fbpx

Jakie błędy popełniamy robiąc pranie?

Pranie to jedno z wielu obowiązków domowych, które wykonujemy bez większego zastanowienia i często… automatycznie. Nie wykorzystujemy na co dzień wielu pożytecznych funkcji i programów pralek, ale to tylko niektóre z błędów, które popełniamy.

Segregacja to podstawa

Kiedy myślimy o segregacji to na myśl przychodzi oddzielenie trzech rodzajów prania: ciemne, jasne i kolorowe. Tymczasem ważny jest także skład tkanin wskazany na metce. Nawet gdy kolorystycznie ręcznik pasuje nam do prania, to mimo wszystko nie powinno się go prać z innymi tekstyliami. Podobnie jest z polarami – tylko osobno.

Im więcej tym lepiej?

Nie w przypadku detergentów. Często nieefektywnie i bez umiaru stosujemy chemię, kierując się opinią „czym więcej tym lepiej”. Nic bardziej mylnego, nowoczesne, wysoce wydajne produkty pomagają nam skutecznie i oszczędnie radzić sobie z domowymi obowiązkami. Zbyt wiele proszku wsypanego do prania może spowodować odwrotny od zamierzonego, efekt. Nadmierna ilość produktu wytworzy dużo piany, która będzie się osadzała na ubraniach.

Niemiecka jakość niezbędna w Twoim domu!

FLO oferuje delikatne dla tkanin, skuteczne w działaniu płyny do prania. Specjalna technologia ochrony koloru sprawia, że ciemne i kolorowe ubrania dłużej zachowują intensywny blask i nie blakną. Zawierają ekstrakty z bawełny. Tkaniny są miękkie w dotyku, a cytrusowo-kwiatowy zapach pozostawia przyjemny efekt świeżości. Niezwykle wydajne, skuteczne już w niskich temperaturach, odpowiednie do prania ręcznego oraz w pralkach automatycznych.

PORADA: Pędzle do makijażu, skutecznie umyjesz w roztworze wody z odrobina płynu do prania. Po dokładnym umyciu, pędzelki pozostaw do osuszenia na papierowym ręczniku.  

Natomiast płyny do płukania tkanin FLO głęboko wnikają w strukturę materiału na długo pozostawiając w nim przyjemny, delikatny zapach z nutami owoców i kwiatów. Zawierają składniki ułatwiające prasowanie Easy Iron oraz skutecznie zapobiega elektryzowaniu się tkanin. Dają długotrwałe uczucie miękkości i świeżości.

PORADA: Ulubiony zapach płynu do płukania możesz zatrzymać przygotowując domowy odświeżacz powietrza. Wymieszaj sodę oczyszczoną z kilkoma kroplami płynu do płukania i umieść taką mieszankę w słoiku. Wierzch słoiczka przykryj elikatną tkaniną. Soda oczyszczona będzie pochłaniała nieprzyjemne zapachy z mieszkania, a zapach płynu napełni je przyjemną wonią. Produkty marki FLO dostępne są w sieciach supermarketów i sklepów detalicznych i online na terenie całego kraju.

PCC Consumer Products Kosmet, jeden z wiodących producentów chemii gospodarczej oraz kosmetyków. Specjalizuje się w produkcji wyrobów pod markami własnymi (private label) sieci handlowych, których odbiorcami są największe sieci handlowe z rejonu Europy Środkowo-Wschodniej.

PCC Consumer Products Kosmet Sp. z o. o. jest także producentem szerokiej gamy produktów chemii gospodarczej oraz kosmetyków pod swoimi brandami. Firma prowadzi działalność zgodnie z najnowszymi systemami zarządzania w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży. Firma podejmuje szereg inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju, ponadto procesy produkcyjne prowadzone są z zachowaniem najwyższych, międzynarodowych standardów jakościowych, takich jak GMP, BRC, ISO, AISE. Od momentu swojego powstania marka FLO doceniana jest zarówno przez profesjonalistów jak i konsumentów.

Tagged with:     , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 4 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook