fbpx

Zdrowa jama ustna od pierwszego dnia życia

Smoczek to pierwszy atrybut malucha, z którym styka się jego delikatna buzia. Uspokaja i relaksuje nie tylko niemowlęta, ale również rodziców. Jeśli zostanie użyty tylko przez chwilę – nie ma problemu. Jednak stosowanie przez dłuższy okres zwykłego smoczka, który nie jest dostosowany do dziecięcych ust i szczęki, w konsekwencji może prowadzić do wad zgryzu oraz deformacji podniebienia. Marka Curaprox – producent najwyższej jakości artykułów do higieny jamy ustnej, przy współpracy z ekspertami stomatologii dziecięcej, opracowała specjalistyczny smoczek Curaprox Baby, który wspiera prawidłowy rozwój szczęki i podniebienia, ułatwia optymalny sposób oddychania, a przy tym jest wolny od toksyn i całkowicie nieszkodliwy dla małych pociech. W linii Baby znajdziemy również gryzaki i szczoteczki do zębów dla niemowląt, które działają w zgodzie z naturalnym rozwojem dziecka.

Dobór odpowiedniego smoczka jest niezwykle ważny. Te standardowe posiadają nadmiernie duże końcówki i wywierają zbyt duży nacisk na podniebienie. Zamiast ładnego, okrągłego kształtu, podniebienie staje się zbyt wklęsłe i wysokie, prowadząc do wad i deformacji szczęki. Tylko 20% nieprawidłowości zgryzu jest uwarunkowana genetycznie. Cała reszta to wady nabyte – stwierdza ortodonta Dr Herbert Pick. Co więcej wady zgryzu wpływają również na oddychanie. Oddychanie przez nos jest naturalne i prawidłowe, jednak ssanie niewłaściwego smoczka powoduje, że dziecko zaczyna oddychać przez usta. To czyni je bardziej podatnym na infekcje, chrapanie, a nawet bezdech senny. Całkowicie inaczej działają smoczki od Curaprox, które są biofunkcjonalne, czyli zaprojektowane tak, aby pasowały do anatomii jamy ustnej niemowląt, nie niosą ze sobą negatywnych konsekwencji.

Smoczki Curaprox BABY

Specjalny ortodontyczny kształt smoczka Curaprox BABY,  jest dostosowany do budowy jamy ustnej maluszka, dzięki czemu zapobiega deformacjom podniebienia. Swoją niespotykaną dotąd budowę zawdzięcza słynnemu szwajcarskiemu specjaliście z dziedziny ortodoncji – doktorowi medycyny, Herbertowi Pick’owi. Dzięki jego badaniom, smoczki z serii BABY posiadają:

  • idealnie dopasowany, płaski czubek – sprawiający, że w jamie ustnej nie powstaje próżnia i w ten sposób nie dopuszcza do wad zgryzu oraz sprzyja prawidłowemu oddychaniu – przez nos, a nie przez usta;
  • boczne skrzydełka – eliminujące ciśnienie powstające podczas ssania i uniemożliwiające powstanie odkształcenia się plastycznego podniebienia szczęki;
  • miękką silikonową powłokę – dopasowującą się do buzi dziecka i pozwalającą swobodnie połykać ślinę.

 

 

Smoczki dostępne w kolorach: niebieskim, czerwonym i pomarańczowym oraz w następujących rozmiarach: rozmiar 0 – do 7 miesięcy, waga 3-7 kg; rozmiar 1 – do 7-18 miesięcy, waga 7-10 kg; rozmiar 2: 18-36 miesięcy, waga 10-14 kg.

Gryzak Curaprox BABY

Biofunkcjonalność dotyczy także gryzaków Curaprox BABY, które dają Twojemu dziecku potrójną radość. Grzechotka pobudza zmysły poprzez małe, kolorowe piłeczki. Ciekawa faktura wspiera rozwój sensoryczny i motoryczny, zapewniając radosną zabawę. Gryzak służy jako zintegrowana treningowa szczoteczka do zębów, masująca dziąsła i łagodząca ból ząbkowania. Dla maluszka gryzak jest zabawką, przy tym jednak, że poprzez zabawę, dziecko przygotowuje się do szczotkowania zębów po raz pierwszy w życiu. Gryzaki dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: jasnoniebieskiej, różowej i turkusowej. Daj dziecku ulubiony kolor i zobacz, jak instynktownie się w nie wgryza.

Szczoteczka Curaprox BABY

Gdy pojawią się pierwsze ząbki, przychodzi czas na ich szczotkowanie. Biofunkcjonalna szczoteczka Curaprox BABY zamieni tę czynność w prawdziwą zabawę. Bez bólu i bez łez. Delikatne włosie szczoteczki o średnicy zaledwie 0,1 mm nie rani delikatnych dziąseł dziecka, a gumowana główka zapobiega przed urazami. 4260 opatentowanych włókien CUREN, zapewni dziecku skuteczną eliminację płytki nazębnej. Z początkiem mycia ząbków, szczoteczka podlega dużemu zużyciu i nie jest zbyt przydatna do faktycznego mycia, gdyż już po kilku pierwszych próbach, włosie zostaje powyginane. Z tego powodu stworzono podwójne opakowanie: jedna szczotka służy do zabawy i eksperymentowania, a druga przeznaczona jest dla rodziców, aby prawidłowo umyć zęby maluszka.

Wszystkie produkty z linii Curaprox BABY są wolne od toksycznych chemikaliów i nie zawierają niszczących zdrowia dziecka substancji: bisfenolu A (BPA), ftalanów ani barwników azowych.

Smoczek Curaprox BABY: 66 zł/ szt.

Gryzak Curaprox BABY: 85,50 zł/ szt.

Szczoteczka Curaprox Baby: 22,50 zł/ szt.

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: www.curaprox.pl/shop

Tagged with:     , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook