fbpx

Peelingi do twarzy – jak dopasować je do rodzaju skóry i dlaczego warto teraz po nie sięgnąć?

Złuszczanie jest jednym z kluczowych etapów pielęgnacji skóry twarzy. Czy wiesz jednak, jak wybrać najlepszy peeling dla swojego rodzaju skóry, by osiągnąć maksymalne korzyści z jego stosowania? Sprawdź, który wariant będzie pasował do twojej cery i dlaczego koniec lata to doskonały moment na mocniejsze złuszczanie!

Korzyści ze stosowania peelingów do twarzy

  1. Odblokowanie i zwężenie porów skóry

Regeneracja skóry jest naturalnym procesem, w wyniku którego stare komórki naskórka obumierają, a pojawiają się nowe. Proces ten jednak łatwo ulega zaburzeniu – komórki rogowe pozostają na skórze blokując ujście porów i możliwość naturalnego, prawidłowego funkcjonowania skóry. Regularne stosowanie peelingów uwalnia skórę od martwego naskórka, a jednocześnie odblokowuje pory i przeciwdziała tworzeniu się zaskórników.

  1. Pobudzenie naturalnego procesu odbudowy

Usunięcie najwyższych warstw obumarłych komórek naskórka inicjuje procesy naprawcze w skórze. Nowo wytworzone komórki pojawiają się szybciej na powierzchni. Cera ulega odświeżeniu i nabiera blasku.

  1. Wygładzenie i spłycenie drobnych zmarszczek
  2. Wyrównanie kolorytu cery i zmniejszenie przebarwień
  3. Ułatwienie wnikania składników odżywczych

Dzięki złuszczeniu martwych komórek składniki aktywne zawarte w peelingu i w aplikowanych w kolejnym kroku kosmetykach, przenikają lepiej i szybciej w głębsze warstwy skóry.  Wpływa to na poprawę jędrności i elastyczności – skóra zyskuje młodszy wygląd.

Jakie są rodzaje peelingów do twarzy?

Dostępna na rynku oferta kosmetyków złuszczających swoim zróżnicowaniem niejedną z nas może przyprawić o zawrót głowy. W praktyce jednak wszystkie peelingi możemy podzielić na 3 podstawowe rodzaje, w zależności od sposobu ich działania:

  • peeling mechaniczny – bazuje na drobinkach mechanicznie ścierających martwy naskórek. W roli ścierniwa może wystąpić kawa, sól, cukier czy rozdrobnione nasiona lub zmielone pestki owoców, a w zależności od stopnia rozdrobnienia ścierniwa możemy mieć do czynienia z peelingiem drobno- lub gruboziarnistym. To idealny kosmetyk dla cery normalnej, tłustej czy mieszanej. Przeciwwskazany dla skóry cienkiej, wrażliwej, a także naczynkowej. Powinny go również unikać osoby z zaawansowanym trądzikiem i zmianami zapalnymi.

Fot. Nawilżająco-rozświetlający peeling do twarzy FaceBoom SuperStar, cena: 6,00 zł, www.bodyboom.pl

To cukrowy peeling, który złuszcza martwy naskórek, usuwa nadmiar sebum, zmniejsza widoczność porów, a dodatkowo dzięki zawartym składnikom aktywnym nawilża, rozświetla i nadaje cerze promienny blask. W jego składzie znajdziemy m.in.: cukier, ekstrakt z papai, glicerynę, ekstrakt z yuzu, naturalną perłę.

  • peeling enzymatyczny – jego najważniejszym składnikiem są enzymy roślinne, które rozpuszczają zawartą w komórkach keratynę, tym samym rozluźniają komórki naskórka, ułatwiając ich eksfoliację i przyspieszając odnowę skóry. Tu peeling zaliczamy do kategorii peelingów chemicznych. Delikatniej działający niż mechaniczny, dzięki czemu świetnie się sprawdza przy cerze suchej, naczynkowej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Jest również dobrym wyborem przy cerze trądzikowej.

Fot. Enzymatyczny puder do oczyszczania twarzy, FaceBoom, cena: 22,00 zł

Oczyszcza, wygładza, zmiękcza i zapewnia bezpieczną pielęgnację nawet wrażliwej cerze. Zawarty w nim ekstrakt z papai w połączeniu z mączką owsianą łagodnie złuszczają martwe komórki naskórka. Puder korzystnie wpływa również na stan skóry odwodnionej. W jego wegańskim składzie odnajdziemy także olej abisyński, który pobudza procesy regeneracyjne i nadaje skórze miękkości.

  • peeling kwasowy – kwasy działają podobnie jak enzymy, jednak bardziej intensywnie, wpływając nie tylko na wierzchnią warstwę naskórka, ale także na jego głębsze warstwy. Peeling kwasowy, podobnie jak enzymatyczny zaliczany jest również do peelingów chemicznych. To kosmetyk dla osób z cerą problematyczną i przebarwieniami. Jednak nie powinno się go stosować na skórę podrażnioną czy z otwartymi ranami. Odpowiedni również w przypadku skóry dojrzałej i cierpiącej na utratę jędrności. Ponieważ wnika on głębiej w warstwy skóry, należy zawsze postępować z nimi ostrożnie.

Każdy z tych peelingów na swoje wady i zalety, a skóra każdej z nas, niezależnie od rodzaju, może odmiennie reagować na kosmetyk, dlatego warto pochodzić do złuszczania z rozwagą. Jeśli nie masz pewności, jaki peeling wybrać, zdecyduj się na najbezpieczniejszy, a przy tym skutecznie działający peeling enzymatyczny, a w przypadku kwasowych – zacznij od kwasów łagodniej działających.

Dzięki działaniu peelingów pozbędziesz się niechcianych pamiątek z wakacji – wyrównując koloryt skóry i  pobudzisz ją do regeneracji po lecie.

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 2 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami?

Zapisz się do naszego newslettera.

Czeka Cię wiele niespodzianek!