fbpx

Wrześniowe nowości od Edipresse Książki

Nie wiesz, na jaką wrześniową lekturę się zdecydować? Poznaj pierwsze jesienne nowości od wydawnictwa Edipresse Książki.

Dostępny 8 z 12 tomów z ćwiczeniami Kursu Pozytywnego Myślenia – Działaj i ćwicz efektywnie z Beatą Pawlikowską

To już ósma część „Kursu pozytywnego myślenia” Beaty Pawlikowskiej. Tym razem autorka pochyla się nad zagadnieniem efektywnego działania. Ile czasu spędzamy na rozpamiętywaniu nieważnych rzeczy lub wręcz traceniu go na bezproduktywnych czynnościach? Efektywne działanie nie jest proste, ale dzięki niemu proste staje się nasze życie – przekonuje Beata Pawlikowska (Edipresse Książki, 13 września).

Czas, a raczej jego brak, jest obecnie bolączką wielu osób. Ciągle mamy go za mało – za mało na odpoczynek, rozmowy z rodziną i przyjaciółmi, szczególnie za mało na rozwój i doskonalenie siebie. Dlatego właśnie w najnowszej części „Kursu pozytywnego myślenia” Beata Pawlikowska podpowiada jak codzienne przyzwyczajenia zamienić na efektywne nawyki.   

Kurs_Dzialam efektywnie 3D small

Pawlikowska podkreśla, o ile ważniejsze od myślenia o samym problemie jest konstruktywne myślenie nad jego rozwiązaniem – rozdział „Koncentruję się na tym, co mogę”. Kluczowa w zmianie jest świadoma decyzja, następnie przemyślenie wszystkich możliwości działania w danych okolicznościach, na końcu wybranie takiej ścieżki, do której ma się największe przekonanie i … działanie. Rozdział „Szukam skutecznych rozwiązań” uzupełnia poprzednie treści i podpowiada, by szukać prawdziwych źródeł problemów, ponieważ to pomoże w odnalezieniu rozwiązania. „Życie JEST” to rozdział, w którym autorka przypomina prostą prawdę:

Bo życie jest takie, jakie jest. A nie takie, jakie chcę. To ma wielki sens.

W dalszym rozdziale „Uczę się na moich błędach” Beata Pawlikowska docenia także znaczenie własnego doświadczenia – to coś, co człowiek najlepiej zapamiętuje. Według autorki wszystkie wpadki, porażki, przegrane i pomyłki stanowią ważną lekcję na przyszłość i w tym tkwi ich sens. Jeśli tej lekcji nie wyłapiemy wówczas pozostaną tylko negatywne, przykre wspomnienia, które od czasu do czasu będą powracały, by przypomnieć o porażce. Skupienie się na działaniu tu i teraz, dobra organizacja siebie i swojego otoczenia, porządek w głowie i porządek w życiu, wykonywanie jednej rzeczy na raz i planowanie – to wszystko składa się na efektywne działanie.

Dla Beaty Pawlikowskiej i dotychczasowych uczestników kursu, 2017 rok stoi pod znakiem pozytywnego myślenia. Tego podejścia można się nauczyć, słynna blondynka ma na to swój sposób i dzieli się nim w kolejnych częściach serii „Kurs pozytywnego myślenia”. Jej metoda opiera się na własnym doświadczeniu i wypróbowanych „na własnej skórze” radach. Cały kurs liczy dwanaście tomów, wydawanych co miesiąc. Autorka nie wyznacza sztywnej kolejności, do kursu można przystąpić w dowolnym momencie, tym bardziej, że na początku każdej części Pawlikowska przypomina trzy podstawowe zasady:

  1. Czytaj jeden tekst dziennie i zapisz swoje wnioski.

  2. Rób to codziennie bez wyjątku, niezależnie od tego co podpowiada twoja chęć lub niechęć.

  3. Podejmij zobowiązanie, że robisz to przez miesiąc codziennie rano, a dopiero po miesiącu zastanów się czy chcesz kontynuować, czy przerywasz.

Idea Beaty Pawlikowskiej opiera się na pracy nad własną podświadomością – tak samo, jak można przyzwyczaić się do negatywnego myślenia, tak samo można to odwrócić i nauczyć podświadomość nowych, pozytywnych przekonań. Droga ta nie jest prosta, w osiągnięciu celu przeszkadzają przyzwyczajenia i lęki, z którymi na szczęście da się walczyć systematycznym i cierpliwym powtarzaniem ćwiczeń proponowanych przez autorkę.

Zmiana sposobu myślenia to najbardziej niesamowite i skuteczne narzędzie do naprawienia swojego życia. Wszystko wtedy się zmienia na lepsze.

Do tej pory w serii „Kurs pozytywnego myślenia” ukazało się sześć tomów: „Moja wewnętrzna moc”, „Wierzę w szczęście”, „Świat mi mówi: Kocham cię!”, „Moje Wewnętrzne Ja”, „Wszystko będzie najlepiej” i „Sięgam po odwagę”, „Wszystko mogę zacząć od nowa”, „Działam efektywnie”. W przygotowaniu są kolejne części: „Żyję tu i teraz”, „Jestem dyrektorem mojego życia”, „Idę moją własną drogą” i „Jestem pozytywnym wojownikiem”. Każda z części może stanowić prywatny zestaw szkoleniowy i jest niezależną integralną częścią całej serii.  Pierwszy tom „Moja wewnętrzna moc” ukazał się 1 lutego nakładem Edipresse Książki.

Beata Pawlikowska pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Łowca prawdy, przygód i fotografii. Podróżuje do najbardziej egzotycznych miejsc na całym świecie. Autorka reportaży, felietonów oraz kilkudziesięciu książek podróżniczych i poradników, które ilustruje własnymi zdjęciami i rysunkami. Od lat doradza swoim fanom, jak aktywnie i zdrowo żyć, być odważnym i myśleć pozytywnie.

Dane wydawnicze:

Autor: Beata Pawlikowska, tytuł: „Kurs pozytywnego myślenia. Działam efektywnie”, Edipresse Książki, ISBN 9788381170567, cena: 31,90 zł, oprawa: zintegrowana, format: 125 mm x 185 mm, liczba stron: 232, data premiery: 13 września 2017 r.

Z miłości do lokalności – 70 nowoczesnych dań z tradycyjnych, polskich produktów

Tomasz Jakubiak to znany i lubiany gospodarz programu telewizyjnego pod tytułem „Jakubiak – z miłości do lokalności”. Popularny kucharz i dziennikarz kulinarny dał się poznać jako miłośnik rodzimych produktów i promotor polskiej kuchni, który wspiera lokalnych producentów żywności. Swoją osobowością przykuwa szerokie grono odbiorców, dla których specjalnie teraz przygotował książkę pod tytułem „Z miłości do lokalności”(Edipresse Książki, 13 września).

Książka „Z miłości do lokalności” to kontynuacja i rozwinięcie proponowanej przez Tomasza Jakubiaka filozofii kulinarnej, prezentowanej w jego autorskim programie telewizyjnym. Autor nie po raz pierwszy zabiera swoich odbiorców w zachwycającą, kulinarną podróż po rodzimych regionach, smakach i produktach, pokazując przy tym to, co jest jego zdaniem najpiękniejsze i najatrakcyjniejsze. Tworzy swoistą kulinarną mapę Polski i podpowiada co zjeść w danym regionie, by w pełni poznać urok odwiedzanego miejsca.

Z milosci do lokalnosci 3D small

Książka stanowi przewodnik po sprawdzonych i stosowanych przez autora produktach. Czytelnicy znajdą w niej 70 przepisów na nowoczesne dania z tradycyjnych polskich składników.

Pierwszy rozdział opisuje danie, z którego słynie polski stół, czyli zupy. Jest tu przepis na rosół dworski, bulion z kaczki, kapuśniak, kwaśnicę czy zupę szczawiową. W przepisach nie zabraknie suszonych grzybów, wędzonego boczku, sera białego, kiszonej kapusty i kaszy jaglanej w zupełnie zaskakujących, nowoczesnych połączeniach z imbirem czy trawą cytrynową. W dalszej części dania główne mięsne czytelnicy znajdą przepisy m.in. na udo z gęsi, zrazy, gołąbki czy gulasz wieprzowy. Wśród składników znajdzie się smalec, słonina, grzyby, ogórki kiszone i tradycyjne przyprawy, takie jak rozmaryn czy lubczyk i te nowoczesne: sos sojowy, ostrygowy, ser pleśniowy, sok z limonki czy papryczka chili.

Gulasz wieprzowy w sosie śmietanowym z suszonymi pomidorami i kiszonym ogórkiem

1 kg schabu karkowego

3 cebule

2 ząbki czosnku

6 pieczarek (leśne grzyby będą jeszcze lepsze)

2 kieliszki nalewki domowej (np. jarzębinowej)

3 łyżki musztardy francuskiej gruboziarnistej

5 suszonych pomidorów

Pół szklanki śmietany 30%

3 ogórki kiszone

3-4 łyżki masła do smażenia

Mięso pokrój w grubą kostkę, a cebulę i czosnek w piórka. W garnku rozgrzej masło i obsmaż na złoto mięso, po czym dorzuć cebulę i czosnek. Smaż około 2 minut, cały czas mieszając. Dorzuć pokrojone na ćwiartki grzyby. Po kolejnej minucie dolej nalewki i podpal. Dopraw pieprzem i dorzuć pokrojone pomidory, ogórka kiszonego i zalej śmietaną. Na końcu dodaj musztardę. Jeśli gulasz będzie gęsty, a mięso wciąż lekko twarde, to dolej wody.

Jakubiak przygotował też przepisy na dania wegetariańskie, takie jak np. ziołowe pulpety z kaszy jaglanej, minipierożki z serem podlaskim czy tradycyjne bite ziemniaki z zsiadłym mlekiem; dania z ryb z karpiem, śledziem czy dorszem w roli głównej oraz kanapki, przekąski i sałatki.

W książce znalazło się to co naturalne, prawdziwe i dobrze Polakom znane. Są porady, podpowiedzi i przykłady krajowych producentów. Tomasz Jakubiak stara się przekazać to, co go zaskoczyło i jednocześnie zachwyciło w Polsce.

Zrozumieć lokalność to dostrzec korzenie, dostrzec początek drogi, jaki przeszedł produkt, zanim pojawił się na naszym talerzu. To pozwala spojrzeć na ów produkt zupełnie inaczej, zobaczyć go w nowym, dotąd nieznanym świetle. To natomiast spowoduje, że potem już na każdych zakupach zaczniecie czytać etykiety. Zaczniecie odwiedzać okoliczne bazarki, pytać, dowiadywać się. Daleki jestem od namawiania was do kupowania ekożywności, nie o to mi chodzi. Produkt, który nie ma naklejki „bio” czy też „eko”, a kupujecie go niemalże prosto od rolnika, jest tak samo wartościowy.

Produkty, do których stosowania zachęca kucharz, nie są ani trudno dostępne, ani oryginalne, ani wyszukane. Charakteryzują się najwyższą jakością, są naturalne i prawdziwe, co przekłada się przede wszystkim na ich smak. Nie tylko jednak smak jest tym, co zachęca kucharza do korzystania z rodzimych produktów. Za każdym z nich stoi człowiek, często rodzinna firma. Każda z nich ma swoją niepowtarzalną historię i doświadczenia.

Kucharz proponuje produkty zdrowe, smaczne i sprawdzone, których niekiedy wyższa cena wynika z jakości. Kucharz podkreśla, że płacąc za produkt, który jemy, tak naprawdę płacimy za własne zdrowie. Zwraca uwagę na fakt, że mały przedsiębiorca to firma z wieloletnią tradycją i wypracowaną, świetnie znaną wśród klientów, marką. Znalezienie takich produktów nie jest łatwe, zwłaszcza, że często rywalizują one z ostrą konkurencją. Jakubiak namawia do lokalnego patriotyzmu i uważniejszego rozejrzenia się wokół, poszukania tego co dobre w naszym najbliższym otoczeniu, czytania etykiet i odwiedzin pobliskiego bazarku.

O autorze:

Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny, felietonista i gospodarz popularnego programu „Jakubiak – z miłości do lokalności”, „ Jakubiak lokalnie”, „ Jakubiak w sezonie” w telewizji kuchnia+, który bije rekordy oglądalności. Jako ekspert kulinarny gościł w „Dzień Dobry TVN” „Pytaniu na śniadanie” i prowadził audycje radiowe w Antyradio i Programie 4 Polskiego Radia. Gotowaniem fascynuje się od najmłodszych lat. To jego żywioł, miłość i pasja. O jedzeniu potrafi opowiadać godzinami, okraszając historie właściwym sobie poczuciem humoru. Jest jednym z niewielu kucharzy w Polsce, którzy promują polską kuchnię i polskich producentów. Ceniony szef kuchni, trener i juror konkursów kulinarnych.

Dane wydawnicze:

Autor: Tomasz Jakubiak, tytuł: „Z miłości do lokalności”, Edipresse Książki, ISBN: 9788379457878, cena: 49,90 zł, oprawa: zintegrowana, format: 165 mm x 240 mm, liczba stron:  224, data premiery: 13 września 2017 r.

Geografia dla najmłodszych. Przygoda i piękne ilustracje, czyli przepis na lekcję geografii dla milusińskich

Podróże kształcą, szczególnie jeśli ich uczestnikami są dzieci,  a celem historyczne miejsca i legendarni bohaterowie. Aby je odwiedzić nie trzeba jechać na drugi koniec świata, wystarczy przejechać palcem po mapie i wybrać kilka polskich miast, np. Gdańsk, gdzie mieszka Neptun lub Kraków, gdzie ogniem zionie smok. Tych bohaterów poznają czytelnicy książki  „Jadwiga Przygoda i Franciszek Wszędobylski odkrywają Polskę” autorstwa Ewy Martynkien (Edipresse Książki, 13 września).

Główni bohaterowie książki to członkowie redakcji poczytnego czasopisma dla dzieci „Bazgrołki z podróży”, którego redakcja mieści się w Otwocku pod Warszawą: Pola, sześcioletnia i bardzo przedsiębiorcza redaktor naczelna, jej ciocia Jadwiga Przygoda oraz słynny podróżnik Franciszek Wszędobylski, któremu zawsze towarzyszy pies rasy mieszanej – Nicpoń. Wspólnie przemierzają Polskę w poszukiwaniu przygód i nowych historii do kolejnych numerów pisma. W pierwszym rozdziale udają się w podróż do Krakowa, gdzie według ostatnich doniesień znowu grasuje smok. W drugim rozdziale jadą do Warszawy, by zbadać sprawę złodzieja Bazyliszka, w Gdańsku odkryją tajemnicę śpiewającego Neptuna, w Poznaniu pomogą udaremnić kradzież, zaś we Wrocławiu poznają tajemnicę Kluskowej Bramy. 

Jadwiga Przygoda 3D small

– Redaktor naczelna pisma „Bazgrołki z Podroży” – wyrecytowała jednym tchem.

– Część́, Pola, tu mówi Filip. Jestem fanem twoich „Bazgrołków”. Chciałem ci tylko powiedzieć́, że w Gdańsku dzieją̨ się̨ od rana dziwne rzeczy, Neptun, wiesz, ten z fontanny, śpiewa.
– Neptun śpiewa? – Pola nie bardzo rozumiała.
– No wiesz, on nie powinien śpiewać́. Jest zabytkową rzeźbą z siedemnastego wieku.
– To co innego! Dzięki, Filipie! – Pola zerwała się̨ na równe nogi. Biegnąc po schodach na poddasze, gdzie mieściła się̨ redakcja, myślała już̇ o nagłówku do artykułu o śpiewającym Neptunie. – Słyszeliście? – Pola wbiegła do redakcji.
Na jej widok Nicpoń́ leżący pod nogami Franciszka Wszędobylskiego zamerdał ogonem.
– Co takiego się̨ stało? – Franciszek podniósł głowę̨ znad laptopa. Jak zwykle był bardzo opanowany.
– Dostałam informację, że Neptun w Gdańsku śpiewa!
– Odlana w brązie rzeźba nie może śpiewać́ – studził zapał Poli słynny podróżnik.
– To niesamowite! – Dziennikarski instynkt Jadwigi Przygody węszył sensację.
– „Bazgrołki z Podroży” nie mogą tego przegapić!

Książka Ewy Martynkien to nie tylko świetna lekcja geografii, ale też historii. Dzięki opowieściom Franciszka Wszędobylskiego czytelnicy mają okazję poznać słynne polskie legendy i co nie co z historii polskich miast. To idealna porcja wiedzy dla najmłodszych czytelników i świetny punkt wyjścia do wspólnej, rodzinnej wyprawy. Szczególnie dzięki sekcji „Bazgrołki z podróży polecają”, gdzie znajdują się rysunki i podpisy miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając dane miasto. 

Na końcu każdego rozdziału znajdują się też propozycje ćwiczeń rysunkowych, nawiązujących do przygody opisanej w danej części. To świetna okazja do poćwiczenia pamięci i wyobraźni np.  w drodze powrotnej do domu. Mały czytelnik może zaprojektować swój znaczek pocztowy z Krakowa, narysować portret pamięciowy włamywacza czy kawałek mapy z zaznaczonymi miejscami podróży. Są też ćwiczenia na wyobraźnię i zadania podróżnicze.

Pozycja zasługuje na uwagę nie tylko z uwagi na swój walor edukacyjny. Jest też pięknie wydana, na każdej stronie są kolorowane ilustracje autorstwa Kasi Kołodziej, które stanowią bardzo ważny element opowiadanej historii. Obok rysunków są zdjęcia prawdziwych miejsc, co pomoże czytelnikom odnaleźć je podczas prawdziwej podróży. 

O autorce:

Ewa Martynkien – autorka seriali dla dzieci, emitowanych w kanałach MiniMini+ czy TeleTOON+ oraz kreatorka uwielbianych i rozpoznawanych przez młodsze dzieci i rodziców postaci Detektywa Łodygi, Kozy Meme, Kota Śpiocha, czy Myszki w Paski. Autorka scenariusza do serialu komediowego „Radiowęzeł 13 i pół”, przeznaczonego dla dzieci w wieku 7-12 lat. Wspiera projekty edukacyjne dla dzieci jako script doctor. www.ewamartynkien.com

Dane wydawnicze:
Autor: Ewa Martynkien, tytuł: „Jadwiga Przygoda i Franciszek Wszędobylski odkrywają Polskę”,
Edipresse Książki, ISBN: 9788379457885, cena: 29,99 zł, oprawa: twarda, format: 205 mm x 260 mm, liczba stron: 132, data premiery: 13 września 2017 r.

O Edipresse Książki:  

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, dr Krzysztof Gojdź, Magda Gessler, Anna Jurksztowicz, Michel Moran, Marcin Kydryński, Jacek Bonecki, Robert Biedroń, Mariola Bojarska-Ferenc, Stephenie Meyer, Ewa Chodakowska, Dorota Wellman i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art.&pap, w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe. (www.facebook.com/edipresseksiazki, www.instagram.com/edipresseksiazki).

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + = 13

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami?

Zapisz się do naszego newslettera.

Czeka Cię wiele niespodzianek!