fbpx

Talk kosmetyczny idealny na lato

Dlaczego w letnie, upalne dni warto stosować talk kosmetyczny? Dlaczego ten kosmetyk nie jest zarezerwowany tylko dla niemowląt? Powodów jest kilka.

Talk kosmetyczny to idealny kosmetyk do codziennej higieny ciała. Polecany jest dla osób w każdym wieku. Warto go stosować szczególnie latem, gdy jest gorąco. Skutecznie zapobiega otarciom i podrażnieniom skóry. Działa osuszająco. Talk wchłania nadmiar wilgoci, dzięki czemu naskórek jest suchy i gładki, a tym samym daje uczucie świeżości i komfortu. Dlatego szczególnie warto go stosować w miejscach narażonych na odparzenia i otarcia (jak: fałdy skórne, pachwiny, pod pachami, pod biustem). Świetnie nadaje się także  do pielęgnacji stóp – po zastosowaniu talku skóra stóp jest sucha, a pantofle nie obcierają naskórka. To również idealny produkt dla osób aktywnych, uprawiających różne dziedziny sportu.

Ten z oferty Firmy Rodzinnej Makarczykowie (marka Skarb Matki) dodatkowo zawiera alantoinę i D-pantenol, a więc wspiera także regenerację naskórka. Jest delikatny i miękki, ma przyjemny zapach. To kosmetyk naturalny zawierający talk i skrobię ziemniaczaną. Nie ma w nim barwników ani konserwantów. Mogą go stosować osoby ze skłonnością do alergii, skórą wrażliwą i atopową.

Został przebadany klinicznie i dermatologicznie.

Pojemność: 140 g

Cena: ok. 8 zł

Skarb Matki to seria kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji noworodków, niemowląt i dzieci. Produkowana jest od ponad 60 lat przez polską firmę rodzinną Makarczykowie. Oferuje ponad 25 różnych preparatów. Wprowadzając nowe receptury, firma zawsze przestrzega koncepcji kosmetyku bezpiecznego, prostego, a zarazem skutecznego. Wszystkie receptury są badane klinicznie i dermatologicznie. Kosmetyki mają akceptację i pozytywne oceny Instytutu Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Są dostępne w aptekach, sklepach dziecięcych, internetowych oraz na www.skarbmatki.pl

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 30 = 31

Newsletter

Wczytywanie

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook