fbpx

#zostańwdomu i zadbaj o swój spokój!

Nikt z nas nie spodziewał się tego, że z dnia na dzień świat aż tak zwolni. Niepokój i niepewność to uczucia, które towarzyszą nam już od kilku dobrych tygodni. Radzimy sobie z nimi w różny sposób, jednak stosując się do zaleceń #zostajemywdomu nasze możliwości są ograniczone. Możemy jednak znaleźć kilka sposobów na rozładowanie napięcia pozostając w domu.

Jednym z nich jest dobry trening! Znajdź formę ćwiczeń, która najbardziej Ci odpowiada i ćwicz z trenerem… online! Zumba, joga, fitness – to wszystko jest w zasięgu ręki. Wystarczy tylko włączyć komputer i poświęcić kilkadziesiąt minut. Jeżeli wolisz mniej aktywne formy spędzania czasu, wybierz czytanie książek lub oglądanie filmów, przeniesienie się w świat bohaterów pozwoli na chwilę oderwać się od tego, czego obecnie doświadczamy.

Posprzątaj  –  zwykle brak jest czasu na generalne porządki, teraz mamy go o wiele więcej, powinniśmy to wykorzystać. Wiosenne porządki możemy rozpocząć już dziś. Zacznij od uporządkowania garderoby, bo niedługo zimowe kurtki i swetry trzeba będzie schować na dno szafy… Sprzątanie dobrze działa dla naszych myśli, a wielu z nas powtarza przecież, że „czysty dom, to czysty umysł”. Może coś w tym jest?

Zadbaj też o dietę. Dostarczaj organizmowi jak najwięcej cennych składników. Teraz masz więcej czasu na to, by przygotowywać zdrowe, pyszne, wymagające zaangażowania posiłki, dlatego wykaż się. Dzięki temu rozwiniesz swoje umiejętności kulinarne i aktywnie wykorzystasz czas tworząc pyszne potrawy. Dietę opieraj na świeżych, naturalnych produktach. Wsparciem w zmniejszeniu poziomu stresu mogą być również suplementy oparte na starannie dobranych, naturalnych składnikach. Czy wiesz, że stosowana w tradycyjnej medycynie wschodu Magnolia Lekarska ma właściwości przeciwdepresyjne i przeciwlękowe?

Już od dawna wiadomo również, że „śmiech to zdrowie”, więc warto mimo wszystko znaleźć pozytywy nawet w trudnych momentach. Uśmiechanie się obniża poziom stresu, a czynność ta nie wymaga od nas dużego zaangażowania więc pozostając w domu rób to, co sprawia Ci przyjemność i uśmiechaj się!

Tagged with:     , ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

41 + = 43

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook