23 kwietnia obchodzimy kolejne książkowe święto – Światowy Dzień Książki! Z tego powodu wraz z księgarnią internetową Platon24.pl serdecznie zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym przygotowaliśmy dla Was aż pięć egzemplarzy inspirującej książki Krzysztofa Tomasika „Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka”.
Zasady konkursu są proste:
- polub na Facebooku JestemKobietą.com TUTAJ oraz księgarnię internetową Platon24 TUTAJ
- polub, udostępnij, skomentuj post konkursowy na Facebooku – w kilku zdaniach napisz, dlaczego powinniśmy nagrodzić właśnie Ciebie!
- będzie nam bardzo miło, jeśli zaprosisz znajomego do wspólnej zabawy poprzez oznaczenie @ 🙂
- udział w konkursie oznacza akceptację Regulaminu dostępnego TUTAJ
Post konkursowy na Facebooku znajdziesz TUTAJ.
Książkę Krzysztofa Tomasika „Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka” można kupić TUTAJ.
Odpowiedzi należy udzielać w komentarzach pod postem konkursowym na Facebooku. Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy pieć osób, do których powędrują egzemplarze książki Krzystofa Tomasika. Konkurs trwa od 19.04.2017 do 09.05.2017 roku (włącznie). Wyniki opublikujemy do 11.05.2017 roku*.
WYNIKI
Kochane, serdecznie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Miło nam poinformować, że laureatkami zostają:
- Edyta Dulej
- Eliza Gruszka
- Aniela Muszalska
- Karolina Janek
- Jolanta Ciszek
Gratulujemy!
Prosimy o podesłanie adresu do wysyłki nagrody mailowo na karolina@jestemkobieta.com do 22.05.2017 roku (tytułem: „Grażyna Hase”). Zachęcamy do obserwowania nas na bieżąco – już niedługo kolejne konkursowe niespodzianki!
Sponsorem nagrody jest księgarnia internetowa www.platon24.pl
Pierwsza biografia legendarnej polskiej projektantki mody. Grażyna Hase jest obecna w biznesie modowym od ponad pięćdziesięciu lat. Poprzez zdjęcia, anegdoty, wypowiedzi znajomych i samej bohaterki poznajemy niezwykłe życie kobiety twórczej, przedstawicielki elity artystycznej epoki PRL-u.
Zaczynała jako modelka, współpracowała z legendarną Jadwigą Grabowską z Mody Polskiej i gościła na okładkach kolorowych magazynów. Wkrótce sama zaczęła projektować, a jej pierwsza kolekcja okazała się takim sukcesem, że autorka wraz z modelkami została zaproszona przez Irenę Dziedzic do słynnego telewizyjnego talk-show „Tele-echo”. Jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie różnorodnych wzorów, faktur i materiałów, kontrastowość i luźne fasony. Wyróżniać się lubiła od zawsze i choć jej niekonwencjonalne stroje czy fryzury wywoływały różne reakcje, to nikomu nie udało się wyleczyć jej z miłości do mody. W czasach PRL-u środowisko mody i sztuki silnie się przenikało, była barwnym ptakiem warszawskiej bohemy. Jej stroje podziwiano w Paryżu, Hamburgu, Moskwie, Berlinie i Toronto. To Grażyna Hase odkryła dla polskiej mody Małgorzatę Niemen z którą potem przez kilkadziesiąt lat pracowała. Projektowane przez nią stroje pokazywały Halina Golanko, Marta Przybora, Katarzyna Butowtt, ale też Małgorzata Niezabitowska, Agata Młynarska i Małgorzata Socha. Jednocześnie Hase projektowała do filmu (Motylem jestem czyli romans 40-latka, Zygfryd), teatru (głośne rewie Teatru Syrena, w tym Trzeci program z udziałem Violetty Villas) i na estradę (stroje dla Anny Jantar, Ireny Jarockiej, 2+1, Haliny Frąckowiak). W 1980 roku na Marszałkowskiej zaczęła funkcjonować Galeria Grażyny Hase prezentująca sztukę współczesną, która stała się ważnym miejscem na artystycznej mapie Warszawy.W książce Krzysztofa Tomasika projektantka nie tylko wspomina życie zawodowe, ale po raz pierwszy uchyla rąbka prywatności, opowiadając o swoich związkach i małżeństwach, w tym z wybitnym scenografem Wowo Bielickim oraz węgierskim piosenkarzem Pálem Szécsim.
Krzysztof Tomasik – publicysta i biografista. Autor książek Homobiografie (2008) i Gejerel (2012). Redaktor zbioru PRL-owskich reportaży Mulat w pegeerze (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej. W Marginesach opublikował Seksbomby PRL-u (2014) oraz Demony seksu (2015).
* Konkurs został przedłużony. Więcej informacji znadziecie na naszym Facebooku.
Post your comments