Jesień to idealny czas na zadbanie o wygląd cery i jej naturalny blask. Jednym z ciekawszych zabiegów jest zastosowanie kwasu glikolowego o odpowiednim stężeniu w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów – cery gładkiej, pozbawionej niedoskoałości i przebarwień. Nasz zespół miał okazję przetestować tego typu zabieg w Salonie Capelli w Łodzi. Dla jakiej cery przeznaczony jest kwas glikolowy? Jak przebiega sam zabieg i jakie są jego rezultaty? Zapraszamy na naszą relację.
Salon Capelli mieści się w centrum Łodzi przy al. Kościuszki 17, zaś dotarcie do niego nie sprawia żadnych komunikacyjnych problemów (niedaleko znajdują się przystanki tramwajowe, autobusowe czy parking). Mimo że salon znajduje się praktycznie w samym sercu miasta, miejsce to jest prawdziwą oazą spokoju i harmonii, idealną dla zabieganej i zapracowanej kobiety, pragnącej zaznać odrobiny relaksu i luksusu. Salon Capelli oferuje usługi z zakresu fryzjerstwa, kosmetologii czy medycyny estetycznej, prowadzony jest zaś przez uroczą Panią Magdalenę Wawrzyńczak, która już od samego początku wzbudza dużą sympatię i imponuje wiedzą oraz doświadczeniem.
W Salonie Capelli zabiegami kosmetycznymi zajmuje się przesympatyczna Pani Ewelina Walewska, która nie tylko bardzo dobrze zna się na rzeczy, ale także potrafi szybko rozpoznać problemy i potrzeby skóry.
Jak działa kwas glikolowy?
Zabieg kwasem glikolowym działa na zasadzie rozluźniania łączeń międzykomórkowych w naskórku. Dzięki temu niepotrzebne, martwe komórki mogą być złuszczone, a pory głęboko oczyszczone. Przez takie intensywne oczyszczanie, komórki skóry zmuszane są do regeneracji, a sam kwas poprawia krążenie krwi w skórze – zwiększona zostaje produkcja elastyny i kolagenu w skórze, przez co jest ona napięta i sprężysta.
Zabieg kwasem glikolowym jest zalecany przy leczeniu takich problemów ze skórą, jak:
- trądzik młodzieńczy,
- łojotok,
- silnie rozszerzone pory,
- zmiany skórne,
- keratozy skóry,
- odbarwienia skóry,
- przebarwienia skóry.
Przeciwwskazania do zabiegu z kwasem glikolowym:
- alergie skórne,
- skóra naczyniowa,
- aktywna opryszczka,
- skłonność do powstawania bliznowców,
- stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy,
- atopowe zapalenie skóry,
- skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia),
- doustna terapia pochodnymi witaminy A,
- doustna, długotrwała terapia sterydami,
- ciąża, karmienie piersią,
- łuszczyca,
- oparzenia posłoneczne,
- liczne znamiona.
Przebieg i etapy zabiegu z kwasem glikolowym
Wrażenia po zabiegu
Jeśli jesteście zainteresowane zabiegiem z kwasem glikolowym na twarz, musiscie być świadome, że (niestety) zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych – działanie kwasu jest szybko odczuwalne: skóra może piec i swędzieć, czasem nawet szczypać. Kwas na skórze umieszczany jest na kilkanaście sekund, po czym nakładany jest neutralizator, który łagodzi nieprzyjemne działanie kwasu. Po dwukrotnym nałożeniu kwasu (w naszym przypadku stężenie 20% i 30%) oraz neutralizatora, można przejść do nałożenia nawilżającej, łagodzącej maseczki oraz odżywczego serum i kremu. Po samym zabiegu cera jest wygładzona i ściągnięta. Po zniknięciu zaczerwienienia koloryt skóry jest widocznie ujednolicony. Należy pamiętać, iż po zabiegu z kwasem glikolowym dobrze jest unikać bezpośredniej ekspozycji cery na słońce (konieczne jest używanie kremu z filtrem; same zabiegi najlepiej wykonawać jesienią i zimą). Warto zaznaczyć, że efektem zabiegu może być także nagłe pojawienie się przesuszeń i niedoskonałości – jest to efekt wręcz pożądany, gdyż udowadnia działanie kwasu („wypychanie” toksyn ze środka skóry).
Zabieg kwasem glikolowym zalecany jest głównie przy problemach pigmentacyjnych, ale także przy trądziku młodzieńczym. Po konsultacji z kosmetyczką dobierana jest odpowiednia dawka kwasu (10-70% stężenie kwasu glikolowego). Zwykle zaleca się około 4-6 aplikacji kwasu, zabiegi zaś powinny odbywać się w min. tygodniowych odstępach.
Serdecznie polecamy:
Salon Urody Capelli
al. Kościuszki 17 Łódź
www.capelli-salonurody.pl
profil na Facebooku znajdziecie TUTAJ
Post your comments