fbpx

Lubisz miód pitny? Wykorzystaj go do andrzejkowych drinków!

Miód pitny, to trunek najczęściej wykorzystywany do przygotowywania grzańców. Czas na zmiany! Co powiecie na jego odsłonę w wersji na zimno? Wieczór andrzejkowy to idealny czas na eksperymenty.

Staropolski zwyczaj nakazuje, aby w andrzejkową noc wróżyć. A jak wiadomo, tradycję trzeba podtrzymywać. Co powiecie na staropolski trunek w nowoczesnym wydaniu? Przygotowanie drinka w takiej formie to idealny pomysł na wykorzystanie miodu pitnego w innej, alternatywnej wersji. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na polski miód pitny, który zarówno na ciepło, jak i na zimno smakuje wyśmienicie i z pewnością zachwyci gości każdej andrzejkowej imprezy.

Cytrusowa wróżba

75 ml wody mineralnej

100 ml miodu pitnego Złota Pasieka

50 ml soku z limonki

Lód

Plasterek cytryny

Plasterek limonki

Cząstki pomarańczy

Mięta

drink-2

Do szklanki wrzuć lód, listek mięty, cząstki pomarańczy oraz plasterek cytryny. Rozgnieć owoce, aby puściły soki. Następnie wlej 100 ml miodu pitnego – Złota Pasieka, 50 ml soku z limonki, a resztę szklanki uzupełnij zimną wodą mineralną. Udekoruj plastrem limonki. Voila!

Ananasowy czar

100 ml miodu pitnego Piwnica Klasztorna

100 ml soku ananasowego

40 ml wódki

100 ml toniku

Plasterek ananasa

Lód

Gwiazdka anyżowa

Laseczka cynamonu

drink-1

100 ml miodu Piwnica Klasztorna zmieszaj w szejkerze 100 ml soku anansowego oraz 40 ml wódki. Następnie wlej drinka do kielicha koktajlowego wypełnionego lodem i dolej toniku. Do dekoracji wykorzystaj plasterek ananasa. Dla aromatu podkreślającego smak, dodaj anyżową gwiazdkę i cynamon. Voila!

Tagged with:     , , , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

53 + = 56

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook