fbpx

Wylecz się z niewiedzy i zadbaj o zdrowie swojego dziecka

Po urodzeniu dziecka rodzic musi nagle stać się specjalistą w niemal każdej dziedzinie. Jest to zawsze bardzo stresujące. Jak chronić swojego malucha przed chorobami, jak rozpoznać ich objawy, jak najlepiej dbać o jego zdrowie? Skąd czerpać wiadomości? Na czyich poradach można polegać? „Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka. Radzi Mama Pediatra” to jedyny w swoim rodzaju przewodnik po najczęściej spotykanych kłopotach zdrowotnych przeciętnego dziecka. Tej książki nie może zabraknąć na półce żadnego zaangażowanego rodzica. W księgarniach 27 października.

W sieci krąży wiele mitów i szkodliwych porad na temat pielęgnacji i ochrony zdrowia dziecka. W tej kwestii nie można zdawać się na przypadkowe informacje. Cena jest zbyt wysoka. Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska, lekarka pediatra, a prywatnie mama trójki maluchów, doskonale wie, jak stresujące i trudne mogą być decyzje dotyczące zdrowia małego dziecka. Chce dzielić się swoją wiedzą, równocześnie nawiązując do własnych doświadczeń jako matki, w jak najbardziej przystępnej formie. Znajdziemy tutaj porady, nie tylko dla początkujących rodziców, unikając trudnej medycznej terminologii.

Często nie wiemy, w którym momencie powinniśmy udać się do lekarza, a kiedy sami poradzić sobie z danym problemem. Wizyta u pediatry to zawsze stres. Tygodnie spędzone na oczekiwaniu na termin, wysiadywanie w poczekalni tylko po to, by spędzić krótkie 10 minut na bezpośredniej rozmowie z lekarzem. O co pytać? Na co zwracać uwagę?

Z książki „Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka. Radzi Mama Pediatra” dowiesz się m.in.:

-jakie są pierwsze ukryte objawy poważnych chorób,

-jak odpowiednio pielęgnować noworodka i niemowlaka,

-jak powinna wyglądać apteczka twojego dziecka,

-jakie nieświadome błędy popełniają na co dzień rodzice i jak ich uniknąć,

-kiedy konsultować się z lekarzem, a kiedy leczyć samemu,

-jak skutecznie budować odporność dziecka,

-co z kwestią szczepień, jakie podjąć decyzje,

-jak udzielić dziecku pierwszej pomocy,

– oraz setek innych przydatnych informacji.

„Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka. Radzi Mama Pediatra” to napisany zrozumiałym dla każdego językiem przewodnik po medycznych potrzebach noworodka, niemowlaka i starszego dziecka. Zawiera obowiązkowy pakiet wiedzy dla każdego świadomego rodzica.

Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska – lekarka, specjalistka pediatrii, jedna z najpopularniejszych influencerek zdrowotnych w polskim internecie. Od 2015 pisze blog pod pseudonimem Mama Pediatra. Doradza, przestrzega i rozwiewa wątpliwości rodziców z całego kraju. Swoje wskazówki opiera na najnowszych, najlepszych badaniach naukowych oraz własnych doświadczeniach, zarówno zawodowych, jak i prywatnych.

https://mamapediatra.pl/

www.instagram.com/mamapediatra_blog/

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 30 = 34

Newsletter

Wczytywanie

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook