fbpx

Nowości od Edipresse Książki na styczeń i luty 2018

Mamy przyjemność przedstawić Wam nowości od Edipresse Książki, które ukażą się na rynku w styczniu i w lutym. Wśród zaplanowanych publikacji znajdują się propozycje z literatury obyczajowej (wyłącznie polscy autorzy), literatury erotycznej, poradniki i książki kulinarne oraz kryminał/thriller.

Wśród premier jest książka Nataszy Sochy, która porusza wciąż elektryzujący społeczeństwo, temat związku dojrzałej kobiety z młodym mężczyzną – „Troje na huśtawce”. Ponadto po siedmioletniej przerwie powraca Agnieszka Szygenda z książką „Odnaleziony po latach”. Bohater jej powieści traci pracę, syna i zdrowie, ale odnajduje siebie i tajemnicę z czasów II wojny światowej. Ważny wątek historyczny opowiedziany z pewnością w niekonwencjonalny sposób.

W lutym ukażą się również: wielopokoleniowa powieść Anny Sakowicz „Na dnie duszy” oraz „Do jutra w Amsterdamie” Agnieszki Zakrzewskiej, czyli po części autobiograficzne, zbeletryzowane zapiski życia w Holandii. Kontynuacja ciepło przyjętej przez czytelników serii Willa pod Kasztanem, „Światło o poranku” autorstwa Krystyny Mirek. A także przewrotna historia Kasi Bulicz-Kasprzak „Sprzeczne sygnały”.

W styczniu ukażą się 2 publikacje Beaty Pawlikowskiej: finałowa część Kursu Pozytywnego Myślenia oraz nietuzinkowa książka na temat Śniadań Świata, zilustrowana zdjęciami zrobionymi przez podróżniczkę. Ponadto zapis rozmowy prof. Leszka Mellibrudy i dziennikarki Dagny Kurdwanowski na temat lęku, jego rodzajów, radzenia sobie z nim i przekuwaniu go w ciekawość. To wszystko w książce „A może nie ma się czego bać?”. Ostatnia propozycja z tego miesiąca to rozmyślania o szczęściu z psychologią w tle, czyli „Szczęście dla każdego” autorstwa Iwony Majewskiej-Opiełki, prekursorki ruchu rozwoju potencjału człowieka w Polsce.

Natomiast w lutym Patrycja Załug, trenerka kobiecej pewności siebie, zaprasza Panie na 4-tygodniowy kurs zdrowej asertywności w książce „Najpierw zadbaj o siebie”.

Więcej o nowościach:

​”Troje na huśtawce” Natasza Socha / premiera 31.01 EMPiK

Koralia ma czterdzieści dwa lata i czterdzieści dwa powody, by zmienić swoje życie. Oraz jeden dodatkowy, który wywraca jej świat do góry nogami. Tytus jest osiemnaście lat młodszy. Kiedy ona zdawała maturę, on właśnie się rodził. I jeszcze jedno – jest synem jej najlepszej przyjaciółki. Co w życiu jest ważniejsze? Przyjaźń czy miłość? Czy naprawdę trzeba wybierać? „Troje na huśtawce” to współczesny romans obyczajowy, spisany w formie pamiętnika, opowiedziany z dystansem, ironią i dużą dawką emocji.

Jeśli przyjmiemy, że życie jest windą, która zatrzymuje się na każdym piętrze, a potem jedzie dalej, to wszystko można sobie bardzo prosto wytłumaczyć. Piętro z napisem małżeństwo zostało przeze mnie opuszczone, a ja znowu przesuwam się w górę. Obecnie wysiadłam na poziomie „romans z młodszym”.

„Odnaleziony po latach” Agnieszka Szygenda / premiera 31.01

​Kto z nas czasami nie ma ochoty rzucić wszystkiego i zmienić swojego życia? Główny bohater powieści, samotnie wychowujący nastoletniego syna, w ciągu jednego miesiąca traci pracę, syna i zdrowie. Ale kiedy wszystko się wali, może to oznaczać, że świat chce nam pomóc zbudować siebie inaczej, od nowa. Niektórym zdarzeniom trzeba po prostu pozwolić się zadziać.

Czterdziestokilkuletni mężczyzna wyprowadza się na drugi koniec Polski, żeby przed sobą uciec, a w konsekwencji siebie znajduje. W nowym domu odkrywa ukryty pod podłogą właz do piwniczki, która skrywa tajemnicę z czasów II wojny światowej…

​”Na dnie duszy” Anna Sakowicz / premiera 15.02

Rozalia, Donata i Inga. Trzy pokolenia kobiet żyjących w różnych czasach. Mają swoje rodziny, domy, codzienność. Każda z nich ma też swoje emocje, pragnienia, radości… Kiedy ich marzenia zderzają się z rzeczywistością, myślą, że tak musi być, że takie jest życie, że jest to, co jest.

Jednak z biegiem lat zauważają, że jest o wiele więcej. To, co naprawdę ważne, jest głęboko ukryte na dnie każdej duszy… Często zostaje tam na zawsze. A czasem trzeba je znaleźć i wydobyć za wszelką cenę i ze wszystkich sił. Nieważne bowiem, ile błędów popełniliśmy, ale że wciąż chcemy je naprawiać. Pozornie zwyczajna historia, jakich wiele, a jednocześnie pełna niespodziewanych zwrotów akcji, dawnych tajemnic i zaskakujących wyborów. Ta intrygująca opowieść pochłonie cię bez reszty i zadziwi niejeden raz! Bo dla każdego ta sama przeszłość wygląda inaczej…

​”Do jutra w Amsterdamie” Agnes Zakrzewska / premiera 15.02

Bezrobotna dziennikarka Agnieszka pewnego wieczoru odbiera telefon z propozycją od swojej mieszkającej w Holandii siostry Julii. Ma ją zastąpić na parę miesięcy, pracując jako gospodyni domowa i podreperować swój nadwyrężony budżet. Agnieszka bez wahania wyrusza w podróż. Na miejscu okazuje się, że siostra zniknęła w tajemniczych okolicznościach, a rolę przewodnika po holenderskiej rzeczywistości przejmuje jej przyjaciel, czarnoskóry Prosper, emigrant z Senegalu.

Agnieszka  zaczyna pracę w rezydencjach zamożnych Holendrów. Powoli nawiązuje nowe znajomości, przyjaźnie wreszcie poznaje miłość swojego życia. Na jaw wychodzą też okoliczności zniknięcia Julii. Okazuje się, że wplatała się w międzynarodowa aferę przemytniczą i musiała uciekać…

​”Światło o poranku” Krystyna Mirek / premiera 28.02

Świąteczne iluminacje odeszły w przeszłość, nadszedł styczeń, a z nim powrót do codzienności. A u naszych ulubionych bohaterów wiele się zmieniło. Magda musi wrócić do pracy, gdzie będzie spotykać swojego dawnego ukochanego z jego nową narzeczoną, a jej szefową, Antek poszuka nowego zajęcia, a Bianka pojedzie do Warszawy, do swojego dawnego życia. Michał i Bartek znajdą się nagle po przeciwnych stronach barykady, a Dorota Mirska postanawia wreszcie zawalczyć o siebie w małżeństwie.

Czy im się uda? Czy znajdą swoje miejsce w tej przedziwnej kombinacji uczuć i emocji, jaką zafunduje im ten początek roku i wiosenne słońce, które nieśmiało przenika przez ciężkie chmury? A może szczęście znajduje się zupełnie gdzie indziej niż na dobrze znanych codziennych ścieżkach?

​”Sprzeczne sygnały” Kasia Bulicz-Kasprzak / premiera 28.02

Spokojne miasteczko, szanowana trzypokoleniowa rodzina. Wszystko wygląda jak z obrazka – do czasu aż Ludmiła znajduje ciało Andrzeja Musiała. Wie, że będzie miała kłopoty, dlatego prosi o pomoc osobę, której nie znosi najbardziej na świecie, bliźniaczkę Izę.

Próbując uniknąć problemów, siostry wpadają w coraz gorsze tarapaty. Jedyną dobrą stroną całego zamieszania jest to, że wreszcie zaczynają ze sobą normalnie rozmawiać. Historia, w której nic nie jest takie, jak się wydaje.

„Śniadania Świata” – Beata Pawlikowska / premiera 17.01

W Nowym Roku Beata Pawlikowska zaprasza Czytelników w kulinarną podróż dookoła świata. W najnowszej książce „Śniadania Świata” można znaleźć tradycyjne śniadania z ponad pięćdziesięciu krajów! Od Argentyny i Australii przez Brazylię, Egipt, Indie, Japonię, Kolumbię, Mauritius, Mongolię i Meksyk aż po Paragwaj, Peru, Sri Lankę, Tanzanię, Turcję i Zanzibar.

Dodatkowo publikacja zawiera ponad 80 autorskich przepisów na śniadania m.in. z kaszy jaglanej, kaszy gryczanej, kaszy quinoa, brązowego i czerwonego ryżu, placki śniadaniowe, zdrowe ciastka śniadaniowe, domowe muesli i owsianki.

„Jestem pozytywnym wojownikiem. Kurs pozytywnego myślenia” Beata Pawlikowska / premiera 17.01

​Beata Pawlikowska zaprasza Czytelników na ostatnią część rocznego kursu pozytywnego myślenia, w której podobnie jak przez cały 2017 rok, uczy jak na trwałe odmienić swoje życie na lepsze. W finałowej części zatytułowanej „Jestem pozytywnym wojownikiem” podpowiada jak zachować otwarty umysł, chętny przyswajać nowe umiejętności, i otwarte serce gotowe z radością poznawać świat.

Do tej pory w serii „Kurs pozytywnego myślenia” ukazało się 11 tomów. Każda z części stanowi oddzielny zestaw szkoleniowy. Pierwszy tom „Moja wewnętrzna moc” ukazał się 1 lutego 2017 r., zaś kolejne części były sukcesywnie wydawane co miesiąc.

„Szczęście dla każdego. Rozmyślania z psychologią w tle Iwona Majewska” – Opiełka / premiera 17.01

Czy szczęście musi nam sprzyjać, żeby czuć się w życiu szczęśliwi? Iwona Majewska – Opiełka, prekursorka ruchu rozwoju potencjału człowieka oraz autorka ponad 20 książek wspierających rozwój osobisty, udowadnia, że szczęście to przede wszystkim wynik naszej wewnętrznej pracy. Zamiast czekać na SZCZĘŚCIE trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Psycholożka z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, krok po kroku pokazuje, że owe szczęście to codzienny stan umysłu.

Uczy umiejętności koncentrowania się na jaśniejszej stronie życia i podpowiada, jak ją odnaleźć w z pozoru błahych działaniach. Ponieważ ostatecznie to i tak my sami decydujemy jak nazwać i zinterpretować to, co nam się przydarza.

„A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość” Prof. Leszek Mellibruda, Dagny Kurdwanowska / premiera  31.01

​Coraz częściej słyszę wokół o lękach, o przytłoczeniu rzeczywistością, o zagubieniu – „Nie ogarniam” stało się słowem-wytrychem, które opisuje wszystkie sytuacje i doświadczenia, z którymi nie dajemy sobie rady. Jednocześnie wciąż snujemy plany, marzenia, chcemy realizować projekty. Czy wymówkami racjonalizujemy i usprawiedliwiamy nasze lęki? W obawie przed zmianą i wysiłkiem z nią związanym, umacniamy bariery i barykady w naszych głowach? Czego właściwie się boimy? I czy naprawdę jest się czego bać?

Ta książka będzie próbą odpowiedz na te pytania. Przyjrzymy się bliżej rozmaitym przyczynom naszych lęków, sprawdzić jak na nas wpływają, czy słusznie wzbudzają nasz lęk i w jaki sposób radzić sobie z nimi tak, by czerpać z nich informację i siłę, ale nie dać im zdominować naszego życia. To książka o tym, jak przestać bać się życia.

„Najpierw zadbaj o siebie” Patrycja Załug / premiera 15.02

W książce znajdziesz unikalny, 4-tygodniowy trening, który pomoże Ci skutecznie zadbać o siebie. 28 dni treningu to 28 małych kroków, które poprowadzą Cię ku trwałej zmianie nawyków i nauczą Cię bycia swoim priorytetem numer 1. Z korzyścią dla Ciebie i innych! Odkryj 28 praktyk rozwojowych, dzięki którym świadomie i odważnie będziesz wybierała siebie i swoje szczęście, m.in.:

  • Trening uważności,
  • Detoks od obowiązków,
  • Trening poczucia własnej wartości.

Dzięki 4-tygodniowemu treningowi, który dla Ciebie przygotowałam nauczysz się zdrowej miłości do siebie, przestaniesz się poświęcać i zaczniesz żyć naprawdę. Dowiesz się, jak nareszcie zdjąć swoje priorytety, potrzeby i marzenia z półki z napisem „potem” i zacząć świadomie o nie dbać.

„Tamta dziewczyna” Erica Spindler / premiera 28.02

Okrutna zbrodnia i jeden świadek – piętnastoletnia dziewczyna z biednej dzielnicy. Jest notoryczną kłamczuchą, wiecznie na bakier z prawem. Nic zatem dziwnego, że nikt nie chce jej uwierzyć.

Miranda Rader, funkcjonariuszka policji w Harmony w stanie Luizjana, cieszy się opinią prawej, uczciwej i opanowanej. Ale nie zawsze tak było. Miranda pochodzi z niewielkiego, prowincjonalnego miasteczka Jasper, w dodatku z jego gorszej, biedniejszej części. Szacunek kolegów i koleżanek oraz lokalnej społeczności, zdobyła swoją ciężką pracą. Kiedy Miranda i jej partner zostają wezwani na miejsce przestępstwa, ofiarą okazuje się znany i lubiany wykładowca miejscowej uczelni. Zaskakuje ich rzadko spotykana brutalność zbrodni. Gdy Mirandzie wydaje się już, że tego dnia nie może się wydarzyć nic gorszego, przypadkiem trafia na coś, co mrozi jej krew w żyłach – wyblakły wycinek z gazety z artykułem o nocy sprzed piętnastu lat, tamtej nocy, którą usilnie stara się wyprzeć z pamięci, tak jak swoją przeszłość. Dotąd jakoś sobie radziła, nie wracała do tamtych czasów, jeśli nie liczyć koszmarów, w których znów przeżywała to samo – znów jej nie wierzono i wątpiono w jej słowa.

Potem ginie kolejny człowiek, tym razem emerytowany policjant, w dodatku nie byle jaki, tylko ten, któremu tamtej feralnej nocy składała zeznanie. Dwa morderstwa, dwie ofiary, dwie zbrodnie z pozoru niemające nic wspólnego. Łączy je jedynie osoba Mirandy. Pojawiają się kolejne dowody, Miranda trafia pod lupę, koledzy kwestionują jej uczciwość i prawość, podważają motywy. Zostaje sama, zupełnie jak przed laty. Uświadamia sobie, że chcąc odkryć prawdę, musi stawić czoło swojej przeszłości, zanim będzie za późno. Dla niej… i dla drugiej dziewczyny.

Erica Spindler jest autorką ponad trzydziestu powieści, między innymi Pierwszej żony, Koszmarów przeszłości, Opętania, Krwawego wina, Złodzieja tożsamości i Ślepej zemsty, z których wiele trafiło na listę bestsellerów „New York Timesa”. Mieszka pod Nowym Orleanem z mężem i dwoma synami.

​”Ciało” Audrey Carlan / premiera 17.01

Mężczyźni niszczą kobiety. Zwłaszcza tacy mężczyźni jak Chase Davis. Przystojny, inteligentny, bogaty i wpływowy. Byłam bez szans. Nie chciałam go pragnąć. Nie chciałam go potrzebować. Nie chciałam się w nim zakochać. Nie przyjąłby odmowy, pozwoliłam więc, by mnie posiadł. Całkowicie i bez reszty. Arogancki, pewny siebie, władczy, wymagający… namiętny.

Kiedy wkroczył w moje życie, dopiero dochodziłam do siebie po tym, jak wyrwałam się z rąk swoich byłych mężczyzn. Przyjaciółki radziły mi, żebym zaryzykowała. Żebym pozwoliła komuś wejść w moje życie. Pozwoliłam właśnie jemu, a on otoczył mnie takim blaskiem, że poraziła mnie prawda… Mężczyźni nie niszczą kobiet. Oni je pochłaniają pod każdym względem.

„Moje miejsce na ziemi” J. Daniels / premiera 31.01. Pierwsza część serii „Alabama Summer”

Gdy Mia Corelli wraca na lato do Alabamy, żeby spędzić je z Tessą, najlepszą przyjaciółką z dzieciństwa, jedyną rzeczą, jakiej się obawia, jest spotkanie z bratem przyjaciółki, Benjaminem Kelly, największym dupkiem we wszechświecie. Mia nienawidzi go z całego serca i nie chce go już więcej oglądać. Przed wyjazdem postanawia oddać dziewictwo pierwszemu lepszemu mężczyźnie i przez przypadek, zupełnie nieświadomie, oddaje je właśnie Benjaminowi. Ben nie może zapomnieć o dziewczynie, z którą spędził noc, i jest przekonany, że już nigdy jej nie spotka – aż do następnego popołudnia, gdy widzi ją na leżaku, opalającą się z jego siostrą.

Mia chce go nienawidzić, chociaż nie potrafi o nim zapomnieć. Ben chce udowodnić, że nie jest już tym samym okrutnym chłopakiem sprzed kilku lat. Co się stanie, gdy osoba, o której istnieniu chce się zapomnieć, staje się osobą, bez której nie można żyć?

​”Bez pożegnania” Mia Sheridan / premiera 28.02

Annalia Del Valle kochała Prestona Sawyera praktycznie od zawsze. Córka ubogiej imigrantki najmującej się do pracy na farmie, wychowała się w Dolinie Kalifornijskiej jako wyrzutek, mając za dom maleńki budynek gospodarczy, dawną szopę. Ale jej serce odnalazło wolność na bezkresnych polach Farmy Sawyerów i w towarzystwie chłopców, którzy stali się jej jedynymi przyjaciółmi.

Preston wzdychał do Annalii, odkąd był nastolatkiem. Ale przed uczynieniem pierwszego kroku powstrzymywało go poczucie honoru. Aż do pewnego skwarnego, letniego wieczoru, kiedy nie jest się w stanie dłużej powstrzymywać. Tego wieczoru łączą się ich światy – i ciała. Inicjuje to ciąg wydarzeń, który już na zawsze zmieni ich życie. Annalia wróciła właśnie do miasteczka po tym, jak zniknęła bez śladu na sześć długich miesięcy. Jest pełna determinacji, aby odzyskać swoje serce, swoje życie i dziecko – syna, który przyszedł na świat jako owoc namiętności, miłości i nagromadzonego latami pragnienia.

Preston poradził sobie z żałobą, pustoszącą zbiory suszą i targającym duszę cierpieniem, ale nie ma pewności, czy raz jeszcze poradzi sobie z Annalią. I możliwe, że wcale nie ma ochoty próbować. Czy duma i gorycz powstrzymają go przed sięgnięciem po to, czego pragnie przecież od zawsze? Jak naprawić to, co zostało nieodwracalnie zniszczone? Jak wybaczyć niewybaczalne? Jak zrozumieć, że prawdziwy honor wywodzi się nie ze słów i okoliczności, ale z głębi serca, gdzie kryje się prawda? I jak poradzić sobie z dawnymi ranami i odkryć, że zdarza się taka miłość, która jest równie stała i niezmienna jak sama ziemia?

​”Zmysłowa dziewczyna z miasta” MeredithWild, Chelle Bliss / premiera 28.02

Madison Atwood chce odetchnąć po rozwodzie z hollywoodzką gwiazdą. Paparazzi depczą jej po piętach, a życie prywatne zdobi okładki wszystkich tabloidów, ucieka więc do eleganckiego ośrodka wypoczynkowego w Północnej Kalifornii. Avalon Springs to ustronne miejsce w górach, a ona postanawia na nowo odnaleźć tam siebie.

Luke Dawson żyje skromnie, woli swoje odosobnienie niż kontakty z ludźmi. Gdy spotyka piękna kobietę, która kąpie się w gorących źródłach na jego ziemi, zaczyna ją obserwować. Czuje się zaintrygowany, choć to przecież dziewczyna z wielkiego miasta – urocze stworzenie tylko zakłóca spokój, którego od wielu lat szukał. Gdy Madison odkrywa jego chatę na uboczu, Luke nie potrafi jej wyrzucić. Nie składają sobie żadnych obietnic. Ona pragnie znów czuć się pożądana, a on tęskni za dotykiem kobiety. Matka Natura ma jednak inne plany – zmusza ich, by spędzili razem więcej niż jedną namiętną noc. Czy Luke zdoła rozstać się z kobietą, dzięki której po raz pierwszy od lat coś poczuł? Czy Madison będzie mogła zostawić mężczyznę, który przywrócił ją do życia?

Tagged with:     , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook