fbpx

,,Beach read” – najgorętsza powieść tego lata!

Czy autorka romansów, która straciła wiarę w miłość i poważny pisarz, który nigdy w takową nie wierzył, to idealny duet na wakacyjną przygodę? „Beach read” to urocza, mądra i szalenie zabawna powieść o gorącym uczuciu, rodzinnych tajemnicach i uczeniu się, jak kochać na nowo. Emily Henry napisała książkę, która bawi, podnosi na duchu i chwyta za serce. „Beach read” to obowiązkowa lektura nadchodzącego lata! Premiera już 2 czerwca.  

January “Janie” Andrews to popularna pisarka romansów, której życie niedawno się zawaliło. I to nie jeden raz! Najpierw serce złamał jej ojciec, potem chłopak, a na koniec ona sama się załamała. Sytuacji nie poprawia fakt, że do końca lata musi oddać maszynopis najnowszej powieści a w głowie i w sercu ma jedynie pustkę. Dziewczyna postanawia wziąć się w garść – przeprowadza się do domku na plaży, który zostawił jej w spadku ojciec. Ma zamiar uporządkować nie tylko wszystkie pokoje, ale przede wszystkim swoje życie. Napisze ten cholerny romans, nawet jeżeli sama nie wierzy w miłość!

Sprawy komplikuje jeszcze jeden fakt. Domek obok zajmuje Augustus „Gus” Everett. „Poważny” pisarz, który gardzi szczęśliwymi zakończeniami i samą Janie. A przynajmniej tak było, kiedy oboje studiowali… Mężczyzna, podobnie jak January, również walczy z brakiem pisarskiej weny. W wyniku kolejnej sprzeczki postanawiają, że się założą. O to, kto szybciej sprzeda prawa do swojej najnowszej książki.

Gdzie jest haczyk?

Janie i Gus wymieniają się gatunkami, w których tworzą. On napisze gorący romans ze szczęśliwym zakończeniem, a ona “poważną prozę”, w której tragedia goni tragedię.

Jest kilka zasad: mają czas do końca lata, ktoś musi kupić od nich prawa do wydania książki i… nie mogą się w sobie zakochać.

Książka Emily Henry spotkała się z gorącym przyjęciem w Stanach Zjednoczonych. „Oprah Magazine”,  „Entertainment Weekly’s” oraz „PopSugar” uznały „Beach read” najlepszą lekturą na lato w 2020 roku.

„Beach read” to napisana z niezwykłym poczuciem humoru, błyskotliwa i poruszająca powieść – idealna nie tylko na wakacje.  Chemia między bohaterami, błyskotliwe, rozbrajające dialogi oraz ujmująca fabuła sprawią, że nie będziecie się mogli od niej oderwać. Śmiech i wzruszenie gwarantowane!

Emily Henry – autorka książek zarówno dla nastolatków, jak i dla dorosłych. Studiowała kreatywne pisanie w Hope College i nieistniejącym obecnie New York Center for Art & Media Studies. Większość czasu spędza w Cincinnati w Ohio oraz w sąsiadującym stanem – Kentucky.

Zagranicznie rekomendacje:

„Słuchajcie, przepadłam! Beach read jest jak powiew świeżego powietrza. Serce mi się ściskało na myśl o January, a za Gusa mogłabym umrzeć – zmysłowy, inteligentny, błyskotliwy romans. Wciągnął mnie po uszy!” – Josie Silver, autorka książki Jeden dzień w grudniu, numeru 1 na liście bestsellerów „New York Timesa”

„Cudownie romantyczna i podstępnie przejmująca. Beach read obfituje w błyskotliwe dialogi i wciągające historie. Ma w sobie wszystko, o czym mogą marzyć wielbiciele powieści: rywalizację, twórcze zmagania, rodzinne sekrety i wzruszający motyw zakochania bez pamięci. Wakacyjny romans Emily Henry to idealna lektura do czytania zawsze i wszędzie”. – Christina Lauren, autorka Podróży nieślubnej, bestsellera „New York Timesa”

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

36 + = 43

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook