fbpx

Wygraj książkę „Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie” – wyniki

Specjalnie dla naszych fanów na Facebooku wraz z Wydawnictwem MUZA przygotowaliśmy wyjątkowe rozdanie! Mamy dla Was aż 5 egzemplarzy niezwykłej książki Aliny Adamowicz i Joanny Godeckiej „Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie”.

Krytykowanie siebie i innych jest najbardziej destrukcyjnym i osłabiającym nawykiem myślowym znanym ludzkości. Działa jak kwas niszczący każdą dobrą rzecz, którą chcemy pielęgnować – obniża samoocenę i poczucie własnej wartości, psuje nastrój i podkopuje wiarę w siebie. Wewnętrzny krytyk towarzyszy każdemu z nas i w swych krzywdzących sądach jest często bezlitosny – nie daje zapomnieć o popełnionych błędach, wytyka najdrobniejsze potknięcia, podcina skrzydła, snuje niepokojące wizje przyszłych niepowodzeń, a w skrajnych przypadkach może powodować poważne zaburzenia psychiczne. Mamy jednak dobrą wiadomość: wewnętrznego krytyka da się okiełznać, a nawet sprawić, że na zawsze zamilknie. Efektów nie należy spodziewać się od razu, bo walka z nim wymaga pracy i cierpliwości, ale zdecydowanie warto stawić mu czoła!

Zasady udziału w rozdaniu:

  • polub post konkursowy na naszym Facebooku TUTAJ;
  • w komentarzu napisz, dlaczego chcesz przeczytać tę książkę;
  • będzie nam bardzo miło, jeśli polubisz nasz fanpage na Facebooku.

Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy pięć osób, do których powędruje książka „Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie”. Konkurs trwa od 11.11.2020 do 16.11.2020 roku (włącznie). Wyniki opublikujemy do 20.11.2020 roku.

WYNIKI

Miło nam poinformować, że laureatkami zostają:

Małgorzata Piotrowicz

Mam już pół wieku za sobą a wciąż gdzieś tkwi przekonanie, że być krytyczną wobec siebie to najlepsze postępowanie, brak pewności siebie gnębi choć człowiek chciałby w siebie uwierzyć, ale , ale … itd … Potrzebny taki właśnie przyjaciel, może to pisane słowo zrobi coś, by ten wewnętrzny pełen pewności “gość” ujrzał światło dzienne, wszak najwyższy czas by poczuć się pewniej 🙂

Kasia Dobkowska

Tę książkę przeczytać bym chciała,bo wiem, że byłaby to dla mnie wędrówka w głąb siebie wspaniała 😍 Prawdziwe szczęście spoczywa w duszy człowieka, człowiek czasem tylko za dużo w nie wątpi i za długo czeka. Żeby je odkryć potrzeba trochę wysiłku i akceptacji samego siebie aby w końcu poczuć się jak w niebie🤗 Wiele jest w życiu chwil zwątpienia, krytyka nabiera szczególnego znaczenia. Ta książka to pozycja dla mnie wspaniała, na pewno wiele nurtujących pytań i wątpliwości by rozwiała 😎🤩🙂

Julia Prenagal

Chciałabym przeczytać tę książkę ponieważ uważam że to coś dla mnie. Osobą która mówi mi żebym była bardziej pewna siebie i żebym była z siebie dumna jest mój narzeczony 😊 Ja bardziej niż siebie krytykuje innych 😅 ale ci których krytykuje dali mi do tego prawo swoim zachowaniem , i poprostu nie da się inaczej . Jedyną osobą która ” cierpi ” na wiecznym wysluchiwaniu mojej krytyki co kto zrobił a co nie a co powinien jest mój narzeczony który słucha tego ze stoickim spokojem 😃. Nauczyłam się patrzeć bardziej w głąb siebie i głośno mówić to co chce, to jak chce żeby moje życie wyglądało. Jednak wciąż w głowie siedzi że ktoś będzie mnie oceniał , bo zrobię coś nie po myśli danej osoby. Tak było po wyrażeniu przeze mnie zdania przy osobie która inaczej mysli skończyło się na tym ze tamta osoba się na mnie obrazila bez powodu . Przez wyrażenia swojego zdania przyjaźń która trwała 8 lat przepadła ponieważ postanowiłam postawić sprawę jasno i nie być na “posyłki ” tamtej osoby , postanowiłam mówić sobie co ja CHCE i co mi się w tej osobie nie podoba , przez tą mą szczerość niektóre osoby albo się nie odzywają albo piszą jak coś chcą więc ja się cieszę, że byłam na tyle odważna aby powiedzieć szczerze co o kimś myślę. Ale wiadomo z czasem rodzi się w głowie pytanie ” czy dobrze zrobiłam?” i przez to moze zaczelam bardziej siebie krytykować także.

Agnieszka Godlewska

W domu mam duży kosz na poradniki jak być bardziej, więcej i szybciej. Namawiam do tego również moje przyjaciółki, by zrobiły pustki w biblioteczkach. Dlatego obiecuje pożyczać książkę tak by była przekazywana z rąk do rąk i dotarła do jak największej liczby kobiet. A może założymy kółko czytelnicze, czytając co miesiąc inną książkę i omawiając jakie zmiany spowodowała w naszym życiu. Staram się wspierać moje przyjaciółki dobrym słowem niczym trampoliną by sięgały wyżej. Ale jakie mam do tego prawo i przygotowanie ? książka byłaby dla nas źródłem wiedzy bo tak już jest że my kobiety czasem czujemy się jak zawodnik olimpiady kto wyżej skoczy, dalej dobiegnie, wieczne porównywanie się i przyklejanie sobie łątek na plecy. Mój wewnętrzny głos czasem się rozstraja i z czułego szeptu przechodzi w komentujący bas. Chciałabym mieć na półce koło ratunkowe po które sięgnę gdy moja wewnętrzna nawigacja znowu zaczyna źle pracować, krytykując mnie tak że kulę się w środku. Staram się być dyrektorem swojego życia bo mam najlepszą posadę pod słońce. Ale czasem konsumpcyjny styl życia, pęd powoduje że wypadam z równowagi. Strasznie mnie to irytuje bo lubię unosić się z dumy i radości że mam udane życie jakieś 5cm nad ziemią mimo braku szpilek.

Kinga Staszewska

Chciałabym poznać odpowiedź na pytanie zawarte w tytule książki Aliny Adamowicz i Joanny Godeckiej. Lubię literaturę o tematyce psychologicznej, dzięki niej można się wiele o sobie dowiedzieć. Książka “Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie” jest swego rodzaju poradnikiem dotyczącym samoakceptacji, więc porusza ważne w dzisiejszych czasach tematy, ponieważ w dobie krytyki i hejtu bardzo trudno jest być pewnym siebie człowiekiem. Uważam, że ta książka będzie bardzo ciekawą lekturą na długie jesienne wieczory.

Gratulujemy! Zwyciężczynie prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Rozmowa z A. Adamowicz i J. Godecką – autorkami książki „Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie”

Tagged with:     ,

About the author /


KAROLINA — redaktor naczelna: Częstochowianka z pochodzenia, Łodzianka z wyboru. Zachłanna i szalona kinomaniaczka. Nie boi się nowych wyzwań. Marzy o podróży na kraniec świata. Wyznawczyni maksymy: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 2 =

Newsletter

Loading

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Jeśli chcesz o coś zapytać lub zaproponować współpracę, nie wahaj się i napisz do nas.

Facebook