fbpx

Magia sprzątania! Mop obrotowy Vileda TURBO – opinia

Każda z nas z pewnością lubi porządek w domu. Choć czasem sprzątamy z przymusu, a nie z przyjemności, to czysta domowa przestrzeń sprawia, że czujemy się dobrze. Co zrobić, by sprzątanie nie było męczącą i przykrą czynnością? Nasz zespół miał okazję sprawdzić, jak w codziennych domowych obowiązkach sprawuje się mop obrotowy Vileda Turbo. Czy faktycznie dobrze sprawdza się w czyszczeniu różnego rodzaju powierzchni? Czy warto zdecydować się na jego zakup?

Mop obrotowy Vileda TURBO

Działanie i funkcjonalności

Na zestaw Vileda Turbo składają się wiadro, mop (drążek) oraz wkład. Dzięki prostej instrukcji na opakowaniu złożenie mopa nie sprawi nikomu najmniejszych problemów. Dużą zaletą zestawu jest sporej wielkości wiadro, do którego dzięki szybkiemu do zauważenia wskaźnikowi możemy wlać optymalną ilość wody. Wiadro ma także wygodny uchwyt ułatwiający przenoszenie całego zestawu, który sam w sobie nie jest ciężki. Na uwagę zasługuje także sporej wielkości odpływ, dzięki któremu po zakończeniu sprzątania można wygodnie wylać wodę bez zalewania wszystkiego wokół.

Aspektem, który szczególnie zasługuje na wyróżnienie jest mechanizm odsączający wodę. Po umieszczeniu zamoczonego wkładu w strefie odsączania należy kilkukrotnie (aż osiągniemy pożądany poziom odsączenia) nacisnąć nogą specjalny pedał – wtedy mop zaczyna się odsączać, a my nie musimy się przejmować brudzeniem rąk i ręcznym wyciskaniem. W kilka chwil wkład jest wystarczająco odsączony, a my nie naniesiemy na powierzchnię zbyt dużo wody.

W momencie, gdy nie musimy za każdym razem ręcznie wyciskać wkładu mopa, samo sprzątanie staje się przyjemnością. Wystarczy ulubiony płyn do mycia powierzchni, który w połączeniu z mikrowłóknami wkładu likwiduje nawet największe plamy. Dobrze spisuje się w czyszczeniu zarówno płytek, jak i paneli czy parkietu. Dzięki białym i czerwonym włóknom podłoga jest czysta, nie ma na niej smug i co najważniejsze żadnych zarysowań. Sam wkład do mopa można wyprać w pralce i użyć ponownie. Czyż to nie wygoda i oszczędność?

Jeśli dotychczas sporo problemów sprawiała wam długość drążka, w przypadku mopa obrotowego Vileda Turbo nie musicie się martwić. Drążek jest regulowany na długość ok. 55-130 cm, dzięki czemu z łatwością można go dostosować do wzrostu każdego z domowników, a po zakończonym sprzątaniu schowanie drążka nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Opinia i podsumowanie

Mop obrotowy Vileda TURBO bardzo nas zaskoczył… ale pozytywnie! Przede wszystkim jest niezwykle łatwy i przyjemny w obsłudze już od samego początku procesu sprzątania, aż po jego koniec. Dzięki stabilności i odpowiedniej wielkości wiaderka woda się nie rozlewa i nie ochlapuje wszystkiego wokół. Solidny uchwyt sprawia, że możemy bez problemu przenosić wiaderko, a także przyczepić drążek mopa, jeśli tego chcemy.

Największym plusem, tak jak wspomniałyśmy wcześniej, jest znakomity mechanizm odsączania. Bardzo ułatwia on sprzątanie, ale także je przyspiesza i uprzyjemnia 🙂 Nie musimy się martwić brudnymi od wyciskania wkładu rękami czy rozlaną wokół wiaderka wodą. Przyciskając pedał znajdujący się na boku wiaderka, sami decydujemy o tym, jak bardzo odsączony ma być nasz mop. Jedyne na co trzeba uważać, to szybko nagrzewający się drążek w miejscu, w którym go trzymamy w czasie energicznego przyciskania pedału odsączania. Problem można jednak ominąć, chwytając drążek u samej góry.

Mop obrotowy Vileda TURBO oceniamy bardzo pozytywnie. Jest to zestaw zaprojektowany w przemyślany sposób, przez co ułatwia sprzątanie i sprawia, żeby jest ono mniej uciążliwe. Jeśli szukacie sprzętu, dzięki któremu umyjecie każdą powierzchnię, docierając do każdego zakamarka, a do tego nie będziecie się denerwować sprzątaniem, to z czystym sercem polecamy Wam zestaw Vileda TURBO.

 

Zestaw Vileda TURBO możecie kupić TUTAJ.

 Więcej informacji o zestawie Vileda TURBO znajdziecie TUTAJ.

Mop obrotowy Vileda TURBO

 

Przeczytaj również:

Czysta podłoga, suche dłonie – mop płaski Ultramax marki Vileda teraz w wersji XL

Tagged with:     , , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 76 = 86

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami i konkursami?

Zapisz się do naszego newslettera.

Czeka Cię wiele niespodzianek!