fbpx

Maska w formie czepka L’biotica Monoi Hair Mask – olej monoi w pielęgnacji włosów

Wyjątkowa kompozycja kwiatów gardenii tahitańskiej i oleju kokosowego tworzą kosmetyk naturalny nazywany olejem monoi. Jego działanie i zapach zachwycają już od pierwszego użycia. Czy wiesz, jakie ma właściwości w pielęgnacji włosów?

„Pachnący olej” z rajskich wysp Polinezji

Olej ten pochodzi z rejonów wyspy Tahiti, gdzie jest produkowany ręcznie od zamierzchłych czasów przez Polinezyjczyków, według ściśle określonej procedury. Monoi w języku tahitańskim oznacza „perfumowany olej”. Łączy w sobie właściwości pielęgnacyjne z intensywnym zapachem egzotycznych kwiatów. Jak głosi tradycja, olej monoi towarzyszył mieszkańcom Polinezji od zawsze. Kobiety tuż po urodzeniu dzieci, nacierały olejem ciała niemowląt, by chronić ich delikatną skórę przed słońcem, wiatrem i chłodem. Ze względu na swe nawilżające, łagodzące i ochronne działanie, olej monoi był wykorzystywany do pielęgnacji skóry i włosów, także do masażu ciała oraz jako… afrodyzjak. Mówi się, że Polinezyjki zawdzięczają swe gęste, długie i czarne włosy oraz oliwkową, zdrową i gładką cerę właśnie temu olejowi.

Jak powstaje olej monoi?

Olej monoi stanowi połączenie dwóch naturalnych składników: ekstraktu z kwiatów gardenii tahitańskiej oraz oleju kokosowego, tłoczonego na zimno z miąższu orzecha palmy kokosowej. Kwiaty gardenii zwane są też tiare (od ang. słowa 'tiara’ oznaczającego diadem, koronę). Gardenia to rzeczywiście królowa roślin porastających wyspy Polinezji. Jej piękne, delikatne i śnieżnobiałe kwiaty w kształcie gwiazdy pachną wyjątkowo intensywnie.

Do produkcji oleju kokosowego stosuje się miąższ dojrzałych kokosów, które również są naturalnym skarbem wysp Pacyfiku. Miąższ ten jest suszony na słońcu i następnie poddawany tłoczeniu w odpowiednio niskiej temperaturze. Tak powstaje płynny olej. Po wytłoczeniu na zimno, olej poddawany jest procesowi delikatnego oczyszczenia. Dopiero wtedy jest odpowiednią bazą do produkcji monoi.

Kwiaty gardenii są zbierane rankiem, zanim rozkwitną. Po zerwaniu kwiaty zawijane są w mięsiste liście krzewu gardenii, by ochronić je przed słońcem i wyschnięciem podczas transportu. Następnie z gardenii usuwane są pręciki a kwiaty zanurzane są w oleju kokosowym. Proces moczenia trwa 15 dni. Na każdy litr oleju kokosowego przypada dokładnie 15 kwiatów gardenii. W trakcie procesu moczenia (maceracji), najcenniejsze składniki aktywne oraz zapachowe kwiatów tiare są uwalniane do bazowego oleju kokosowego. W ten sposób powstaje wyjątkowy olej monoi.

Pielęgnacja włosów z olejem monoi

Olejek monoi jest dobrze tolerowany nawet przez bardzo wrażliwą skórę, sprawdza się w pielęgnacji skóry skłonnej do podrażnień i u dzieci. Polecany jest w pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów. Lista zalet, jeśli chodzi o pielęgnację włosów olejem monoi jest długa. Olej odżywia suche i zniszczone pasma, wspomaga proces regeneracji i odbudowy ich uszkodzonej struktury, nawilża, poprawia sprężystość i elastyczność. Chroni włosy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, słońce i temperatura, a także przed wysuszającym działaniem kosmetyków myjących i pielęgnacyjnych. Co jeszcze? Monoi wygładza pasma, ogranicza rozdwajanie się końcówek. Stosowany na skórę głowy zapobiega powstawaniu łupieżu, łagodzi podrażnienia skóry i swędzenie.

L’biotica Monoi Hair Mask – maska do włosów w formie czepka

Nie tylko wyjątkowy, egzotyczny zapach przywołujący na myśl obraz rajskiej wyspy, ale też sprawdzone działanie pielęgnacyjne sprawiają, że warto wypróbować olej monoi i włączyć go do rytuału pielęgnacji włosów, na przykład w postaci wygładzającej maski L’biotica Home Spa Monoi Hair Mask. Maska ma formę wygodnego czepka nasączonego składnikami aktywnymi. Czepek nakładamy na umyte szamponem i odsączone z wody włosy, pozostawiamy na 15-20 minut, następnie spłukujemy ciepłą wodą. Efekt w postaci aksamitnie miękkich pasm o wygładzonej i uszczelnionej powierzchni widoczny jest od razu po pierwszym użyciu. Włosy są wyraźnie zdyscyplinowane i elastyczne.

Dostępna jest również L’biotica Home Spa Coconut Hair Mask – maska w postaci czepka z olejem kokosowym. Dzięki tej masce osiągamy natychmiastową intensywną regenerację i odbudowę struktury włosa, są one wyraźnie nawilżone i lśniące zdrowym blaskiem.

Tagged with:     , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 84 = 88

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami?

Zapisz się do naszego newslettera.

Czeka Cię wiele niespodzianek!