fbpx

„Doładuj swój mózg. Jak zwiększyć sprawność i efektywność swojego umysłu” – zapowiedź

Jak zadbać o długowieczność i sprawność mózgu na co dzień? Czy chorobom neurodegeneracyjnym, z których wiele jest nieuleczalnych, da się zapobiec poprzez zdrową dietę i aktywność fizyczną? Dlaczego posiadanie psa i kontemplowanie sztuki to najlepsze sposoby na utrzymanie  dobrej kondycji umysłowej? Dr James Goodwin – doradca Globalnej Rady ds. Zdrowia Mózgu – ujawnia największe sekrety funkcjonowania mózgu oraz prezentuje innowacyjne metody jego stymulacji. Książka „Doładuj swój mózg. Jak zwiększyć sprawność i efektywność swojego umysłu” w księgarniach już od 20 kwietnia!

Mózg to jeden z najważniejszych i najbardziej złożonych organów w naszym ciele, który kontroluje i koordynuje wiele procesów życiowych. Komponuje on nasze myśli oraz absorbuje nasze interakcje z otaczającym nas światem. Codziennie, niczym procesor najwyższej technologii, przetwarza niezliczone ilości danych. Jest źródłem naszej osobowości i tożsamości.  Pomimo to praktyczna wiedza o tym, jak działa nasz mózg oraz co możemy zrobić, aby zoptymalizować jego wydajność jest znikoma.

Starzenie się organizmu zaczyna się już w wieku 11 lat, a spadek funkcji poznawczych jest dla wielu z nas największym długoterminowym problemem zdrowotnym. Jednocześnie żywimy błędne przekonanie, iż mózg to szczelnie zamknięty w czaszce organ, który nie podlega żadnym modyfikacjom i formom ulepszenia. Nic bardziej mylnego!

Dr James Goodwin, profesor fizjologii, przekonuje, że zdolności mózgu mogą poprawiać się wraz z wiekiem, a nasza kondycja umysłowa w dużym stopniu zależna jest nie od uwarunkowań genetycznych, a od naszych zachowań, tj.: sposobu odżywiania się, aktywności fizycznej, higieny snu, ekspozycji na stres, częstotliwości i jakości kontaktów towarzyskich czy zdolności odczuwania szczęścia.

W swojej przełomowej książce autor wyjaśnia, w jaki sposób proste strategie, takie jak modyfikowanie naszej ekspozycji na czynniki ryzyka, mogą zmienić paradygmat zdrowia naszego mózgu. Ponadto prezentuje innowacyjne metody jego stymulacji, w tym z wykorzystaniem medycyny regeneracyjnej, odwołując się do różnorodnych dziedzin medycznych: dietetyki, mikrobiologii czy psychologii, a także najnowszych badań naukowych. „Doładuj swój mózg…” zawiera szereg praktycznych porad oraz program treningowy dla mózgu do samodzielnego wykonania w domu.

Dr James Goodwin to doradca Globalnej Rady ds. Zdrowia Mózgu, kierownik katedry w Exeter University Medical School oraz profesor fizjologii na Loughborough University. W swoim bogatym doświadczeniu zawodowym piastował także stanowisko głównego naukowca w Age UK, czołowej brytyjskiej organizacji non-profit, której celem jest poprawa jakości życia osób starszych i wspieranie badań nad starzeniem się człowieka. Dr James Goodwin jest również ekspertem BBC TV News, ITV, Sky New czy Jeremy Vine Show.

Tagged with:    

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 5 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook