fbpx

Ciepło, cieplej… wiosna czas start! Pora na orzeźwiającą motywację

Wszyscy oficjalnie przywitali już wiosnę, z radością czekając na coraz cieplejsze oraz dłuższe dni. Więcej aktywności fizycznej i spotkań ze znajomymi, świeże owoce i warzywa w diecie, rozkwitająca dookoła przyroda – wiosna jest pełna życia! Jak rozbudzić się z zimowego snu i z pozytywną energią wkroczyć w nowy sezon? Podpowiada Oranżada Hellena.

 Przypomnij sobie o postanowieniach noworocznych

 Niepostrzeżenie od Nowego Roku minęły już cztery miesiące! W wirze codziennych obowiązków łatwo zapomnieć o sylwestrowych obietnicach albo odłożyć je „na święte nigdy”. Nowa dieta, więcej czasu dla siebie, kurs prawa jazdy albo oszczędzanie na wakacje? Niezależnie od tego, na czym ci zależy, nie odkładaj swoich planów do kolejnego sylwestra. Satysfakcja z realizacji postanowień jest największą nagrodą, a pozytywna wiosenna aura sprzyja podejmowaniu licznych aktywności i wcielaniu w życie najbardziej kreatywnych pomysłów.

Doceń siłę drobnych przyjemności

 Wiosna to czas uśmiechu i radości, której warto szukać w małych rzeczach. Słoneczne poranki w tygodniu, wolny weekend, okazje do spacerów i spotkań ze znajomymi, pyszna sałatka z nowalijek albo lekkie drinki z Oranżadą Hellena – drobne przyjemności poprawiają humor czynią każdy dzień piękniejszym. Warto wyrobić w sobie nawyk zwracania uwagi na otaczający nas świat i szukania w nim pozytywów. Pamiętaj, że uśmiech jest zaraźliwy, a pozytywna energia do nas wraca. Narzekanie, marudzenie, skwaszona mina na dzień dobry czy odkładanie wszystkiego na później nie rozwiążą żadnych codziennych spraw i problemów.

Planuj i realizuj!

 Nowy notatnik w kwiaty, aplikacja w telefonie, „pakt” z przyjaciółką, tablica korkowa kolorowa z kolorowymi karteczkami, a może wydarzenie dla znajomych na Facebooku? Każdy sposób jest dobry, by zmotywować się do działania, podjąć nowe wyzwania i – co najważniejsze – wytrwać w nich! Dzięki takim „przypominajkom” łatwiej wpaść w nowy rytm i pamiętać o treningach, regularnych posiłkach czy obiecanych dawno temu spotkaniach z przyjaciółmi.

Wiosna to idealny moment, by zacząć z pozytywną energią budować lub zmieniać swój świat. Zrób to, czego naprawdę chcesz, nie obawiając się przy tym porażki która jest rzeczą naturalną i każdemu może się zdarzyć! Zapisz się na kurs, zacznij jeździć do pracy rowerem, albo zaproś znajomych i urządź domówkę lub grill z pysznym jedzeniem i orzeźwiającą Oranżadą Hellena. Rozpieszczaj zmysły, dbaj o ciało i ducha, a wtedy naturalnym trybem Twoje życie zacznie zmieniać się na lepsze. Zacznij już dziś!:)

Tagged with:     , ,

About the author /


MALWINA: Nieuleczalna romantyczka z wiecznie optymistycznym podejściem do życia. Uwielbia zarażać swoim humorem wszystkich dookoła tak samo, jak gotować i pisać. Jej sposób na życie? Głowa do góry, pierś do przodu i uśmiech na twarzy!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 61 = 63

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook