenia 🥰 A tata skrada mamie drobne całusy, kiedy ta już ma dość świątecznych porządków. Mama zaczyna tańczyć przy choince, a tata do niej dołącza 😅 Mama przestaje się złościć na ślady skarpet na podłodze czy brudny stół od palców✨ Tata trzepie dywany i nawet aż tak nie narzeka, no może trochę… I babcia, która resztkami sił lepi pierogi, najlepsze na świecie 😇 Dziadek wstaje z fotela i stroi z wnukami choinkę 🥰 Siostra zabiera się do pomocy w kuchni i nie spiera się ze mną o żadne proporcje w przepisie 😇 Nie wspominając o mojej sąsiadce, która co roku w Wigilię spełnia się w roli Mikołaja🎁 A sąsiad ,ten jak ubierze dom lampkami to woow 😅✨
  U dorosłych powraca dziecięca wiara w Świętego Mikołaja 🎅 Ten czas, kiedy wracamy z odległych zakątków Polski, jest dla mnie najszczęśliwszy. Może dlatego tak lubię te święta? 🥰 Razem z najbliższymi delektujemy się każdą chwilą spędzoną wspólnie, w pięknej świątecznej oprawie ✨To jest ta magia świąt, która jednoczy i sprawia, że wszyscy wokół łagodnieją, a świat staje się piękniejszy ✨🥰

 30. Małgosia Ch.

  MAGIĘ, bo nie ma drugiego takiego święta, które przytaczałoby na myśl tyle ciepła. Dzięki takim momentom jak Boże Narodzenie mam możliwość zatrzymać się na chwilę, zastanowić się co chciałabym zmienić w swoim życiu. To szansa na chwile błogiego lenistwa i przyjemności.
  CZAS WSPOMNIEŃ … tradycja przygotowania się do świąt sprawia, że czas oczekiwania wywołuje wspomnienia z dzieciństwa w oczekiwaniu na Pierwszą Gwiazdkę i prezenty.
  ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE, bo… pusty talerz ma nie tylko symboliczny wymiar. To wyjątkowe święto, które jest bardzo związane z przekazywaniem tradycji. Dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, siano pod obrusem; odświętnie zastawiony stół to tradycje, które przekazuję swoimm dzieciom.
  WSPÓLNY CZAS Z RODZINĄ, bo…
  Boże Narodzenie to czas pielęgnowania relacji między bliskimi. Czas spędzony wspólnie przy stole pozwala na rozmowy i refleksje, na bycie ze sobą bez pośpiechu, na zauważeniu tych ich dobrych cech. To właśnie w Boże Narodzenie uzmysławiam sobie, jak ważna jest rodzina.

 31. Julia Kornelia

  Ho ho ho! Święta, to taki czas, gdy zwykłe światełka zamieniają się w disco dla choinki, a jedzenie staje się sportem narodowym. Najbardziej lubię śledzić, jak każdy w rodzinie robi miny, otwierając prezenty – prawdziwy konkurs ekspresji twarzy!

  Ale to nie wszystko! Święta to również jedyny moment w roku, gdy mogę nosić sweter z reniferem i nikt nie zastanawia się, czy jestem w porządku psychicznie. Bo wtedy wszyscy noszą takie cuda!

  A co do kolacji wigilijnej – to jak próba strategicznego planowania misji na Księżyc. I te spiski rodzinne, żeby zdążyć ze wszystkim przed północą! Ale w końcu, gdy wszyscy się ze sobą śmieją i robią miny, jakby pierwszy raz widzieli sztuczne ognie, to wiem, że to najlepszy czas w roku! 🎅🤣

 32. ….Nika

  Najbardziej w Świętach Bożego Narodzenia lubię pyszne ciasta,Rodzice mają świetny gust jeśli chodzi o wybór ciast,które się kupuje potem, lub piecze, uwielbiam jeść Taty wypieki, bo on właśnie piecze ciasta, ale kupne też są pyszne, mamy z Rodzicami podobne gusty smakowe, lub może nawet takie same,najlepsze dla mnie w Świętach jest zajadanie się słodkościami w postaci wypieków, i doznania smakowe, a tym smakom towarzyszą też piękne zapachy ciast, które unoszą się po domu, zaraz po upieczeniu, ale też przy jedzeniu.

 33. Aneta

  Święta to dla mnie magiczny czas… na co dzień mieszkam za granicą — jednak zasada u nas domu panuje jedna, święta zawsze spędzamy u mamy! Święta to dla mnie też okazja, aby powspominać tych, których z nami już nie ma… Chętnie przekazujemy też tradycje i niezapomniane historie tym najmłodszym. Jakie historie zapamiętałam najbardziej? Gaszenie barszczem — choinki, która zaczęła się palić od włosów anielskich… lub złamany ząb na groszu w pierogu, który miał być na szczęście! Wesołych Świąt 🙂

 34. Lili

  Najpiękniejsze, co jest w Świętach Bożego Narodzenia, to życzliwość ludzka. Kiedy w sklepach rozbrzmiewa świąteczna muzyka, kiedy zaczyna się kupowanie prezentów, a wokół tworzy się atmosfera świąt, ludzie stają się inni. Wszyscy są uśmiechnięci, życzliwi, uprzejmi, chętniej pomagają, życzą sobie wesołych świąt. Bardzo chciałabym, żeby tak było na co dzień, a nie tylko od święta, ale to właśnie sprawia, że Boże Narodzenie jest wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. Boże Narodzenie zmiękcza ludzkie serca i sprawia, że świat staje się piękniejszy, staje się taki, w jakim warto żyć. Może to naiwne, ale wierzę, że kiedyś to dobro mieszkające w ludzkich sercach, pozostanie z nami na zawsze, nie tylko w grudniu.

 35. maburekk

  Co najbardziej lubię w Świętach Bożego Narodzenia?
  To, że kojarzą się ze smakiem maminego jedzenia,
  Z rodziną moją wspólnymi chwilami
  I spełnionymi, pięknymi marzeniami,

  Zapachem choinki, świeczek migotaniem,
  Od najmłodszych lat pierwszej Gwiazdki wyglądaniem,
  Czasem, gdy pachnie cynamon, wanilia, goździki,
  Z radia płyną dźwięki świątecznej muzyki.

  Domem oświetlonym radosnymi światełkami,
  Pod choinką ułożonymi pięknymi prezentami,
  Wyjściem na Pasterkę w samej nocy środku,
  By powitać Dziecię narodzone w żłobku,

  Czasem przebaczenia, zgody i miłości,
  Czasem, w którym na bok idą wszystkie wątpliwości,
  Czasem, w którym wszyscy Opłatkiem się dzielimy
  I prosto z serca wiary, miłości życzymy,

  Są czasem cudów i niezwykłych zdarzeń,
  Czasem, w którym doświadczam tylko dobrych zdarzeń,
  A kiedy za oknem płatki śniegu lecą z nieba,
  Niczego więcej już do szczęścia mi nie trzeba.

 36. Charlotka87

  W Świętach kocham najbardziej, to że można je doświadczać wszystkimi zmysłami – zapach mandarynek mieszajacy się z odurzajaca wonią przypraw korzennych, smakować wielu potraw jednego wieczoru,zmysłem dotyku doswiadczac bliskosci ukochanej rodziny, czuć strukturę iglastej choinki i miękkośc futrzanego płaszcza mamy, zmysł wzroku nakarmić feria barw i blasku brokatu z dekoracji a słuch nacieszyć dźwiękiem dzwoneczkòw, instrumentòw i kolęd…

 37. Ewelina

  W świętach Bożego Narodzenia najbardziej lubię okres przedświąteczny, czyli czas przygotowań. Pieczenie pierników i ich lukrowanie, wieszanie świątecznych girland, pierwszy śnieg… Nigdy nie zrozumiem
  przedświątecznej gorączki, bo dla mnie jest to czas, kiedy mogę
  spokojnie zastanowić się nad sposobem, w jaki obdaruję swoich bliskich,
  nakarmię ich do syta i umilę czas kolędami. Co z tego że nie umiem śpiewać! W świetle kolorowych żarówek i skrzącego się śniegu wszystko nabiera uroku. Same święta tak szybko mijają… za szybko! Po co zatem
  ograniczać się do kilku dni, kiedy można świętować cały grudzień? 😉

 38. Aleksandra

  W ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA
  UWIELBIAM SPOKÓJ I CISZĘ,
  GDY CAŁA RODZINA
  PRZY KOLĘDZIE RADOŚNIE SIĘ KOŁYSZE.

  TO PIĘKNY CZAS,
  KIEDY JESTEŚMY RAZEM.
  CIESZĘ SIĘ TYM CO ROKU,
  JAK DZIECKO WCIĄŻ TAK SAMO – ZA KAŻDYM RAZEM!

  NASZE WSPÓLNE PIERNIKI,
  PREZENTY POD CHOINKĄ,
  KAŻDA Z OSÓB W DOMU,
  WESOŁĄ CIESZY SIĘ MINKĄ!

  JAK DOBRZE JEST WTEDY,
  KIEDY WSZYSCY SĄ W DOMU,
  O TYM NAWET NIE MUSZĘ
  MÓWIĆ TUTAJ NIKOMU.

  MÓWIMY O PLANACH, O NADZIEJACH I PRZYSZŁOŚCI,
  W ŚWIĘTA NIKOMU I NIGDY
  NIE BRAKUJE U NAS RADOŚCI

  DZIECI WYCZEKUJĄ UKOCHANEJ GWIAZDKI,
  ZARAZ ZAJRZĄ JUŻ POD CHOINKĘ,
  BO PRZECIEŻ MIKOŁAJ NIE PATRZY!

  ZZA KOMPUTERA
  PRZESYŁAM TERAZ WSZYSTKIM DUŻO MOCY,
  BY I U WAS NIE ZABRAKŁO RADOŚCI
  PODCZAS WIGILIJNEGO WIECZORU, CZY NOCY!

 39. Agatka

  W świętach Bożego Narodzenia najbardziej cenię sobie ten niewątpliwie wyjątkowy mikrokosmos uczuć, który otacza nas od chwili, gdy zaczynamy dekorować dom po ostatni dzwonek wieczornej wigilii. To nie tylko piękne ozdoby, zjawiskowe światełka czy smaki wigilijnych potraw – choć to wszystko ma swoje niepowtarzalne piękno. To przede wszystkim atmosfera bliskości, spokoju i miłości, które zaczynają się rozlewać we mnie i wokół mnie, jak magiczna czarodziejska aura.

  Jest to czas, gdy nawet zimowe chłody ustępują przed ciepłem rodzinnych momentów. Widok migoczącej choinki zdejmującej wszystkie ziemskie smutki, wspólne dzielenie się opłatkiem, długi stół uginający się od pyszności, aż po łzy wzruszenia w oczach bliskich – to wszystko sprawia, że serce bije mocniej. Jest to również czas, gdy zwracamy uwagę na siebie nawzajem, dając się uwieść magii obecności i bycia razem.

  W Boże Narodzenie czuję, że czas zwalnia, a wszelkie troski znika w blasku świec i spojrzeniach najbliższych. To okres, gdy każdy gest, każde słowo staje się wyjątkowe, a miłość wypełnia dom, tworząc niemal baśniową aurę. To dla mnie czas nie tylko tradycji, ale także czasu na refleksję nad wartościami, które naprawdę się liczą.

  Zbliżając się do choinki, czując aromat korzennych przypraw, słuchając kołyszących się kolęd w tle, doznaję uczucia, że świat staje się miejscem pełnym dobrego, pięknego i czułego. Boże Narodzenie to dla mnie wyjątkowy moment, gdy miłość i bliskość rodziny są największymi prezentami, a serce rozkwita w atmosferze magicznego spełnienia marzeń. To uczucie niewypowiedzianej radości, którą trudno opisać, ale łatwo poczuć – to czysta, ciepła i miła magia świąt.

 40. Patrycja

  Uwielbiam klimat, który tworzą świąteczne dekoracje. Kolorowe, oświetlone domy i wnętrza dają mi wiele radości. Lubię wieczór z książką przy choince oraz lepienie pierogów przy kolędach. Cieszy mnie też, że mogę spędzić więcej czasu w domu, daje mi to wytchnienie od pracy i pozwala na miłe spędzenie czasu.

 41. Karina

  W magicznej krainie Świąt Bożego Narodzenia, zmysły ożywają niczym w bajce. To nie tylko czas roku, to podróż do świata zapachów, smaków i rodzinnej atmosfery, którą uwielbiam przypominać sobie i dzielić z innymi.
  Zaczyna się od tego jednego, wyjątkowego momentu – zapachu choinki. To więcej niż tylko pachnące igły. To czarodziejska esencja, która przenosi mnie w czasie do dni dzieciństwa. Jak magiczny zaklęty las, choinka wnosi do domu nie tylko świeżość, ale także nostalgia za beztroskimi latami.
  Ten , zapach świeżych pomarańczy! To jak otwarcie magicznego skarbca. Kiedy nożyczki przecinają skórkę, a soczysty aromat wypełnia przestrzeń, cały dom nabiera świątecznej energii. To dla mnie jak radosny wstęp do świątecznego festiwalu.
  W kuchni unosi się melodia pieczenia ciast, która jest jak świąteczna symfonia. Smakowite zapachy korzennych przypraw, wanilii i cynamonu przenikają każdy kawałek powietrza, budząc apetyt i wywołując wspomnienia rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole.
  Ale to nie tylko zapachy i smaki. To także dźwięki i atmosfera. Szum rozmów, śmiech dzieci, ciepło rodzinnej wspólnoty. To magiczny moment, kiedy wszyscy zbieramy się wokół stołu, dzieląc się opowieściami i sercem.
  W Święta Bożego Narodzenia, każdy zmysł odgrywa swoją rolę w tworzeniu tego wyjątkowego czasu. To nie tylko święto, to magiczna podróż przez zmysły, gdzie każdy moment jest jak kadr z najpiękniejszej opowieści świątecznej.

 42. Zasia776

  W świętach Bożego Narodzenia najbardziej kocham magię, która unosi się w powietrzu. To nie tylko czas świątecznych dekoracji, migoczących światełek i pysznych zapachów świątecznych potraw. To przede wszystkim okazja do jednoczenia się z rodziną i przyjaciółmi, dzielenia się radością oraz okazywania miłości i życzliwości.

  To także czas, gdy ludzie stają się bardziej otwarci, hojni i gotowi do pomocy potrzebującym. Uwielbiam atmosferę ciepła i wzajemnej życzliwości, która sprawia, że nawet najbardziej zimne dni stają się pełne ciepła serca. Ponadto, święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją do wspólnego spędzania czasu, dzielenia się tradycjami rodzinymi i tworzenia wspomnień, które pozostaną w pamięci na zawsze.

  Wierzę, że te chwile spędzone wśród bliskich, otulone atmosferą miłości i dobroci, są prawdziwym skarbem świąt Bożego Narodzenia. To właśnie to uczucie chciałbym podzielić się z innymi i podkreślić jako najważniejszy element tej wyjątkowej okazji.

 43. Adriana

  Oh, Boże Narodzenie, jakże jesteś niesamowite! To jest naprawdę magiczny czas, gdy wszyscy zaczynają nosić swe najbardziej zwariowane swetry i starają się nie narażać wujkowi Januszowi za stołem wigilijnym. Ale wiesz co? To właśnie te szalone momenty sprawiają, że Boże Narodzenie jest tak niezwykłe!

  Najbardziej kocham w Boże Narodzenie tę radosną atmosferę pełną miłości. Wtedy wszyscy ludzie na świecie stają się trochę bardziej sympatyczni dla siebie nawzajem (no, z wyjątkiem tych, którzy walczą o ostatni kawałek tortu owocowego). Ale ogólnie rzecz biorąc, wszyscy starają się być bardziej życzliwi i hojni. To jest po prostu piękne!

  A jakże mogę zapomnieć o jedzeniu? Boże Narodzenie to prawdziwa uczta dla podniebienia! Od soczystego karpia po pyszne pierogi z kapustą i grzybami, każdy kęs to prawdziwa eksplozja smaku. I oczywiście, nie można zapomnieć o słodkościach. Ciasta, ciasteczka, serniki, pierniczki – to jest raj dla wszystkich łasuchów!

  Ale wiesz, co jest jeszcze bardziej niesamowite? To, że Boże Narodzenie to czas, kiedy możemy spędzić go z naszymi ukochanymi. Rodzina i przyjaciele zbierają się razem, wymieniając prezenty i dzieląc się radością. To jest czas, kiedy możemy tworzyć wspomnienia, które będą nam towarzyszyć przez całe życie. Czy jest coś piękniejszego niż to?

  Więc tak, dla mnie Boże Narodzenie to coś wyjątkowego. To jest czas, kiedy możemy się zatrzymać na chwilę, ciesząc się tym, co mamy i dając miłość innym. I ostatecznie, to jest czas, w którym możemy po prostu być sobą i trochę oszaleć ze śmiechu i radości. Bo czy jest coś lepszego niż święta, które są pełne miłości, jedzenia i szaleństwa? Nie sądzę!

 44. Dajana

  Święta Bożego Narodzenia w Polsce są dla mnie niezwykłe! Uwielbiam spędzać ten magiczny czas w górach z wielopokoleniowa Rodzina.

  Przede wszystkim, polskie góry pokryte białym puchem wtenczas są dla mnie prawdziwym rajem. Widok szczytów gór otulonych śnieżnym kocem jest niezwykle kojący i piękny. Spacerowanie po ośnieżonych szlakach po kilkudniowym sutym Swiatecznym jedzeniu jest dla mnie niezwykle relaksujące i inspirujące.

  Spotkanie z ukochaną babcią i dziadkiem jest jednym z najważniejszych momentów polskich świąt Bożego Narodzenia. Doceniam mądrość, ciepło i miłość, jakie przekazują mi moi starsi krewni. Ich opowieści, rady i obecność sprawiają, że te święta są jeszcze bardziej wyjątkowe. Spędzanie czasu razem, śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem tworzą niezapomniane chwile pełne wzruszenia i radości.

  Niezwykłe jest również to, gdy zwierzęta „mówią” w świąteczne wieczory. Choć to może być tylko wyobraźnia, wydaje się, że w magiczny czas Bożego Narodzenia wszystko jest możliwe. Wyobrażam sobie, jak nasze futrzane przyjaciółki, takie jak psy czy koty, dzielą się z nami swoimi świątecznymi życzeniami i radością. To dodaje jeszcze więcej uroku i radości do tych świąt.

  Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej kocham radość, która wypełnia polskie święta Bożego Narodzenia. Cieszę się, że mogę spędzać ten czas w górach, otoczona pięknem i spokojem przyrody. To jest czas, kiedy wszyscy są szczęśliwi, pełni nadziei i gotowi do dzielenia się miłością i radością. Spędzanie tych świąt wśród gór, spotkań z bliskimi, dzielenia się opłatkiem i nawet z „mówiącymi” zwierzętami sprawia, że te chwile są jeszcze bardziej magiczne i niezapomniane.

 45. Kamila

  święta Bożego Narodzenia kocham za to że po prostu są! Cały rok na nie czekam! To magiczny czas, kiedy można się zatrzymać w gonitwie, kiedy można docenić czas z rodziną i wspólnie przygotować pyszne potrawy, które raz w roku można kosztować. Ten czas jest cudowny. Można zadbać o siebie, o innych i spełnić marzenia swoje oraz bliskich. Radość przekazania podarunku bliskiej osobie jest bezcenna. Takie chwile są bardzo miłe i pełne zaskoczenia. Móc podarować coś dla drugiej osoby sprawia mi ogromną radość. Są one wyrazem tylko tych dobrych uczuć. Oby trwały jak najdłużej! 🙂

 46. Sandra

  Święta Bożego Narodzenia najbardziej lubię za czas spędzony z rodziną. Jest to jedyny czas w roku kiedy wszyscy z zakątków całego świata zjeżdżają się w rodzinne strony. Niesamowita atmosfera, rozmowy bez końca, zapach choinki i wspólna pasterka to czyni ten czas wyjątkowym.

 47. Martyna

  W Świętach Bożego Narodzenia najbardziej lubię ten pośpiech, z którym biegniemy, by ogrzać czyjeś dłonie i serca, ilość jedzenia, którą chcemy napełnić brzuszki najbliższych, ilość miłości, którą chcemy się łamać i dzielić jak opłatkiem.

 48. Monika

  W świetach Bożego Narodzenia najbardziej lubię prezenty! Wiem, że moja odpowiedź może wydawać się dość płytka, ale już od dziecka uwielbiałam dostawać i wręczać prezenty. Uwielbiam ten moment, gdy możemy zobaczyć uśmiech na twarzy bliskich po tym, gdy otrzymali coś, co naprawdę im się podoba. Już w październiku zaczynam poszukiwanie prezentów dla rodziny. Wiem, że to może odrobinę za wcześnie, ale nie lubię zostawiać rzeczy na ostatnią chwilę, a poza tym zazwyczaj udaje mi się wyłapać jakąś promocję 😉
  Dodatkowo kocham otrzymywać prezenty, a najbardziej czekam na moment rozrywania kolorowego papieru. Ta niewiedza i ekscytacja, co znajduje się w środku jest nieporównywalna z niczym innym, nawet jeśli wiem, że to mogą być świąteczne skarpety. Te emocje towarzyszyły mi odkąd byłam małą dziewczynką i tak zostało mi do teraz, mimo że jestem już dorosłą kobietą. Myślę, że wspaniąłą Bożonarodzeniowa tradycją jest dawać i brać.

 49. mika19

  jak wszystko zjemy to można otwierać prezenty;)

 50. Mariola.S

  Uwielbiam to ciepło, ten błysk życzliwości i dobroci, który płynie z ludzkich serc. W Święta Bożego Narodzenia miłość jest wyczuwalna z daleka, a miłe słowa posiadają w sobie mnóstwo szczerości. Ten stan trwa przez całe święta, a chciałabym by trwał codziennie, dlatego też tak uwielbiam święta i mogłabym się ich pięknej delektować bez końca.

 51. Magrat Garlick

  W świętach najbardziej lubię… symboliczny pusty talerz. W naszym domu nie ustawia się go dla niespodziewanego gościa, ale dla tych, którzy odeszli. Którym nie złożymy już życzeń, nie damy preznetu pod choinkę. Którym nie uściśniemy ręki.
  A którzy stale są obecni wśród nas…

 52. Agnieszka

  W Świętach Bożego Narodzenia najbardziej lubię klimat tych świąt. Przygotowujemy się do nich już w trakcie adwentu, ponieważ otwierając z synem zadania z kalendarza adwentowego wykonujemy świąteczne zadania, np. robimy ozdoby z papieru, masy solnej itd. Juz przed świętami pieczemy pierniczki, ozdabiamy je. W tym roku z wyprzedzeniem staram się lepić pierogi i mrozić je tak, aby nie mieć wszystkiego na jeden raz do zrobienia (tym bardziej, że jestem w ciąży, za chwilę kończę 2 trymestr więc nakład sił różny). Tym też sposobem od dwóch tygodni moj mąż i syn bardzo często jedzą pierogi/ krokiety na obiad, a ja mam wrażenie, że nigdy nie zamroże odpowiedniej ilości bo ciągle schodzi na bieżąco 😉. To też mam swój urok 😉😁.
  Lubię święta, ponieważ jest to czas, gdy do kuchni wkracza mój mąż i robi swoje popisowy danie – rybę po grecku, a synek 7 latek wykonuje samodzielnie sałatkę wielowarstwową. I wszyscy goście podkreślają, że jest naprawdę smaczna sałatka w jego wykonaniu 😁. W okresie świątecznym słuchamy kolęd, ozdabiamy dom i podwórko lampkami świątecznymi, wieszaku gwiazdy samodzielnie wykonane z papieru w okna, do tego girlandy, w salonie staje żywa choinka, którą ubiera cała nasza rodzina. Same święta bardzo swój piękny urok, przygotowanie tradycyjnych potraw, których na co dzień nie jemy: makiełki, kapusta z grochem/ fasolą, śledzie na różne sposoby. I magia prezentów pod choinką – praca pomocników, którzy angażują się i pomagają Gwiazdorowi/ Mikołajowi w zostawieniu niepostrzeżenie prezentów pod choinką (czego potrzeba niesamowitych kombinacji i współpracy wszystkich dorosłych członków rodziny 😉). Dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń a po wspólnej kolacji pójście razem na pasterkę. To wszystko nadal ma dla mnie magiczny klimat i mam nadzieję, że moje dzieci też jak najdłużej będą czuły prawdziwy klimat Świąt Bożego Narodzenia ❤️

 53. anna

  Lubię Święta Bożego Narodzenia za ich magię 🙂 Magiczna jest żywa choinka, jej zapach, urok i blask, magiczne są prezenty a dla mnie radość z obdarowywania, ponieważ jako Święty Mikołaj mogę cieszyć się szczęściem drugiej osoby.. Święta są magiczne, ponieważ sypie śnieg, a spadający z nieba płatek śniegu potrafi cudownie poprawić nastrój i wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Święta mają swój urok, zwłaszcza Szron malujący na szybach niepowtarzalne wzory. Piękne widoki za oknem, białe drzewa, sople lodu. Lubię kiedy mróz szczypie w nosek i policzki robią się czerwone,a śnieg skrzypie pod butami 🙂 Lubię Święta, ponieważ wtedy nasza rodzinka jest razem, wszyscy odstawiają telefony, tablety itd.. czas jest tylko dla nas.. czas tak potrzebny na rozmowę, na śmiech, na wspomnienia.. Kocham również Święta i ich celebrowanie u teściowej – mogę się ogrzać przy kominku, w całym domu cudownie pachnie drewnem, a ogień wesoło płonie.. w ręce trzymam ciepłe kakao… cudowny czas..

 54. agf

  W świętach najbardziej kocham… tradycję. To właśnie ona daje nam to niesamowite poczucie błogości, bezpieczeństwa, pewności. To dzięki tradycji i tym co roku powtarzanym schematom wiemy co nas czeka, cieszymy się na to, wspominamy ubiegłe święta i nie możemy doczekać obecnych. To tradycja sprawia, że mamy tę świąteczną atmosferę, że spotykamy się w takim samym gronie, że babcia lepi pierogi, mama smaży karpia, a tata wybiera i stroi choinkę. To tradycja pieczenia z dziećmi ciasteczek, szykowania ciasta na piernika już w listopadzie, coroczny świąteczny seans filmowy z dziećmi przy choince…Bez tych zwyczajów kultywowanych co roku, od pokoleń, nie byłoby świąt, bliskości, radości…

 55. Żaneta

  W Świętach Bożego Narodzenia uwielbiam ten niezwykły klimat, możliwość obdarowywania bliskich, spotkania z rodziną. Lubię ten moment gdzie możemy zwolnić, wytchnąć, odpocząć od codzienności. Święta dają nam też możliwości docenienia tego, że mamy je z kim spędzać w cieple z pachnąca choinką i suto zastawionym stołem.

 56. mt

  Lubię ten świąteczny czas, zamieszanie wkoło nas.
  Babcia biadoli, że wszystkie wnuczki chude
  I tyle jedzenia pójdzie psu na budę.
  Maluchy już zorganizowały się w łazience gdzie ręczniki to namioty stworzone na prędce.
  Ciocia podśpiewuje oj maluśki, maluśki i już jej wtóruje wujek przekąszajàc placuszki.
  I każdego roku dzieją się takie i inne zdarzenia bo tak tworzy się historia dla następnego pokolenia.

 57. Sowa Helcia

  W Świętach Bożego Narodzenia najbardziej lubię to kiedy całą rodziną zasiadamy przy wigilijnym stole aby świętować radosną nowinę Narodzenia Pańskiego łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia, śpiewając kolędy i wręczając sobie prezenty. Panuje miła, ciepła i uroczysta atmosfera, a blasku dodaje pięknie ubrana choinka i biały śnieg za oknem. Jest to magiczny czas spędzony z rodziną. Lubię także chodzenie po sklepach i kupowanie bliskim prezentów oraz całe to przygotowywanie Świąt z gotowaniem i sprzątaniem włącznie.

 58. Chillout

  W świętach Bożego Narodzenia najbardziej uwielbiam atmosferę, gdy próbujesz spędzić spokojne chwile z rodziną, a potem dowiadujesz się, że choinka jest za duża dla drzwi i musisz ją piłować jak statek piracki, żeby się zmieściła. To taka tradycja – nie wierzysz w magię świąt, dopóki nie musisz przerabiać drzewa na układy origami!

  A potem jest ten magiczny moment, kiedy wszyscy próbujemy zainicjować wspólne gotowanie świątecznej kolacji. Nikt nie wie, kto jest szefem kuchni, a gdy zaczyna się bitwa o mikrofalówkę, wiesz, że Boże Narodzenie naprawdę jest czasem cudów!

  Oczywiście, nie możemy zapomnieć o prezencie dla dziadka, który rok w rok pyta: „Czy to już święta?”. Tak, dziadku, to już święta! I tak, dostaniesz kolejną skarpetę, bo chyba nigdy dość skarpet, prawda?

  Aha, i pamiętajmy o lampkach na choince – dlaczego nikt jeszcze nie wynalazł światełek, które same się rozplątują? To prawdziwy problem, a nie kolejna zagadka świąteczna!

  Wreszcie, kiedy wszyscy siadają do stołu, a ktoś zaczyna opowiadać żarty świąteczne, a ty się zastanawiasz, czy święta to czas radości, czy raczej masochistycznego śmiechu. Ale nie ważne, bo w końcu chodzi o to, żeby śmiać się razem, nawet jeśli to kosztuje cię kilka niezrozumiałych anegdot wujka Grzesia.

  Święta Bożego Narodzenia – kiedy chaos rodzinny staje się tradycją, a absurd staje się normą! 🎄😄

 59. Kinia

  🎄🎄🎄
  Najbardziej lubię Święta za radosne chwile, 🙂
  których to doświadczam nawet nie wiem ile,
  gdy cała rodzina przy stole zasiada 👧👨👵👨‍🦳👩‍🦲
  i coś ciekawego każdy opowiada! 🗣👂
  Kocham święta za to, że jednoczą ludzi… 👨‍👩‍👧‍👧
  i chociaż czas wolny, to nikt się nie nudzi,
  bo cała rodzina w muzycznym nastroju
  piękny koncert kolęd urządza w pokoju! 🎷🎻🎤🎸

 60. Magdalena

  Boże Narodzenie uwielbiam za wypatrywanie pierwszej gwiazdki – to nasza tradycja –
  każdy patrzy w niebo i się tym zachwyca.
  Gdy pierwsza gwiazdka już do nas mrugnie,
  wtedy zasiadamy do stołu wspólnie.
  12 posiłków to u nas podstawa,
  ze stołu szybko znika każda jedna potrawa.
  Magia Bożego Narodzenia otacza nas,
  to jedyny w swoim rodzaju czas,
  gdzie dobro i życzliwość nas przepełnia
  i spełniają się nasze najskrytsze marzenia.
  Uwielbiam Boże Narodzenie za choinkę pachnącą lasem
  i za stół z ukrytym pod obrusem sianem.
  Święta to też przepiękne prezenty,
  który przyniósł Święty
  i co najważniejsze – rodzinny, ciepły klimat,
  na który czekam nim rozpocznie się zima.

 61. KasiaT

  Czas Świąt i magia z nimi związana z pewnością jest niepowtarzalna i jedyna. I choć zawsze chcemy, żeby było perfekcyjnie, to właśnie te mniej perfekcyjne momenty zapadają w pamięć na zawsze i czynią Święta wyjątkowymi. W moim domu Święta kojarzą mi się z:
  – choinką – choć zawsze jest krzywa, mimo poprawiania kilka razy czubka i stawiania do pionu, to jednak nie można oderwać od niej wzroku
  – kolędami – talentu do śpiewania nie mam, ale w tym wyjątkowym czasie nikomu nie przeszkadza moje fałszowanie
  – bigosem Babci, który oprócz jałowca za którym nie przepadam, zawiera jednak w sobie sekretny składnik, jakim jest szczypta miłości
  – siedzeniem przy stole – nawet wtedy, gdy wujek Staszek opowiada suchary
  – makowcem – z makiem wchodzącym zawsze między przednie jedynki
  I takie właśnie będą moje tegoroczne Święta – tradycyjne, lecz nieperfekcyjne i za to właśnie je Kocham!

 62. Ania

  .. za morze świątecznych możliwości, czyli za ten jeden czas w roku, kiedy zawieszeniu ulegają wszelkie fit diety i kiedy nie muszę myśleć, czy przez opaskę z rogami renifera na głowie nie stanę się pośmiewiskiem.🤭🙂

 63. Alicja

  Święta Bożego Narodzenia to taki czas,
  na które czeka myślę każdy z nas.
  Jeden, dwa, trzy, cztery,
  Święta to dla mnie czas jak z wyższej sfery.
  To jak do dzieciństwa na moment powrócenie,
  sielanka i beztroskie chwile jak marzenie.
  Święta pozwalają mi oderwać się od rzeczywistości,
  zapomnieć o szarej codzienności.
  To oczywiście spotkania z rodziną niezapomniane
  i buźki szeroko roześmiane.
  To czas , w którym Boże Dzięciątko się rodzi,
  choć obecnie to trochę na drugi plan odchodzi.
  To także wspólne przy stole wigilijnym kolędowanie,
  narodzin małego Jezusa wychwalanie.
  I nie liczą się tak bardzo dla mnie prezenty,
  czas Świąt to okres po prostu święty.
  Choć oczywiście uwielbiam prezenty przyjmować
  i innym je darować.
  To także wspólne choinki ubieranie,
  I szczekania psów w wigilijną noc nasłuchiwanie.
  A dla ciała i duszy – drodzy Panowie i drogie Panie
  każdy wypiek w święta smakuje niesłychanie.
  Wszystkie w święta ciasta
  smakują wyjątkowo – basta.
  Pyszne makowce czy sernik,
  i jak najbardziej piernik.
  Piernik z jabłkami
  i z migdałami
  To niesamowite składników połączenie,
  piernik ten smakuje jak największego marzenia spełnienie.
  Rozpieszcza moje usta, moje ciało,
  piernika w święta zawsze mi mało i mało.
  KOOOOOOCHAM ŚWIĘTA BEZ WĄTPIENIA
  – dzięki nim wszystko na lepsze się zmienia.

 64. Łukasz

  Uwielbiam magię świąt Bożego Narodzenia, która otacza naszą codzienność. To czas, gdy ludzie stają się bardziej życzliwi, a atmosfera jest napełniona radością i nadzieją. Swiateczna muzyka, dekoracje, zapach choinki i wspólne chwile z rodziną tworzą niepowtarzalny klimat, który sprawia, że te dni są wyjątkowe i pełne ciepła

 65. zancia98

  Święta Bożego Narodzenia są dla mnie wyjątkowym czasem z wielu powodów. Przede wszystkim kocham tę magiczną atmosferę, jaka panuje wokół nas w okresie świątecznym. To czas, kiedy ulice miast i wsie rozświetlają się tysiącami kolorowych lampek i dekoracji. Choinki zdobią domy, a wokół unosi się zapach świeżych choinkowych igiełek. To widok, który rozjaśnia serce i dodaje energii.

  Jednak najważniejsze w Bożym Narodzeniu jest dla mnie to, że to czas, kiedy mogę być razem z najbliższą rodziną. Spędzanie czasu z bliskimi, wspólne przygotowywanie potraw wigilijnych, wspólne śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem tworzą niezapomniane chwile. To również okazja do refleksji nad minionym rokiem i planowania przyszłości.

  Co najbardziej lubię w świętach Bożego Narodzenia? To trudno jednoznacznie określić, bo to cały pakiet wspaniałych emocji i doświadczeń. Ale jedną z rzeczy, którą naprawdę uwielbiam, jest tradycja obdarowywania się prezentami. Nie tylko otrzymywanie, ale także dawanie upominków sprawia mi ogromną radość. To sposób wyrażania miłości i troski o innych, co jest jednym z głównych przesłań świąt.

  Wreszcie, Boże Narodzenie to czas, kiedy ludzie stają się bardziej życzliwi i otwarci na innych. To czas, kiedy warto pomagać potrzebującym, być hojnym i wspierać tych, którzy potrzebują wsparcia. To wszystko razem tworzy tę wyjątkową magię świąt, która sprawia, że kocham Boże Narodzenie bardziej niż jakikolwiek inny okres w roku. To czas miłości, wspólnoty i nadziei, i dlatego jest dla mnie tak wyjątkowy.

 66. Monika G.

  Święta kocham za harmider, który zmienia się we wspólną pomoc i rodzinne spotkania. Uwielbiam czas spędzony nad dekoracjami, wspólnym gotowaniem i delektowaniem się każdym smakiem i aromatem dochodzącym z kuchni. Kocham te chwile, gdy wspólnie pieczemy pierniczki, wybieramy dekoracje na stół, pomagamy przy sprzątaniu i czynimy rodzinne zakupy. To wszystko zbliża, dodaje radości i uśmiechu, czyni nas bliższymi sobie i tradycji. Gdyż potem nadchodzi czas, gdy jako rodzina cieszymy się blaskiem choinki, ciepłem świątecznych życzeń i kolęd, prezentów darowanym z serca i ogólnie panującej aurze magii i wyjątkowości, która otula nasz dom, nasze serca i czyni nas bliższymi sobie niż kiedykolwiek. Uwielbiam Święta, bo moja rodzina jest wtedy razem, zupełnie jak za dawnych lat 🙂

 67. Malg

  Święta Bożego Narodzenia zawsze kojarzyły mi się z życzliwością i otwartością na potrzeby innych. To chyba jedyny okres w roku, kiedy ludzie tak szeroko uśmiechają się do siebie na ulicach, zewsząd słychać wesołe pozdrowienia, a jakaś starsza pani potrafi poświęcić prawie kwadrans, by sama z siebie pomóc nieco zagubionej, niedoświadczonej w pieczeniu kobiecie (czyli mnie) w wyborze najlepszej foremki do świątecznego piernika 🙂
  Uwielbiam tę atmosferę, to ciepło, które otacza człowieka w centrach handlowych, na targowiskach i miejskich placach, to radosne wyczekiwanie, które unosi się w powietrzu, pachnąc świerkiem, czekoladą i cynamonem.
  Mówi się, że Boże Narodzenie to rodzinne święta, ale choć co roku spędzam je w gronie najbliższych, myślę o nich jako o czymś więcej – to święta, podczas których wszyscy stajemy się rodziną, pojawia się między nami jakaś serdeczna więź, która pozwala na chwilę zapomnieć o wszystkim, co nas dzieli. Na tym polega prawdziwa, gwiazdkowa magia!

 68. Adrianna

  W Świętach lubię to, że od urodzenia spędzam je w tym samym miejscu. Prawdziwe Święta to Święta w moim rodzinnym domu – czyli u mojej babuli i dziadka. Mam to ogromne szczęście, że dziadkowie są w pełni sił i, że ciągle ich mam, bo to dzięki ich obecności Święta są tak wyjątkowe. Pamiętam, że już jako mała dziewczynka razem z kuzynostwem na początku grudnia spotykaliśmy się u babci i piekliśmy tonę pierniczków. Babula zawsze była na to przygotowana i miała dla nas masę różnych foremek: od reniferów, przez Mikołaje na dzwoneczkach kończąc. Zapach przyprawy do pierników wypełniał nasze nozdrza, a pierniki po upieczeniu szybko trafiały do naszych brzuchów. Niewiele z nich przetrwało do Świąt. Babcia ma tajną recepturę na pierniki i żadne inne pierniki na świecie nie pachną tak jak jej. Święta to również jedyny czas w roku, kiedy możemy zobaczyć dziadka Stasia w fartuchu, buszującego w kuchni przy garach. Odkąd sięgam pamięcią, dziadka zadaniem jest przyrządzanie barszczu i karpia. Nie wiem jak dziadek to robi (bo też owiał przepis na swój barszcz tajemnicą – dodaje do niego jakąś tajemną przyprawę ), ale jego barszcz wywołuje eksplozje rozkoszy w moich ustach. Myślę, że tak pożądany przez niektórych, smak umami może się schować przy smaku barszczu dziadka Stasia. Dziś mimo, że założyłam już własną rodzinę- mam wspaniałego partnera i syna – nadal lubię poczuć się jak ta mała dziewczynka i większość przygotowań do Świąt czynię u mojej babci. Dreptam niecierpliwie nogami w miejscu gdy zbliża się 24 grudnia i jak strzała skoro świt pędzę do mojej babci, by ubrać choinkę, która od ponad 20 lat dumnie towarzyszy nam w tym wyjątkowym okresie. Pomagam też babci gotować, lepić pierogi i piec ciasta. Przybieram też jej dom ozdobami, bo dzisiejsze plastikowe i brokatowe bombki oraz inne super nowoczesne przystrojenia do domu,na starcie przegrywają z tymi, które babcia ma pochowane w wielkich pudłach. Piękne, stare ozdoby cieszą oko i serce. Czy wyobrażam sobie Święta gdzie indziej niż u mojej babci? Nawet nie chcę myśleć o tym, że kiedyś mogłabym spędzić je w innym miejscu. Tylko tam jest atmosfera wyjątkowa, wzruszająca, ciepła i serdeczna i nie zamieniłabym jej na żadną inną.

 69. Aneta

  Święta Bożego Narodzenia to magiczny i wyjątkowy czas. Pełen dobrej energii, rodzinnej atmosfery, kuchni pełnej kuszących zapachów i wspólnego biesiadowania przy stole. Zamykam oczy i przypominam sobie choinkę z domu rodzinnego. Widzę kolorowe bombki i migoczące światełka. Moje najpiękniejsze świąteczne wspomnienia to wielka żywa choinka obwieszona szklanymi, różnokolorowymi bombkami, własnoręcznie zrobionymi łańcuchami z bibuły i kolorowego papieru, orzechami włoskimi z własnego ogrodu i całą masą czekoladowych cukierków. Cukierki te kupował mój ukochany dziadek. Robił na nich pętelki z nitki, a my dekorowaliśmy tymi cukierkami choinkę. Pałaszowaliśmy te cukierki bardzo szybko i chcąc ukryć nasze łakomstwo przed rodzicami, zostawialiśmy na choince zawieszone złotka po czekoladowych cukierkach. Do dziś pamiętam smak tych czekoladowych cukierków, chociaż nie wiem, ile smaku dodaje im sentyment. Ach!!! Co to były za czasy!!! Bardzo chcę, aby moje dzieci wspominały przystrajanie choinki ze wzruszeniem, tak jak i ja je wspominam, dlatego też każdego roku wspólnie z dziećmi ubieramy dużą, żywą choinkę i zawieszamy na niej również czekoladowe cukierki, które w magiczny sposób szybko z niej znikają. Choinkę ozdabiamy różnokolorowymi bombkami, własnoręcznie zrobionymi dekoracjami i migoczącymi światełkami, by w Wigilię starannie ułożyć pod nią prezenty dla rodziny i przyjaciół. Co roku dowieszamy na choinkę nowe, wspólnie kupione i wybrane ozdoby. Wnosi ona cudowny zapach. Pięknie przystrojona choinka to pierwszy krok, aby poczuć to miłe uczucie domowego ciepła i odświętnego nastroju. Klimatyczne świeczki, lampiony, żywa choinka, zielone gałązki oraz detale w postaci świątecznych poduszek i pledu znakomicie otulają i dają poczucie bezpieczeństwa. Długie wieczory to teraz czysta przyjemność! Ogrzewamy się wśród bożonarodzeniowych kolorów, blasku świec i rodzinnej atmosfery. Bożonarodzeniowa choinka i dekoracje tworzą rodzinną atmosferę, w której wszyscy czują się dobrze, a rozmowy same się toczą.

 70. Edyta De

  W świętach najbardziej lubię naszą rodzinną
  sesję świąteczną📷🎄🌟🎁🎅🤍
  to dopiero
  zabawa! 😂Jak cudownie jest mieć swoje
  rodzinne,świąteczne tradycje🤩🎄 Nie wyobrażam sobie świąt bez oglądania
  rodzinnych fotografii🎞📷 to czas radości,
  miłości oraz wspomnień🎄🌟⏳️Przeglądając
  albumy rodzinne wspominamy te
  cudowne,wspólne chwile które razem
  przeżyliśmy🥰

 71. Agata W

  Święta Bożego Narodzenia dla mnie to przede wszystkim tradycje,które tworza ten wyjatkowy czas. Ja staram się co roku aby było to wyjątkowe przeżycie i niezapomniane wydarzenie..

  Kilka dni przed Bożym Narodzeniem, przyjezdzam do rodzinnego domu, poyrwam tatę do kuchni, w której zamykamy sie żeby nikt nam nie przeszkadzał i zabieramy sie do pracy.. Ten dzien jest zawsze wyjatkowy, nikt nie ma wstępu do kuchni przez najbliższe kilka godzin. Odpalamy naszą swiateczną playliste i tworzymy pełne miłlści i cierpliwości.. pierogi z kapusta i grzybami, starannie dbajac o każdy szczegół🥟🥟.. Zapach jaki po niedlugim czasie wydobywa sie z kuchni oplata caly dom, a my zatopieni w rozmowach o mijajacym roku, o planach na przyszlosc naprawde dobrze spedzamy czas. Bezcenne to chwile dla mnie, czuję tą bliskość, magię i zapach,który towarzyszy mi już ponad 25 lat..
  Zapach ten i jego wspomnienia to chwile dla których warto żyć bo kolorują świat i warto przekazywać te kolory dalej ✨️🫶🏽

 72. Anna

  Święta to:

  B – Bardzo magiczny czas
  O – On zbliża wszystkich nas
  Ż – Żarliwie wszyscy się kochają
  E – Ewidentnie najserdeczniejsze życzenia sobie składają

  N – Niesamowita radość wokół panuje
  A – Absolutnie każdy ciepło domowego ogniska czuje
  R – Rodzinne kolędowanie klimat świąt oddaje
  O – Ogrom prezentów i słodyczy każdy dostaje
  D – Doskonałe potrawy smaku tej chwili dodają
  Z – Zapachy żywej choinki i lukrowanych pierniczków o czasach dzieciństwa przypominają
  E – Ewidentnie jest to cudów moc
  N – Najskrytsze marzenia spełniają się w tę noc
  I – I to jest ten nadziei czas
  E – Energia pozytywna i wiara w lepsze jutro jest w nas

  W świętach najbardziej kocham, gdy moja mama w czarodziejkę się zmienia
  i smak potraw wigilijnych jest wyjątkowy i niepowtarzalny dla podniebienia!
  Święta w moim domu wiele zapachów oferują,
  czym magiczną atmosferę wywołują.
  Zapach zielonej choinki z lasu króluje,
  każdy już atmosferę świąt czuje.
  Dodatkowo lukrowane pierniczki w powietrzu się unoszą
  niepowtarzalny klimat do domu wnoszą,
  coś wyjątkowego w sobie mają
  i o czasach dzieciństwa przypominają.
  Zapach świątecznych potraw kusi,
  każdy z domowników ich spróbować musi.
  Lecz zapach atmosfery w domu to najważniejsza sprawa,
  to udanych świąt jest podstawa.
  Święta to dla mnie chwile w gronie najbliższych spędzone,
  gdy wszystko wokół jest cudnie ustrojone.
  Piękna choinka, która magii dodaje
  i świąteczny klimat oddaje,
  tam gdzie radość i szczęście panuje,
  w miejscu, gdzie każdy jak w domu się poczuje.
  Idealne święta to takie, które uśmiech wywołują, to bajkowe święta,
  które każdy z pewnością zapamięta.
  Gdy pierwsza gwiazdka na niebie spada,
  każdy życzenie wypowiada.
  Marzenia się spełniają wkoło,
  Wszyscy razem śpiewamy kolędy, jest wesoło.
  Wspólnie przy wigilijnym stole zasiadamy,
  życzenia sobie nawzajem składamy.
  Cieszy mnie, gdy innych szczęściem obdarowuję,
  Uśmiech pojawia się na twarzy, a serce się raduje.
  Święta to dla mnie magiczny, radosny czas, kiedy ten oto przepis przygotowuję
  i wszystkich wokół nim częstuję:
  1 kilogram myślenia pozytywnego,
  1 łyżkę uśmiechu słonecznego,
  szczyptę dobrego nastroju i radości,
  10 kilo serdeczności,
  2 szklanki pozytywnej energii i humoru,
  aby szarą codzienność ubarwić – 1 litr koloru,
  odrobinę szczęścia i cierpliwości,
  garść spełnionych marzeń i wytrwałości.
  Każdy magiczną atmosferę czuje,
  bo do krainy marzeń podróżuje.
  jest dużo uśmiechu pełnego słońca,
  rzeka optymizmu, która płynie bez końca,
  las szczęścia, który nie wyginie,
  tęcza pokoju, która nigdy nie zginie,
  góra miłości, która wysoko się wznosi,
  chmura radości, która do nieba unosi,
  są gwiazdy pełne blasku, które spadają
  i wypowiedziane życzenia spełniają.
  Tak właśnie moje święta wyglądają,
  wiele radości nam sprawiają.
  Magią świętowania
  jest radość obdarowywania.
  Bo święta to spełnionych marzeń czas,
  ta chwila zbliża wszystkich nas.
  Gdy wszystkie buzie są roześmiane
  to święta z pewnością będą udane!

 73. Jan

  Święta to dla mnie wyjątkowy, magiczny czas, dom pachnący choinką, ciepła rodzinna atmosfera, smak potraw wigilijnych, radość obdarowywania, magia spełnionych życzeń. To wszystko sprawia, że święta są wyjątkowe, a cały świat się zatrzymuje. W tym wyjątkowym okresie świąt mamy czas na to, aby się zatrzymać, znajdujemy chwile dla swoich najbliższych, wspólnie je spędzamy i to jest właśnie piękne i wyjątkowe

 74. Krzysztof

  Święta Bożego Narodzenia są pełne radości,
  gdy jestem w gronie najbliższych oraz atmosferze pełnej magii i słodkości!
  Święta to dla mnie z najbliższymi radosne spotkania
  oraz czas obdarowywania i marzeń spełniania.
  Gdy wszyscy razem łamiemy się opłatkiem,
  płacząc ukradkiem,
  przy stole się spotykamy,
  życzenia sobie składamy,
  prezentami się obdarowujemy
  i ciepłą, magiczną atmosferę czujemy.
  Wielka miłość jest wszędzie
  radość i pokój gościć w sercach będzie.
  W powietrzu czuć zapach potraw, pierniczków, żywej, prosto z lasu choinki,
  a ja jestem szczęśliwy, bo święta spędzam w gronie rodzinki!
  Kolorowe światełka migają
  cudowna atmosferę dopełniają,
  piękne ręcznie wykonane ozdoby wiszą wokoło,
  wszyscy razem czas spędzamy i jest wesoło.
  Takie święta są idealne,
  wprost niepowtarzalne.

 75. Teresa

  Przed świętami po sklepach gorączkowo buszuję
  i prezenty dla bliskich kupuję.
  Nie szybkość, lecz jakość to podstawa,
  a takie zakupy to dla mnie po prostu zabawa!
  Moje dzieciństwo mi to przypomina,
  cudowne lata, które z radością wspominam.
  Często jestem w rozterce,
  dlatego wybieram to co podpowiada mi serce.
  Aby mojej rodzince prezenty się podobały
  i promienny uśmiech na twarzy wywoływały.
  Dokładnie wiem co kupuję
  i z pewnością się nie rozczaruję!
  Tradycyjna metoda kupowania
  oddaje magiczny nastrój świętowania!
  Tak kupione prezenty pod choinką spakowane,
  dają więcej radości, bo prosto od serca podarowane!
  W święta moim najbliższym radość sprawiać chcę,
  ja o tym marzę i śnię!
  Jak sprawić im radość sposób mam,
  starannie o nich dbam.
  Prezentami moich najbliższych obsypuję
  i co najważniejsze to całe swoje serce im ofiarowuję.
  Kiedy prezentami innych obdarowuję,
  moja dusza i serce się raduje.
  Kiedy widzę uśmiech na twarzy,
  obdarowywanie ma sens i dalsza życzliwość mi się marzy.
  To przejaw serdeczności,
  który wywołuje moc radości.
  Bo wartość prezentu nie ma znaczenia,
  liczy się radość dzielenia.
  I prezenty prawdziwie od serca podarowane
  sprawiają, że wszystkie buzie są uradowane.

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + = 13

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami?

Zapisz się do naszego newslettera.

Czeka Cię wiele niespodzianek!