fbpx

Czysty i bezpieczny dom. Jak usunąć alergeny kurzu domowego?

Wiosną wiele osób planuje generalne porządki, warto jednak pamiętać, jak niezwykle istotna jest systematyczność w dbaniu o czysty dom. To nie tylko kwestia estetyki. Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że kurz domowy jest pełen alergenów wywołujących uczulenia. Alergia wziewna, którą wywołują, skutkuje nieprzyjemnymi objawami, takimi jak nieżyt nosa czy łzawienie oczu, ale też może prowadzić do poważnych chorób, np. astmy. Jak zatem sprzątać, by było to skuteczne? I co może nam pomóc w uwolnieniu domu od alergenów kurzu domowego?

Skąd się bierze kurz? Tworzy go w zasadzie wszystko, co nas otacza – złuszczony naskórek, drobne włókna, sierść zwierząt domowych, włosy, drobnoustroje, pyłki roślinne, drobinki piasku. Zagrożenie dla zdrowia mogą stanowić znajdujące się w nim alergeny – przede wszystkim roztoczy, zwierząt domowych, pleśni oraz pyłków roślin.

Oczywiście nie jesteśmy w stanie wyeliminować całkowicie kurzu z naszego otoczenia. Natomiast z całą pewnością możemy ograniczyć jego gromadzenie się, poprawiając jakość życia borykających się z alergią wziewną domowników, przede wszystkim tych najmłodszych. Nie musi to oznaczać codziennych, niezwykle pedantycznych i wielogodzinnych porządków ani ciągłego prania pościeli czy zasłon. Jakie są zatem skuteczne metody na walkę z kurzem?

Warto zadbać o jakość powietrza w domu. Częste wietrzenie pokoi ogranicza gromadzenie się kurzu, pozytywne efekty daje też stosowanie oczyszczacza powietrza. Najlepiej sprzątać pokój zaczynając od górnych półek i kończąc na podłogach, które należy odkurzać codziennie. Podłogi powinny być także czyszczone na mokro, co pozwala pozbyć się przyklejonego do nich kurzu. Warto zrezygnować z grubych dywanów i wykładzin na rzecz podłóg laminowanych, drewnianych czy wykończonych ceramiką.

Ważnym etapem dbania o czystość w domu jest usuwanie alergenów kurzu, które znajdują się w największej ilości w materacach, pościeli, dywanach, zasłonach, a także pluszowych zabawkach. Wdychanie łatwo unoszących się w powietrzu alergenów może nas uczulić! Najlepszym rozwiązaniem chroniącym przed alergią będzie użycie preparatu Allergoff® Spray firmy ICB Pharma. W rewolucyjny sposób unieszkodliwia on alergeny kurzu domowego, a dodatkowo chroni przed alergią wziewną przez 6 miesięcy po jednorazowym zastosowaniu. Jest prosty i wygodny w stosowaniu: wystarczy jeden raz spryskać nim powierzchnie tekstylne, żeby przez pół roku mieć spokój z alergenami! Preparat jest przy tym bardzo wydajny – jedno opakowanie wystarcza na 40m², co odpowiada spryskaniu 10 materaców. Nie plami powierzchni, jest bezzapachowy i nie zawiera żadnych substancji drażniących. Można go stosować w obecności dzieci i zwierząt domowych. Preparat jest zalecanym przez lekarzy alergologów sposobem zapobiegania występowania objawów alergicznych, a jego skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych z udziałem uczulonych pacjentów.

Pamiętajmy, że dbałość o czystość w domu to nie tylko miły dla oczu porządek, ale też skuteczna walka z alergenami.

Allergoff® Spray jest dostępny w aptekach na terenie całego kraju oraz w sklepie online ICB Pharma.

Cena:

Allergoff® Spray – 56 zł/op. 400 ml

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 2 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami?

Zapisz się do naszego newslettera.

Czeka Cię wiele niespodzianek!