fbpx

J. Raczko “Julia jest w Australii” – recenzja

Grudzień to czas kojarzący nam się w Polsce przede wszystkim z prezentami, świętami, śniegiem i końcem roku. Na przekór pogodzie za oknem, wybrałyśmy się w podróż na drugi kraniec świata, by poznać inną kulturę, obyczaje i sposób na życie. Wraz z najnowszą książką Julii Raczko “Julia jest w Autralii” zapraszamy Was w podróż, która nie tylko sprawi, że zechcemy ruszyć się z kanapy – książka ta obudzi w każdym czytelniku optymizm i uśmiech do otaczającej rzeczywistości.

Subiektywny przewodnik po Australii – ciekawych miejscach, nieznanej historii i pokręconej codzienności.

Kilka słów od wydawcy:julia-jest-w-australii-blog

Wszyscy pytali „Gdzie jest Julia?” – my mamy odpowiedź – Julia jest w Australii! Przygody szalonej producentki telewizyjnej czytelnicy mogli poznać w jej debiutanckiej beletryzowanej opowieści o podróży dookoła świata „Gdzie jest Julia?”. Druga książka autorki bloga Where is Juli + Sam mówi o życiu na antypodach, o podróżach, tęsknocie za domem i o… miłości. W trakcie całorocznej wyprawy wokół globu spotkała Sama i… zakochała się. Miłość do polskiego emigranta spowodowała, że Julia zmieniła warszawski Milanówek na Brisbane. Po przeprowadzce musi poradzić sobie z nową australijską rzeczywistością: filozofią no worries, uzależnieniem od kawy, wszędobylskimi gadami, nieznanymi zwyczajami tuziemców oraz najgorszym – narastającą tęsknotą za bliskimi. Tę codzienność uzupełnia podróżami – w końcu Australia kryje tyle niezwykłych miejsc… Razem z Julią odwiedzimy Sydney, Melbourne, Adelajdę, Darwin i odległy Outback. Przejedziemy najbardziej spektakularną drogę wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Zwiedzimy dziewiczą Wyżynę Kimberley. Spotkamy kazuary, koale, krokodyle i… pająki. Zanurkujemy na Wielkiej Rafie. Usiądziemy pod sławną Operą. I posłuchamy aborygeńskich historii pod Uluru.

„To niesamowita opowieść, bo Julia zakochała się w Australii dosłownie. Byłam w Australii kilka razy i mogę powiedzieć, że ją znam, ale Julia pisze o niej tak intrygująco, zaskakująco i wyjątkowo oraz robi tak przepiękne zdjęcia, że chciałabym tam wracać jeszcze raz i jeszcze raz. Nawet do miejsc, w których już byłam”.

Ewa Wachowicz

Julia Raczko to producentka telewizyjna, która porzuciła swoje “polskie” życie i wyjechała w podróż dookoła świata. Kto, by przypuszczał, że nigdy z niej nie powróci, bo… się zakocha! Julia poznała uroczego Australijczyka – Sama, z którym związała się na stałe i zamieszkała w australijskim Brisbane. Czyż nie brzmi to jak historia z pięknego hollywoodzkiego romansu? 😉 Julia wraz z ukochanym podróżuje po australijskiej ziemi, odkrywając jej najcudowniejsze zakątki.

Książka Julii Raczko nie jest przewodnikiem po Australii w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Jest to przede wszystkim opowieść o odnajdywaniu siebie w nowej, emigracyjnej rzeczywistości. Autorka nie boi się trudnych tematów – nie kryje przed czytelnikiem swoich rozterek, np. tych związanych ze znalezieniem zatrudnienia. Julia Raczko szczerze i bez ogródek opowiada o “formalnej” i “nieformalnej” stronie życia na Antypodach, przedstawiając zagadnienia z różnych, bardzo ciekawych perspektyw.

julia-i-sam-where-is-juli

Sercem książki jest przede wszystkim część poświęcona podróżowaniu po różnych zakątkach Australii. Od uroczego Brisbane, przez tętniące życiem Sydney i Melbourne, przez zachodnią część kraju i Carins – dzięki opowieści autorki możemy znaleźć się w tych niesamowitych miejscach i niemal namacalnie poznać ich piękno. Julia Raczko, dzięki lekkiemu oraz obrazowemu językowi, fantazyjnie i humorystycznie przedstawia życie na tym dalekim kontynencie zarówno z perspektywy podróżnika, jak i emigrantki i mieszkanki tej części świata.

Autorka genialnie łączy ciekawostki historyczne z charakterystyką najciekawszych miejsc, muzeów czy nawet restauracji. W każdej części Austarlii Julia Raczko ma swoją ulubioną knapkę, gdzie z pewnością możemy spróbować pysznego piwa czy kawy! Wycieczki przez dżunglę, poznawanie egzotycznych gatunków zwierząt i roślin to coś, co zachwyci każdego miłośnika przygód (i nie tylko)!

Uzupełniona o tryskające energią i uśmiechem fotografie, książka Julii Raczko staje się jedną z naszych ulubionych książek tego roku. Czekamy na kolejne przemyślenia i przygody z dalekich Antypodów! 😉

Książkę “Julia jest w Australii” możesz kupić TUTAJ

Polecamy: www.pascal.pl

1422024502-6245

Tagged with:     , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 11 = 18

Newsletter

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook