fbpx

Z Tomkiem i Przyjaciółmi po świąteczne prezenty!

Przedświąteczny czas to okres, gdy zastanawiamy się, co podarować najmłodszym. Najlepsze są oczywiście takie prezenty, które nie tylko przynoszą wiele radości, ale też stwarzają okazję do wspólnej i kreatywnej zabawy. Tory i pociągi spełniają te ważne kryteria. Zestawy Tomek i Przyjaciele na pewno zrobią wrażenie na maluchach. Teraz łączą się ze sobą, zapewniając niekończące się możliwości budowania i ustawiania, a tym samym wymyślania nowych przygód. Dokąd wyruszycie w nadchodzące święta?

Dr Hashimi z King’s College London wraz z innymi badaczami przyjrzeli się temu, jaki wpływ na rozwój dzieci ma zabawa torami. Naukowcy przeanalizowali 36 badań przeprowadzonych w różnych częściach świata. Okazało się, że tory i pociągi stwarzają dzieciom możliwości do rozwijania wyobraźni i myślenia abstrakcyjnego, a także doskonalą zdolności społeczne[1]. To zabawki, które sprzyjają budowaniu relacji między pokoleniami. Świetnie bawią się nimi dzieci, rodzice i dziadkowie. Dlaczego wspólna zabawa jest tak ważna? Ponieważ dorośli wprowadzają do niej nowe pomysły, a to sprawia, że zabawki zyskują nowe oblicze. Warto to wykorzystać i podarować milusińskim zestawy, dzięki którym w te święta miło spędzicie czas, wymyślając nowe scenariusze na dobrą zabawę. Co tym razem przydarzy się lokomotywkom?

Większość dzieci, zarówno chłopców jak i dziewczynek, przechodzi fazę zainteresowania torami. Maluchy uwielbiają zabawę w naśladowanie prawdziwego życia, a zabawa lokomotywkami temu sprzyja. Dlatego właśnie to doskonałe prezenty dla małych konduktorów od 3 roku życia.

Oto zestawy, którymi Twoje dziecko się zachwyci:

Tomek i Przyjaciele Megastacja Sodor

Zabawa torami stwarza okazję do kreatywnej zabawy i wymyślania nowych scenariuszy. Z tym zestawem maluchy poczują się jak mali reżyserzy. Akcja! Start! Dokąd wyruszą lokomotywy? Czy helikopter zdąży na czas? W te święta wspólnie ścigajcie się, zmieniajcie kierunki jazdy, odwiedzajcie dobrze znane miejsca, a potem załadowujcie i rozładowujcie towary. Tory i lokomotywki sprzyjają wspólnej, wielopokoleniowej zabawie, a przy tym rozwijają umiejętności dzieci. Warto o tym pamiętać, wybierając gwiazdkowe podarunki.

Ten wielopoziomowy zestaw zaimponuje każdemu dziecku, ponieważ ma ponad 75 cm wysokości, a do tego zawiera obrotnicę, 3 dźwigi do ładowania, 4 skrzynie do załadowywania i rozładowywania towarów, a także znane dzieciom miejsca: Domkowo i Rybkowo oraz ulubionych bohaterów bajki. Znajdują się tu lokomotywki  – Tomek i Piotruś, a także helikopter Harold. Dzięki temu wspólnie z dziećmi wymyślicie w nadchodzące święta wiele ciekawych historii i dialogów.

Tomek i Przyjaciele Wyścig o Puchar Sodoru

Gotowi!? No to ruszajmy po świąteczne przygody! To zestaw, dzięki któremu poczujecie się, jakbyście brali udział w prawdziwie emocjonującym wyścigu. Dzieci będą zachwycone tym, że mogą ustawić lokomotywki na starcie, przesunąć dźwignię i posłać je do mety. Zestaw zapewnia wiele emocji, bo nigdy nie wiadomo, kto dotrze do mety jako pierwszy i zdobędzie puchar Sodoru.

Podczas zabawy tymi torami dzieci mogą ćwiczyć swoje umiejętności współpracy i negocjacji: Kto tym razem wygra puchar? Kto dostanie nagrodę pocieszenia? Dzięki niemu maluchy prowadzą rozmowy, które odzwierciedlają ich cele i pragnienia. Z drugiej strony, aby zabawa była udana, słuchają swoich kompanów. W ten sposób uczą się empatii i umiejętności czekania na swoją kolej. Zestawy Tomek i Przyjaciele to odpowiednie gwiazdkowe prezenty. Uczą i bawią jednocześnie.

Tomek i Przyjaciele Mówiący Dźwig Karolek

Dźwig Karolek, lokomotywa Tomek i Nieznośny wagon zapraszają do świątecznej zabawy! Tomek i Karolek „rozmawiają ze sobą” przy akompaniamencie wesołych dźwięków. Teraz zabawa ma aż 4,4 metra długości i jest doskonałą okazją do ćwiczenia umiejętności planowania i koncentracji. Ten imponujący zestaw stanowi nie lada wyzwanie również dla dorosłych. Czy tata połączy tory szybciej od maluchów? Zbudujcie w te święta zupełnie nowy świat i zdecydujcie, jaka przygoda spotka bohaterów. Maluchy zachwycą się tym, że mogą obracać Karolka o 360 stopni i za pomocą chwytaka ładować i rozładowywać towary, a potem wysłać je w dalekie podróże.

Dzięki zabawie torami i lokomotywkami dzieci mogą swobodnie używać swojej wyobraźni do wymyślania nowych przygód i ćwiczyć umiejętność rozwiązywania problemów. Może tory trzeba połączyć inaczej? A może ustawić pociągi w innym miejscu? Mówiący Dźwig Karolek to zestaw, który będzie doskonałym prezentem gwiazdkowym dla małych strategów i inżynierów.

Tomek i przyjaciele Most zwodzony

Ten zestaw stwarza okazję do treningu umiejętności współdziałania. Dzieci i dorośli mogą współpracować, aby pomóc Tomkowi i Szyprowi bezpiecznie przeprawić się na drugą stronę rzeki i dobić do brzegu. Zestaw zawiera lokomotywkę i łódkę do popychania, a także most, który można podnosić za pomocą dźwigni. Maluchy mogą popychać łódkę wzdłuż toru lub doczepić ją do Tomka, by razem z nią ruszył w podróż wokół wyspy Sodor. Będziecie tę przygodę powtarzać bez końca!

Warto podkreślić, że zabawa pociągami jest pełna humoru. Maluchy wymyślają zabawne historie i dialogi między bohaterami, tworzą nowe słowa i frazy, wydają zabawne odgłosy: Ciuf, ciuf! Czas wsiadać do pociągu! To sprawia również, że takimi zabawkami chętniej bawią się z nimi dorośli. Z kim maluchy będą bawić się w te święta?

Świąteczny czas

Dzieci uwielbiają zabawę torami. Jest ona szczególnie ekscytująca, kiedy mogą się nimi bawić z innymi: rodzeństwem, rodzicami, dziadkami. Święta to doskonała okazja do bycia razem. Warto to wykorzystać i obdarować maluchy zestawami, którymi będą mogły się bawić z całą rodziną. To będą piękne chwile, które pomogą zbudować silne więzi i wspólne przeżycia!

1 Dzieci bawią się na wiele sposobów i używają wielu różnych zabawek. Różnorodność interakcji ma rozmaite korzyści dla rozwoju dziecka. Pociągi to lubiana przez dzieci zabawka, którą można bawić się na wiele sposobów, ale jakie szczególne korzyści oferuje? Aby można było odpowiedzieć na to pytanie, badania naukowe nad zabawą dzieci pociągami zostały poddane przeglądowi przez badacza z doświadczeniem w dziedzinie zabawy. Trzydzieści sześć badań z całego świata analizowało zabawę dzieci pociągami i wykazało, że gdy dzieci bawią się nimi, ożywiają je i wymyślają pomysłowe historie. Kiedy dzieci bawią się pociągami, mają okazję rozwijać i ćwiczyć umiejętności, które są dla nich korzystne. Obejmuje to: kreatywność i wyobraźnię, umiejętności językowe, umiejętności społeczne, empatię i ogólne zrozumienie innych, a także niektóre umiejętności myślenia ważne w rozwiązywaniu problemów (Tor do sukcesu: Studium przypadku Tomek i Przyjaciele, Dr Salim Hashmi).

Tagged with:     , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 4 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami?

Zapisz się do naszego newslettera.

Czeka Cię wiele niespodzianek!